Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με μοχλούς από PS Vita


THE GG GAMER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα ps vita(pch1004) το οποίο έχω να το χρησιμοποιήσω αρκετό καιρό και χθες που το άνοιξα μου έκανε ο αριστερός μοχλός (L) το λεγόμενο drifting στο menu και στα παιχνίδια ασταμάτητα.Το θέμα είναι πως και οι δύο μοχλοί δεν λειτουργούν πάρα μόνο ο αριστερός ο οποίος κάνει συνέχεια drifting,δοκίμασα να τους αφαιρέσω και τους δύο αλλά πάλι συνέχισε να το κάνει,κατεβάζοντας το plugin που τους απενεργοποιεί σταμάτησαν.Τωρα το θέμα που βρίσκεται στην μητρική;Η οποιαδήποτε βοήθεια είναι αποδεκτή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κάνει μόνο ο ένας μοχλός;

Κάνε τράμπα τους μοχλούς, ίδιοι είναι. Λογικά αυτός με το πρόβλημα θα συνεχίσει να έχει drift, παίρνεις καινούργιο και τον αλλάζεις.

 

Edit:

Δεν λειτουργούν οι μοχλοί αλλά κανεί drift δεν βγάζει νόημα (εαν είναι οι μοχλοί) ούτε βγάζει νόημα το ότι κάνει drift χωρίς τους μοχλούς πάνω, για δοκίμασε να κάνεις reset την κονσόλα (αν θες) αλλιώς ίσως έχει θέμα το touch.

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Το κάνει μόνο ο ένας μοχλός;

Κάνε τράμπα τους μοχλούς, ίδιοι είναι. Λογικά αυτός με το πρόβλημα θα συνεχίσει να έχει drift, παίρνεις καινούργιο και τον αλλάζεις.

Edit:

Δεν λειτουργούν οι μοχλοί αλλά κανεί drift δεν βγάζει νόημα (εαν είναι οι μοχλοί) ούτε βγάζει νόημα το ότι κάνει drift χωρίς τους μοχλούς πάνω, για δοκίμασε να κάνεις reset την κονσόλα (αν θες) αλλιώς ίσως έχει θέμα το touch.

Καταρχάς κανένας από τους δύο δεν δουλεύει,το drift συνεχίζει ακόμα και αν τους βγάλω πάλι και τους δύο.Εχω αφαιρέσει και τις πλακέτες αριστερά και δεξιά αφήνοντας μόνο την μητρική και πάλι το κάνει ,μιλάμε σκέτη μητρική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχει 2ο vita θα έλεγα να κάνεις τράμπα τις μητρικές για να δεις αν φταίει η μητρική ή η οθόνη / touch.

Reset έκανες μήπως φτιάξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Αν υπάρχει 2ο vita θα έλεγα να κάνεις τράμπα τις μητρικές για να δεις αν φταίει η μητρική ή η οθόνη / touch.

Reset έκανες μήπως φτιάξει;

Ξέχασα να γράψω Ναι reset έκανα,λογικά είναι η μητρική γιατί μόλις απενεργοποίησα τους μοχλούς μέσω plugin δεν μου το ξαναεκανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Περίεργο μου ακούγεται αλλά οκ, για να το λες έτσι θα είναι.

Με πιο plugin απενεργοποίησες τους μοχλούς;

analogstickdisable.skprx.Το κακό είναι πως αν βάλω χειριστήριο ps4 πάλι και εκεί δεν δουλεύουν οι μοχλοί λογο του plugin 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα,πως εγκαθιστούμε αυτό το plug-in,έχει drift  ο δεξιά αναλογικός μοχλός όταν παίζω fifa  η god of war και θέλω να τον απενεργοποιώ αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που  πρεπει να εγκαταστήσω το προσθέτω,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ilias12369 said:

Καλησπέρα,πως εγκαθιστούμε αυτό το plug-in,έχει drift  ο δεξιά αναλογικός μοχλός όταν παίζω fifa  η god of war και θέλω να τον απενεργοποιώ αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που  πρεπει να εγκαταστήσω το προσθέτω,

Πρέπει να έχεις το Autoplugin 2 στο Vita.

Εκεί μέσα θα το βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...