Προς το περιεχόμενο

Mag VS Android TV Box


GREG10ARIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι κάτοχος LG Smart TV και μέχρι πρότινος τη χρησιμοποιούσα σχεδόν αποκλειστικά για Netflix.

Πρόσφατα όμως έβαλα ένα πρόγραμμα IPTV,  πολύ δυνατό και πιο οικονομικό από το μηνιαίο Netflix. Βέβαια για να το παίξει στην Smart χρειάζεται να πληρώνω μηνιαία μια εφαρμογή, κάτι που δε με τρελαίνει και τόσο γιατί η εφαρμογή είναι άθλια.

Έτσι σκέφτηκα να επενδύσω σε ένα tv box, είτε mag τα οποία υποστηρίζουν τα ip κανάλια που έχω τέλεια, είτε ενα Android, λογικά το Mi Box S για το οποίο έχω δεί πολύ καλές κριτικές και στο οποίο θα μπορώ να φορτώσω το Stremio και να βγάλω τελείως τη συνδρομή απ το Netflix αλλά δεν ξέρω πόσο καλά θα εκπέμπει τα IP κανάλια.

Μπορεί κάποιος που έχει εμπειρία από αυτά να με κατατοπίσει; Υπάρχει η δυνατότητα να περάσω στο Mag το Stremio και πόσο θα αποδίδει; Αν γίνεται αυτό πιστεύω η επιλογή του είναι μονόδρομος

Επίσης αν έχει κάποιος εμπειρία με IP TV σε Android Box να δώσει τα φώτα του.

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ip tv οσο και καλο να βρεις τρωει πολλα κολληματα παντως εκει που βρισκεις συνδρομη για ip tv βρισκεις και για netflix φτηνα ,αν ειναι να παρεις ,μια που τα εχω και τα δυο θα σου ελεγα το  Mi Box S ,εγω εχω το nvindia shield το mag ειναι στο συρταρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, slk200gr είπε

ip tv οσο και καλο να βρεις τρωει πολλα κολληματα παντως εκει που βρισκεις συνδρομη για ip tv βρισκεις και για netflix φτηνα ,αν ειναι να παρεις ,μια που τα εχω και τα δυο θα σου ελεγα το  Mi Box S ,εγω εχω το nvindia shield το mag ειναι στο συρταρι

ειναι αρκετα καλη δεν εχω παραπονα, σκεψου με 24αρα συνδεση (πραγματικο 24αρι πιανω ομως) δεν τρωει καθολου κολληματα ακομα και με αυτη την κακη εφαρμογη που το τρεχω.

mag δεν αξιζει λες οποτε ε, να βαλω στοχο mi box; σκεφτομουν να παω πρωτα με στρεμιο και αν δω οτι δεν βολευει να παρω κωδικους νετφλιξ απο αλι που παει καπου 1€ το μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alexx είπε

Αυτοί οι κωδικοί από αλι δουλεύουν η είναι μουφα; 

μια χαρα ειναι σου δινουν και καποιες μερες να το τεσταρεις αν το ζητησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/9/2020 στις 1:27 ΜΜ, GREG10ARIS είπε

Καποιος αλλος να σχολιασει επι του θεματος; 😛

Ποια είναι η εφαρμογή που πληρώνεις μηνιαίως; Γιατί εγώ πλήρωσα εφάπαξ το Smart IPTV 6 ευρώ αν θυμάμαι καλά, και δουλεύει κανά 9μηνο τώρα χωρίς θέμα. Υπάρχει στο store της LG. Τουλάχιστον υπήρχε. Δε νομίζω να την κατέβασαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...