Προς το περιεχόμενο

Χρησιμοποιείτε Siri?


TheGrisGrisMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι στην Ελλάδα, την έχω τελείως off, δεν την έχω ενεργοποιήσει ποτέ. 

Από την άλλη, πιθανό να κάνω λάθος, οπότε σκέφτηκα να ρωτήσω αν κάποιοι από εσάς την χρησιμοποιείτε και αν ναι, για ποιες λειτουργίες. 

Προσωπικά είχα μείνει στο ότι δεν χρησιμοποιεί ελληνικά. Έχει αλλάξει αυτό; 

Αν κάποιοι τη χρησιμοποιείτε (στα αγγλικά ή οποιαδήποτε γλώσσα) θα με ενδιέφερε να μάθω για ποιες λειτουργίες...

Thanks για τα φώτα σας παιδιά..!

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, TheGrisGrisMan είπε

Είμαι στην Ελλάδα, την έχω τελείως off, δεν την έχω ενεργοποίησε ποτέ. 

Από την άλλη, πιθανό να κάνω λάθος, οπότε σκέφτηκα να ρωτήσω αν κάποιοι από εσάς την χρησιμοποιείτε και αν ναι, για ποιες λειτουργίες. 

Προσωπικά είχα μείνει στο ότι δεν χρησιμοποιεί ελληνικά. Έχει αλλάξει αυτό; 

Αν κάποιοι τη χρησιμοποιείτε (στα αγγλικά ή οποιαδήποτε γλώσσα) θα με ενδιέφερε να μάθω για ποιες λειτουργίες...

Thanks για τα φώτα σας παιδιά..!

Μπορείς να κάνεις τα πάντα απλά πρέπει να μιλάς αγγλικά. Πχ αν θες να βάλεις τους χάρτες να σε πάνε σπίτι λες απλά "take me home with Google maps" η αν θες να δεις ένα τραγούδι στο you tube απλά το λες κτλ. 

Αν το συνηθίσεις κερδίζεις πολύ χρόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απτην πλακα, και γω την δουλευω φουλ με το apple music. Επησεις καποια τηλεφωνα που τα καλω συχνα, τα βαλα στα αγγλικα, και καλω τσακ μπαμ. Βολικο γιατι αλλα τα καλω κανονικα , αλλα μεσω voip.. ετσι στην καθημερινοτητα μου γλυτωνω αρκετα λεπτα χαμενου χρονου..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TheGrisGrisMan είπε

Ενδιαφέρον. Θα το δοκιμάσω... Για εισαγωγή υπενθυμίσεων/ραντεβού βολεύει; Θα τσεκάρω 

Ναι μπορείς να πεις να βάλει υπενθύμιση στο ημερολόγιο π.χ tommorow dentist at 9 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βάλει στην επαφή μου τα πρόσωπα που καλώ συχνά και τη σχέση που έχω με αυτά, οπότε "call my wife" και παίρνει τη σύζυγο (για να έχεις πολλές επιλογές στις συγγενικές σχέσεις πρέπει να εχεις τη γλώσσα της συσκευής στα αγγλικά).

Άλλος τρόπος για κλήσεις είναι να κάνεις προσθήκη του πεδίου "phonetic lasτ-first name" σε επαφή που θέλεις. Πχ στον φίλο σου Μανώλη βάζεις Manoli και όταν πεις "call manoli" τον καλεί.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το χρησιμοποίησα μόνο για να δω πως δουλεύει. Γενικά λίγο άχρηστο σε Mac, διότι έχεις ήδη τα χέρια σου πάνω στο πληκτρολόγιο. ώσπου να σε ακούσει ο Siri και αν έχεις και καλή προφορά να καταλάβει τι λες, κάνεις τη δουλειά με το χέρι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...