Προς το περιεχόμενο

Premiere pro 12.1 vs 14.x


anavgous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε ολους,

Έχω έναν πελάτη τον οποίο βοηθάω με τους υπολογιστές του, ο οποίος κάνει βαρύ video editing σε εκδηλώσεις κλπ. Το σύστημά του έχει έναν i7 4770, 16gb RAM και μια 1660 super. Η απορία μου για το premiere (μιας και δεν εχω βγάλει άκρη διαβάζοντας) είναι αν αξίζει που πήγε σε καινούργιες εκδόσεις του premiere, όσων αφορά το quick sync. Η adobe αναφέρει ότι μετά την 13.x έκδοση, δεν υποστηρίζεται το quick sync από επεξεργαστές πριν την 6η γενιά της intel, επομένως το timeline performance (το οποίο κανένας δεν συζητάει) έχει πάει στα τάρταρα, παρά την αναβάθμιση σε 1660 super. Το λογισμικό είναι αυθεντικό από την adobe με συνδρομή, και θέλω να ρωτήσω τι configuration αξίζει τον κόπο σε αυτό το πρόγραμμα ώστε να έχει κάπως αξιοπρεπή απόδοση κατά τη διάρκεια του editing στο timeline. Τώρα χρησιμοποιεί την 14.1 έκδοση του premiere και έχει τη μειωμένη απόδοση. Αξίζει τον κόπο να πάμε στην 12.1 έκδοση ώστε να μπορεί να ενεργοποιηθεί το quick sync? Έχω ψάξει παντού και δε μπορώ να βρω απάντηση. Το export δεν είναι πρόβλημα, καθώς ο voukoder μας έχει καλύψει και ο χρόνος που χρειάζεται είναι ελάχιστος σε σχέση με το παραδοσιακό export. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...