Προς το περιεχόμενο

asus ROG Rapture GT AC5300


george87louk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!Μόλις προμηθευτηκα το gaming router asus ROG Rapture GT AC5300 . O παροχος μου ειναι η cosmote με FTTC 100mbps σύνδεση. Για να συνδεθώ (επειδή είμαι τελείως ασχετος) στο ίντερνετ μεσω του asus πρέπει να κουμπωσω με το WAN του το modem-router του παρόχου? Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο modem-router του παρόχου για να εκμεταλευτώ στο έπακρο τις δυνατότητες του asus? Το modem του παρόχου παίζει ρόλο στην απόδοση? ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραίο εργαλείο χτύπησες! Ναι θα συνδέσεις μια LAN θύρα του modem στην WAN του Asus. Εγώ συνήθως κάνω ένα DMZ στο modem προς το Asus και κλείνω και το wifi του modem.

Όλη την διαχείρηση απο κει και πέρα θα στην κάνει το Asus.

edit: Δες και το Asuswrt-Merlin μπορεί να σε ενδιαφέρουν οι έξτρα προσθήκες που δίνει

Επεξ/σία από mikevchq
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, george87louk είπε

Καλημέρα!Μόλις προμηθευτηκα το gaming router asus ROG Rapture GT AC5300 . O παροχος μου ειναι η cosmote με FTTC 100mbps σύνδεση. Για να συνδεθώ (επειδή είμαι τελείως ασχετος) στο ίντερνετ μεσω του asus πρέπει να κουμπωσω με το WAN του το modem-router του παρόχου? Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο modem-router του παρόχου για να εκμεταλευτώ στο έπακρο τις δυνατότητες του asus? Το modem του παρόχου παίζει ρόλο στην απόδοση? ευχαριστώ

Συγνώμη ,αφού λες ότι είσαι τελείως άσχετος γιατί πήρες το ακριβότερο ρούτερ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mikevchq είπε

Ωραίο εργαλείο χτύπησες! Ναι θα συνδέσεις μια LAN θύρα του modem στην WAN του Asus. Εγώ συνήθως κάνω ένα DMZ στο modem προς το Asus και κλείνω και το wifi του modem.

Όλη την διαχείρηση απο κει και πέρα θα στην κάνει το Asus.

edit: Δες και το Asuswrt-Merlin μπορεί να σε ενδιαφέρουν οι έξτρα προσθήκες που δίνει

Εαν κανω bridge?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, panoskir είπε

Συγνώμη ,αφού λες ότι είσαι τελείως άσχετος γιατί πήρες το ακριβότερο ρούτερ;

Γιατί είναι GaMiNg Και Θα ΤοΥΣ ΝιΚαΕΙ οΛουΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...