Προς το περιεχόμενο

Γιατί να βάλω Big Sur


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Εγω εχω pro 15 mid και μια χαρα το βλεπω, αλλα θα προτεινα να μην κανεις upgrade ακομα. Εχει πολλα θεματα και οσο περναει η ωρα βρισκω κ αλλα...

Εχει θέματα ναι, αλλά έχω την εντύπωση ότι κάνει πολύ πιο αποτελεσματική διαχείρηση του hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, skiabox είπε

Εχει θέματα ναι, αλλά έχω την εντύπωση ότι κάνει πολύ πιο αποτελεσματική διαχείρηση του hardware.

Εχει πεσει πολυ το ram/cpu % στο monitor, αυτο ισχυει. Αλλα μου κανει κατι τρελα με την πανω μπαρα γ αυτο ξενερωσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε MacBook Pro late 2013 το έχει εγκαταστήσει κάποιος; Είναι το παλαιότερο μοντέλο που το φοράει και ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Τι προβλήματα ρε παιδιά ; Το έχω από beta δεν έχω παρατηρήσει κάτι. 

στο dark mode εγω εχω θεματα, κυριως με το Intellij, και Visual Studio Code. Η πανω μπαρα ειναι το χειροτερο, με μπερδευει γτ αλλαζει συνεχεια χρωμα 😛 

Εχω και θεμα με την αναλυση, δε βρισκω το ιδιο setting με το Καταλινα για καποιο λογο. Κατι με το scaling παιζει

Μπορω να κανω λιστα με μικροπραγματα που με ενοχλουν για την πανω μπαρα, δε μπορω να αλλαξω τα εικονιδια και να τα βαλω πριν απο το ρολοι οπως τα ειχα πριν. Το ρολοι για ποιο λογο εμφανιζει notifications? Ta widgets και τα animations δε μου αρεσουν καθολου

Οσο παιζω ανακαλυπτω και αλλα, εκανα βλακεια και προχωρησα σε upgrade

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα άλλο πράγμα που παρατήρησα είναι ότι έχει αυξηθεί το dpi του pointer στην οθόνη.

Δεν ξέρω αν το έγραψα σωστά, αλλά ήταν ένα θέμα που είχε από παλιά το macOS και που έχει και το linux.

Δηλαδή κανένα από τα 2 λειτουργικά δεν είχε ομαλή κίνηση του mouse pointer στην οθόνη και σίγουρα όχι στο επίπεδο λεπτομερούς κίνησης που έχουν τα windows.

Τώρα πιστεύω έχει πλησιάσει πάρα πολύ πλέον τα windows στο θέμα αυτό.

To safari πλέον στο Big Sur είναι σαν να σερφάρεις τοπικά.

Τόσο γρήγορο έχει γίνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...