Προς το περιεχόμενο

Από τις 10 Νοεμβρίου στο Xbox Game Pass Ultimate το EA Play


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Tupacshakour είπε

 

Φιλε μου το horizon 2 και 3 δεν μπηκαν καν στο game pass ultimate επειδη κυκλοφορησαν πολυ πριν βγει το game pass σαν υπηρεσια. Πχ το horizon 2 που το εχει δωσει κ πριν κανα δυο χρονια στα free games with gold κυκλοφορησε το 2014 !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικοί μπερδεύουν την υπηρεσία ea play με το ea play pro (το παλιό origin premier).

Το ea play υπάρχει σε ps4, xbox one, steam, origin και κοστίζει 4,99 αν δεν κάνω λάθος. Δίνει ολοκληρωμένη δωρεάν πρόσβαση σε αρκετούς παλαιότερους τίτλους και περιορισμένη (10ωρη) σε επιλεγμένους καινούριους (πχ fifa21).

Το ea play pro (το παλιό origin premier) κοστίζει 14,99 το μήνα, δεν είναι διαθέσιμο στις κονσόλες ακόμα (μόνο pc προς το παρόν) και θα δίνει δωρεάν πρόσβαση σε ΟΛΑ τα καινούρια παιχνίδια της ea + εκείνα του ea play. 

Ξέρω αρκετά μπερδεμένα πράγματα. 

Επεξ/σία από kostasfil
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, john1080 είπε

Το «μπερδεμα» δεν πηγαινε σε σενα,εκανα εγω λαλακια με τις παραθεσεις των μνμ...Στον επομενο φιλο πηγαινε.Εσυ καλα τα εγραψες,ο επομενος δεν τα καταλαβε....

Το έκανα edit παρόλα αυτά, καθώς θα μπορούσε να παρερμηνευτεί ως αρνητική προδιάθεση

1 λεπτό πριν, kostasfil είπε

Μερικοί μπερδεύουν την υπηρεσία ea play με το ea play pro (το παλιό origin premier).

Το ea play υπάρχει σε ps4, xbox one, steam, origin και κοστίζει 4,99 αν δεν κάνω λάθος. Δίνει ολοκληρωμένη δωρεάν πρόσβαση σε αρκετούς παλαιότερους τίτλους και περιορισμένη (10ωρη) σε επιλεγμένους καινούριους (πχ fifa21).

Το ea play pro (το παλιό origin premier) κοστίζει 14,99 το μήνα, δεν είναι διαθέσιμο στις κονσόλες ακόμα (μόνο pc προς το παρόν) και θα δίνει δωρεάν πρόσβαση σε ΟΛΑ τα καινούρια παιχνίδια της ea + εκείνα του ea play. 

Ξέρω αρκετά μπερδεμένα πράγματα. 

Με άφησες ένα τσικ πριν τα ξεμπερδέψεις όλα.

Το Xbox Pass τι θα περιλαμβάνει από τα δύο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, malias4 είπε

Φιλε μου το horizon 2 και 3 δεν μπηκαν καν στο game pass ultimate επειδη κυκλοφορησαν πολυ πριν βγει το game pass σαν υπηρεσια. Πχ το horizon 2 που το εχει δωσει κ πριν κανα δυο χρονια στα free games with gold κυκλοφορησε το 2014 !!!

Ναι το ξέρω πως δεν μπήκαν ποτέ απλά λέω φουλαρε το με όλα σου τα παιχνίδια ρε microsoft ακόμα και τα παλιά forza ξέρω γω του xbox 360.Εγώ θέλω να παίξω τα forza horizon 2 και 3 για παράδειγμα αλλά δεν τα βρίσκω σε τιμή αξιόλογη.Η υπηρεσία σκίζει πάντως,αλλά θα μπορούσαν να την κάνουν καλύτερη με παλιά games δικά τής και χωρίς να ξοδευτει παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, takjar είπε

Το έκανα edit παρόλα αυτά, καθώς θα μπορούσε να παρερμηνευτεί ως αρνητική προδιάθεση

Με άφησες ένα τσικ πριν τα ξεμπερδέψεις όλα.

Το Xbox Pass τι θα περιλαμβάνει από τα δύο;

Το gamepass  θα περιλαμβάνει το απλό ea play.

To ea play pro δεν υπάρχει ακόμα σε κονσόλες (μόνο pc). 

