Προς το περιεχόμενο

Ταμπλετ μέχρι 600 ευρώ


alan boy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα 

Ειμαι σε αναζήτηση ταμπλετ. 

Κοιτούσα καποια κινέζικα αλλά βλέπω δεν αξίζει να πετάξω 200 ευρω

Οποτε που πάμε; έχω δει αυτο 

https://www.vodafone.gr/eshop/syskeues-axesouar/tablets-usb-sticks/apple-tablet-apple-ipad-air3-wifi4g64gbsgra/p-124841/

Αξίζει; 

Εχει και άτοκες δόσεις 

Επισης δεν είμαι κολλημένος iPad δεν είχα ποτέ. (με προβληματίζει λίγο αυτό) δεν έχω ιδέα από ios

Υπάρχει κάτι πιο αξιόλογο σε Android; 

Τώρα έχω ένα Samsung S2 αλλά έχει αρχίσει και μου κολλάει. 

Να μην ξεχάσω θέλω οπωσδήποτε να είναι 4g

Μπορώ να κάνω αγορά και από Ευρώπη αν υπάρχει κάποια καλή προσφορά 

Επεξ/σία από alan boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να περιμένω για να πάρω το πιο νέο μοντέλο; ή να περιμένω μπας και πέσει πιο πολύ το air 3;

Δεν έχω θέμα να περιμένω αν αξίζει 

Το θέμα είναι σε τι τιμή θα παίξει το καινούργιο 

Επεξ/σία από alan boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί 600 ευρώ για τάμπλετ ?

όχι ότι μου πέφτει λόγος, αλλά με 600 ευρώ το θεωρώ εντελώς υπερβολή για tablet. Αν εξαιρέσουμε τα Apple , αμφιβάλλω εάν υπάρχει τάμπλετ με τόσα λεφτά. 

Το τάμπλετ δεν είναι κάτι το τρομερό. Φαντάσου το σαν smartphone με μεγάλη οθόνη. Καλύτερα πάρε λάπτοπ με αυτά τα λεφτά , να κάνεις και τη δουλειά σου σαν άνθρωπος.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως δεν υπαρχει; https://www.skroutz.gr/s/19846070/Samsung-Galaxy-Tab-S6-10-5-4G-256GB-Gray.html

λαπ τοπ εχω. το ταμπλετ ειναι πιο βολικο στη μεταφορα. το εχω παντα μαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εδώ και 5 μήνες περίπου το Ipad Air 3 που αναφέρεσαι, μιλάμε για φανταστικό Tablet και ίσως τα ''καλύτερα΄΄ λεφτά που έχω δώσει για αγορά τεχνολογικού προιόντος, είναι ακριβό άλλα αν ξέρεις γιατί το θέλεις θα σε καλύψει πλήρως για μια 5ετία με απροβλημάτιστη λειτουργία και Updates, είναι σφαίρα και δεν έχει καμία σχέση με το μέσο φτηνιάρικο Android tablet με το λειτουργικό που είναι ουσιαστικά για κινητά και μηδενικά updates. Εδώ στο Air έχουμε το Ipados λειτουργικό που είναι φτιαγμένο και ραμμένο για Tablets Και μεγάλες οθόνες και έχει εφαρμογές που είναι επίσης για Tablets Και όχι μεγενθυμένες για να παίζουν σε μεγάλες οθόνες όπως γίνεται σε Android. Είχα και το Samsubg Tab S5e το οποίο μετά την αγορά του Air 3 πουλήθηκε.

Θα σου έλεγα πάντως περίμενε μερικές μέρες καθώς θα βγει Ipad Air 4 και ουσιαστικά ή θα πάρεις το 4 με τα ίδια λεφτά που θα αγόραζες το 3 ή θα πάρεις το 3 σε χαμηλότερη τιμή. Σε κάθε περίπτωση δεν θα το μετανιώσεις και θα έχεις ένα απροβλημάτιστο Tablet για πολλά χρόνια, θα εντυπωσιαστείς επίσης και από την ταχύτητα λειτουργίας που είναι σε άλλο επίπεδο. 

