Προς το περιεχόμενο

κινεζικο usb card reader και fb προβληματα


gponiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα.

Ελαβα ενα κινεζικο usb card reader otg απο ebay που μπαινει σε κινητο αλλα και υπολογιστη.

s-l300.jpg.fca03364ac802e37ecbbe1612c79dae6.jpg

Μολις το εβαλα στο κινητο το facebook αλλαξε γραμματοσειρα σε κινεζικα!!?

Εκει καταλαβα οτι καποιος μπηκε μεσα,γιατι οταν μπηκα στις συνδεσεις του fb  εβγαλε οτι εγινε συνδεση απο  Σιγκαπουρη.

Eπισης μου εβγαλε κατι χορηγουμενες διαφημισεις στα κινεζικα Firefox_Screenshot_2020-09-26T13-58-37_505Z.png.1772534a227a154a5b0bfd09ee626643.png

και ψαχνωντας τροπο να τις απενεργοποιησω βρηκα αυτον στον λογαριασμο μου Firefox_Screenshot_2020-09-26T13-07-02_251Z.png.5268d96ea3d85b08111e6b908a41e959.png

Το πρωτο που εκανα ηταν να τον μπλοκαρω γιατι καταλαβα οτι αυτος μπηκε στο λογαριασμο μου,αλλα δεν μπορεσα να βρω ενα τροπο να τον κανω delete απο το ρολο στο fb

Επειδη δεν γνωριζω πολλα,θελω τη βοηθεια σας να εξετασω  το usb reader αν ειναι καταλληλο για χρηση και  αν περασε καποιος ιος ή καποιο προγραμμα που δεν το ξερω

Τα φωτα σας!

 

 

Επεξ/σία από gponiris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, zx1234r είπε

Το πετάς όπως είναι και κάνεις reset το κινητό.

εχω και μια micrο sd στο κινητο ...πως το ελεγχω?το malware  απο υπολογιστη θα κανει δουλεια?

επισης το εβαλα και στον υπολογιστη...τι κανω?

Επεξ/σία από gponiris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zx1234r είπε

Δεν υπάρχει λόγος να ελέγξεις. Πετάς ότι κινεζικό αγόρασες και κανεις reset και το κινητό και τον υπολογιστή.

Απαιτειται να κανω backup τα αρχεια εικονων και βιντεο ή με το reset δεν επηρεαζονται και αυτα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...