 

Επεξ/σία από kostasfil
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, selin323 είπε

χαχααχαχα ρε μια φορά αυτή η ms να κανει κατι σωστο ολοκληρωμενο δεν υπαρχει ,  στο game pass νοικιαζεις games και αν υπαρχει τον επομενο μηνα  κανεις ευχελαιο τωρα το eα play , γελανε κοι οι ρεγκες , 

 

 

Σορυ φιλε αλλα δεν ξερεις τι λες. Στο game pass ΔΕΝ νοικιαζεις τιποτα. Οπως ΔΕΝ νοικιαζεις στο netflix.
Η περιοδος που παραμενουν τα Games στην υπηρεσια ειναι για τα περισσοτερα 12 μηνες και για καποια λιγα 6 μηνες (εξαιρεση αποτελουν τα παιχνιδια της microsoft που μενουν εκει για παντα απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας τους) Επισης το μοντελο λειτουργιας του ea play (δωρεαν παλιοι τιτλοι, 10 ωρες προσβαση στους νεους και 10% εκτπωση στο store) υπάρχει εδω και χρόνια και το συντηρει η EA. Δεν ειναι υπηρεσια της Microsoft. Απλα ενσωματώνεται στο game pass σαν δωρεαν παροχή.

Οπως πολυ σωστα είπες "γελανε κοι οι ρεγκες"

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, desosav είπε

Σορυ φιλε αλλα δεν ξερεις τι λες. Στο game pass ΔΕΝ νοικιαζεις τιποτα. Οπως ΔΕΝ νοικιαζεις στο netflix.
Η περιοδος που παραμενουν τα Games στην υπηρεσια ειναι για τα περισσοτερα 12 μηνες και για καποια λιγα 6 μηνες (εξαιρεση αποτελουν τα παιχνιδια της microsoft που μενουν εκει για παντα απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας τους) Επισης το μοντελο λειτουργιας του ea play (δωρεαν παλιοι τιτλοι, 10 ωρες προσβαση στους νεους και 10% εκτπωση στο store) υπάρχει εδω και χρόνια και το συντηρει η EA. Δεν ειναι υπηρεσια της Microsoft. Απλα ενσωματώνεται στο game pass σαν δωρεαν παροχή.

Οπως πολυ σωστα είπες "γελανε κοι οι ρεγκες"

δεν ισχύει αυτο που λες , μάλλον την πάτησες κ εσύ , red dead redemption 2 ποσο καιρο το ειχε ?? στο game pass?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, selin323 είπε

δεν ισχύει αυτο που λες , μάλλον την πάτησες κ εσύ , red dead redemption 2 ποσο καιρο το ειχε ?? στο game pass?

Από 7 Μάη μέχρι 7 Σεμπτέμβρη, κάτι τέτοιο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, takjar είπε

Το έκανα edit παρόλα αυτά, καθώς θα μπορούσε να παρερμηνευτεί ως αρνητική προδιάθεση

Με άφησες ένα τσικ πριν τα ξεμπερδέψεις όλα.

Το Xbox Pass τι θα περιλαμβάνει από τα δύο;

Το game pass ultimate θα περιλαμβανει το gold,το game pass και το EA play

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν ξέρω τι λέτε οι περισσότεροι, αλλά με τα games που έχω μαζέψει για να παίξω από game pass ultimate συνδρομή που έκανα για έναν χρόνο+, με τις προσφορές τζαμπέ της epic και με τα φτηνά καλά games που παίρνω για steam από humble κατά καιρούς θα χρειαστώ δύο ζωές για να τα τερματίσω όλα. Αυτό βέβαια γιατί έχω δουλειά-οικογένεια-υποχρεώσεις, αν ήμουν ρέμπελος θα ήθελα καμιά 2ετία. Η χαρά του gamer όλα αυτά...χαρείτε και μην μιζεριάζετε με το ποιος την έχει μεγαλύτερη. Πριν 25+ χρόνια (44 είμαι) αγοράζαμε ένα παιχνίδι (αντιγραμένο, που λεφτά για καινούριο) και πετούσαμε από την χαρά μας.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, malias4 said:

Μωρε κ των συνδρομων να μην εισαι παλι αξιζει. Ενα exclusive της sony πχ gran turismo καινουριο δεν θα κανει 70€ ??

Ε το αντιστοιχο της microsoft το νεο forza motosport θα μπει day one στο game pass κ δεν θα ξαναβγει. 
οποτε εγω που εβαλα game pass ultimate για 3 χρονια εδωσα 73€ με το κολπο με τις βραζιλιανικες xbox live. 2€ ο μηνας !!!! 

αρα εχουμε απο τη μια μερια:

ενα και μοναδικο παιχνιδι της sony 70€ 

100 κ περισσοτερα παιχνιδια για 3 χρονια με 73€ 

οχι πετσοκομα αυτο ειναι σαν να πουλας ιγκλου σε εσκιμωους 💚🥰

Επισης με αυτα τα 73€ για 3 χρονια που εδωσα εχω κ xbox live μεσα δηλαδη να παιζω online με αλλους ενω στο play πρεπει να δωσεις ενα 50€ το χρονο για playstation plus ε; 😄

Μην πω οτι εχω κ xcloud να παιζω ολαντα παιχνιδια του ultimate απο κινητο ταμπλετ κτλ 
 

80 euro εχουν 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά όχι 12ε τον μήνα η ποσό είναι,το EA play δεν μιλάμε για την προ έκδοση που στο pass δεν συμπεριλαμβάνετε αυτή,κοστίζει 2ε το μήνα αν κανείς ετήσια συνδρομή!Ξερει κανείς πως μπορούμε να αγοράσουμε το πασς για 3 χρόνια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε εγω που εχω Origin pass μεχρι Δεκεμβρη, θα εχω πχ το Star Wars Squadrons μεθαυριο και απο 10 Νοεμβρη που θα μπει στο Xbox Pass θα εχω ολα τα παιχνίδια και εκει. Αρα δεν ανανεωνω για ενα ακομη χρονο το 2021 και εχω γλιτωσει ενα 100ρικο.

