Προς το περιεχόμενο

Αξίζει η αγορά ενός Pandora's Box (ρετρο arcade games console);


ababapanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,  έχει ασχοληθεί κανείς με τα pandora box να μας πει αν αξίζουν?  Καιρό τα ζαχαρωνω  αλλά είναι τόσες πολλές οι εκδόσεις που δεν ξέρω πιο να επιλέξω. Αυτό που θέλω πιο πολύ να μάθω είναι αν πάρω ένα τέτοιο θα μπορώ να προσθέσω επιπλέον παιχνίδια και κονσόλες από αυτά που έχει ήδη μέσα? 
 

πχ το https://www.amazon.com/SupYaque-Pandora-Console-Players-Joystick/dp/B07PF87FYZ/ref=rtpb_1/147-4974510-9492917?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B07PF87FYZ&pd_rd_r=ef8d4a38-d667-45d5-bc0c-8c4422e3c235&pd_rd_w=GG6dB&pd_rd_wg=qIRrO&pf_rd_p=1060fc32-cc06-48f1-987d-6b74a57cd8f2&pf_rd_r=Q7TVYTPCGHAH6CZE0Q9D&psc=1&refRID=Q7TVYTPCGHAH6CZE0Q9D

https://zerojay.com/blog/pandoras-box-the-basics

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πραγματικα απειρες οι υλοποιησεις pandora boxes και γενικοτερα του retro emulation πλεον. 

Γενικα ξερω οτι μπορεις να τα πειραξεις, αυτο που πρεπει να γνωριζεις ειναι τι επεξεργαστη φοραει, ram, λειτουργικο κλπ, για να ξερεις μεχρι τι emulator μπορει να σηκωσει.

Εγω παρηγγειλα την προηγουμενη εβδομαδα το πολυαναμενομενο retroid pocket 2. Φορητο μεν, αλλα με εξοδο HDMI, BT για τη συνδεση χειριστηριου, φθηνο, με δυνατοτητα emulation απο τα κλασικα MAME, NES, SNES, Neo Geo, GB, GBC, GBA, MS, GG, MG κλπ, εως PS1, NDS, N64 και Dreamcast! Ολα αυτα με ακρως εντυπωσιακα αποτελεσματα απο ο,τι λενε ηδη τα πρωτα reviews.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν ξέρω ποια έκδοση να πάρω,  βλέπω Pandora 6 , 9 , 11s ,12,18 ,20. ,,3D κλπ κλπ...

 

εχετε καμία ιδέα τι αλλάζει? Δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Εγώ θέλω να παίζει και τα games από τις κονσόλες μέχρι το dreamcast  , όχι μόνο τα ΜΑΜΕ.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Daredevil είπε

όταν σου έρθει πες εντυπώσεις, το ζαχαρώνω κι εγώ. Αν και διάβασα τα καλύτερα......

Moλις σημερα εγινε shipped, 10 μερες μετα την παραγγελια. Γενικα εχει γινει χαμος και δεν προλαβαινουν να στελνουν κομματια.

Εκανα μια μεγαλη ερευνα πριν κατασταλαξω σε αυτο μιας και ο ανταγωνισμος ειναι πολυ μεγαλος και οι εξελιξεις τα τελευταια 1-2 χρονια οσο αφορα το retro handheld emulating ειναι ραγδαιες.

Κατεληξα σε αυτο γιατι η πρωτη μου επιλογη ηταν πολυ ακριβοτερη (raspberry pi 4 με diy κατασκευη), ενω το κοστος αυτου (80 USD) ειναι εξευτελιστικο σε σχεση με αυτα που προσφερει.

Με βλεπω να παραγκωνιζω το ps vita μου..

Επεξ/σία από asemnos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπολόγιζε και στη τιμή και ότι θα περάσεις τελωνείο κατά 99%......

Στη πανδώρα πρώτη κίνηση να πάρεις backup την SD με το λειτουργικό.. δύσκολα ξαναβρίσκεται. 

+1 για το retroid 2 του φίλου πιο πάνω...

Επεξ/σία από argi73
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, argi73 είπε

Υπολόγιζε και στη τιμή και ότι θα περάσεις τελωνείο κατά 99%......

ναι πιθανον, στα 80 ευρω που μου βγηκε  με τα μεταφορικα , αν τελικα περασει τελωνειο ελπιζω να μην ειναι πανω απο 30 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, ababapanos είπε

ναι πιθανον, στα 80 ευρω που μου βγηκε  με τα μεταφορικα , αν τελικα περασει τελωνειο ελπιζω να μην ειναι πανω απο 30 

αν περάσει (που δεν το εύχομαι..) γύρω στα +35 ευρώ θα είναι.. (Επίσης η πανδωρες αν ποτέ τι βαρεθείς στο σαλόνι με ένα έξτρα καλώδιο εύκολα μπαίνουν σε καμπίνα..)

Καλά παιξίματα!!!

 

(@asemnos Το retroid έχει dual boot που φορτώνει frontend Pandora)

Επεξ/σία από argi73
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, argi73 είπε

αν περάσει (που δεν το εύχομαι..) γύρω στα +35 ευρώ θα είναι.. (Επίσης η πανδωρες αν ποτέ τι βαρεθείς στο σαλόνι με ένα έξτρα καλώδιο εύκολα μπαίνουν σε καμπίνα..)

Καλά παιξίματα!!!

(@asemnos Το retroid έχει dual boot που φορτώνει frontend Pandora)

Ναι, καποιοι προτιμουν συγκεκριμενους emus σε αυτο και αλλους στο android (φανταζομαι για DC και N64).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...