 

Υ.Γ. Σε κινητά έχω φυσικά μόνο Android άλλα σε Tablets τα Ipads είναι μονόδρομος αν θες σοβαρό Tablet για πολλά χρόνια με υποστήριξη και εφαρμογές που να δουλευουν άψογα σε αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και γω για τάμπλετ μονόδρομος τα iPad.Απλα δεν χρειάζεται να πάρεις iPad με 600 ευρώ και με το απλό θα την κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά και για αρκετά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, 26ska είπε

Συμφωνώ και γω για τάμπλετ μονόδρομος τα iPad.Απλα δεν χρειάζεται να πάρεις iPad με 600 ευρώ και με το απλό θα την κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά και για αρκετά χρόνια.

Ισχύει αυτό που λες, έχω και το απλό Ipad για την σύζυγο την έκδοση του 2018, είναι εξαιρετικό επίσης και πολύ γρήγορο, το μόνο θέμα (σοβαρό για μένα) είναι η οθόνη που είναι μέτρια και με gap, μοιάζει παλιά να το πω αλλιώς, του air η οθόνη είναι φανταστική και άλλης κατηγορίας, αν προσθέσεις στην εξίσωση τον επεξεργαστή A12 vs A10 (μιλάμε για σχεδόν διπλές επιδόσεις, https://www.notebookcheck.net/A12-Bionic-vs-A10-Fusion_10166_8178.247596.0.html) έδεσε το γλυκό, αν τον παίρνει κάποιον οικονομικά πάει στο Air αν όχι προφανώς μπορεί να κάνει την δουλειά του και με το απλό, άλλα καλό θα ήταν να δει την οθόνη πρώτα σε κατάστημα για το αν του κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες

Όταν λέμε απλό; υπάρχει Καπιο λινκ από σκρουτζ η Καπιο μαγαζί; 

Σε τι τιμή παίζει;

Και τι διαφορές έχουν με το pro3; 

Επεξ/σία από alan boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, alan boy είπε

Ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες

Όταν λέμε απλό; υπάρχει Καπιο λινκ από σκρουτζ η Καπιο μαγαζί; 

Σε τι τιμή παίζει;

Και τι διαφορές έχουν με το pro3; 

Έβαλε ο φίλος μας το link, βέβαια η γνώμη μου είναι ότι δεν αξίζει για 170-180 ευρώ να θυσιάσεις το Air 3....οι διαφορές χροντρικά είναι οι εξής:

1) Οθόνη, το air έχει ποιοτικότερη οθόνη, μεγαλύτερη, φωτεινότερη, gapless, trutone (μεγάλη διαφορά σε χρήση μέσα σε σπίτι) με μεγαλύτερη γκάμα χρωμάτων,  (μόνο και μόνο για την οθόνη εγώ δεν θα κοίταζα το φτηνό Ipad).

2) πιο γρήγορο επεξεργαστή και με περισσότερη ram Α12 vs A12 Και 3gb vs 2gb

3) Πιο μικρά Bezels και πιο λεπτό, συνολικά καλύτερη κατασκευή

4) 256gb vs 128gb αποθηκευτικό χώρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης τώρα είδα ότι η Vodafone έχει διαθέσιμη στο Air 3 και την έκδοση με τα 64gb βγαίνει 538 δηλαδή 120 ευρώ κάτω από τα 256gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά, έχω 2 ερωτήσεις σχετικά με τα iPad. 

1) συγκρίνοντας tablet με Android και iPad με ios, τα iPad εχουν γενικά λιγότερη ram. Μπορούν με λιγότερη ram να είναι εξίσου γρήγορα λόγω διαφορετικού λειτουργικού συστήματος; ή απλώς τα πληρώνουμε χρυσά λόγω ονόματος; 

2) εφαρμογές που έχω πληρώσει, μου είναι απαραίτητες και χρησιμοποιω από play store, μπορώ να τις εγκαταστήσω σε ipad;

Επεξ/σία από planetman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...