Θα μας τρελανει η Microsoft που δε θα ξερουμε τι να πρωτοπαιξουμε τη μια ωριτσα που θα εχουμε για άραγμα εδω και εκει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, takjar είπε

Η λίστα από games που περιλαμβάνει τώρα το EA Play,  επιπρόσθετα στην λίστα αυτή δίνεται και η δυνατότητα να παίξεις τα καινούργια games με περιορισμό 10 ωρών όπως αναφέρεται και στο αρχικό topic.

A Way Out
Alice: Madness Returns
Anthem
Army of TWO
Army of TWO (EU)
Battlefield 1
Battlefield 1943
Battlefield 3
Battlefield 4
Battlefield Hardline
Battlefield V
Battlefield: Bad Company
Battlefield: Bad Company 2
Bejeweled 2
Bejeweled 3
Burnout Paradise Remastered
Crysis
Crysis 2
Crysis 3
Dante's Inferno
Dead Space
Dead Space 2
Dead Space 2 (DE)
Dead Space 3
Dead Space: Ignition
Dragon Age II
Dragon Age: Inquisition
Dragon Age: Origins
EA SPORTS Rory McIlroy PGA TOUR
EA SPORTS UFC
EA SPORTS UFC 2
EA SPORTS UFC 3
Fe
Feeding Frenzy
Feeding Frenzy 2: Shipwreck Showdown
FIFA 15
FIFA 16
FIFA 17
FIFA 18
FIFA 19
FIFA 20
Fight Night Champion
Heavy Weapon
Madden NFL 15
Madden NFL 16
Madden NFL 17
Madden NFL 19
Madden NFL 20
Madden NFL 25
Mass Effect
Mass Effect 2
Mass Effect 2 (JP)
Mass Effect 3
Mass Effect: Andromeda
Medal of Honor: Airborne
Mirror's Edge
Mirror's Edge Catalyst
NBA LIVE 15
NBA LIVE 16
NBA LIVE 18
NBA LIVE 19
Need for Speed
Need for Speed Heat
Need for Speed Payback
Need for Speed Rivals
NHL 17
NHL 18
NHL 19
NHL 20
Peggle
Peggle 2
Plants vs. Zombies
Plants vs. Zombies Garden Warfare
Plants vs. Zombies Garden Warfare 2
Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville
Rocket Arena
Sea of Solitude
Shadows of the Damned
Skate 3
SSX
Star Wars Battlefront
Star Wars Battlefront II
The Bard's Tale Trilogy
The Sims 4
Titanfall
Titanfall 2
Unravel
Unravel Two
Zuma
Zuma's Revenge!

EDIT: Επαναδιατύπωση για να μην φαίνεται αρνητική προδιάθεση

Από όλα αυτά εγώ θέλω να παίξω μόνο το fifa 21 και αυτό δεν είναι μέσα, 10 ώρες δεν φτάνουν ούτε για το practice και λίγα φιλικά. Τα περισσότερα από τα υπόλοιπα τα έχω παίξει στο παρελθόν και αρκετά από τα εναπομείναντα δεν με ενδιέφεραν ποτέ, ούτε και τώρα. Οπότε για μένα προσωπικά, η προσθήκη του EA Play έχει μηδενικό ενδιαφέρον. Η τριλογία πχ Mass Effect είναι παιχνιδάρες αλλά τα παίξαμε όταν κυκλοφόρησαν πριν πόσα χρόνια. Αν είσαι νέος και έχεις χρόνο, ευκαιρία για κάψιμο, είναι τρομερή η σειρά (πριν φυσικά έρθει το andromeda και τα κάνει όλα πουτ@ν@).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, selin323 είπε

δεν ισχύει αυτο που λες , μάλλον την πάτησες κ εσύ , red dead redemption 2 ποσο καιρο το ειχε ?? στο game pass?

 

To RDR2 οπως και το GTA5 εμειναν 4 μηνες. Αλλά γι΄αυτο τα θυμομαστε γιατι ειναι τα μόνα. Προσωπικά αν ενα παιχνιδι ειναι στο Game Pass 4 ολοκληρους μηνες και δεν το εχω τελειωσει, σημαινει οτι δεν με ενδιέφερε οποτε και να φυγει μου ειναι αδιαφορο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...