Προς το περιεχόμενο

Image/Video editing + Gaming


aggelos87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Χρειάζομαι βοήθεια για την αγορά ενός νέου υπολογιστη για την χρήση που αναφέρω παρακάτω

 

Ποσό που διαθέτουμε :     Δεν έχω ιδέα πιο θεωρείται λογικό budget για την χρήση που τον θέλω, θα ήθελα το οικονομικότερο δυνατόν

Χρήση υπολογιστή :

                                               1. Ερασιτεχνική Επεξεργασία εικόνας με lightroom και photoshop.

                                                2. Σπάνια Gaming δίχως μεγάλες απαιτήσεις. Απλά να τρέχουν αξιοπρεπώς μερικά παιχνίδια που δεν θα κυκλοφορήσουν ποτέ στο ps5

                                                3. Ερασιτεχνική επεξεργασία video πιθανότατα με το davinci resolve. Κόψε-ράψε, προσθήκη μουσικής, color grading κλπ

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη:     Όχι αλλά αν θέλετε προτείνετε κάποια δίχως να την υπολογίσετε στο budget και βλέπουμε

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι:      Όχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε:      Επαρχία. Θα αγοράσω από σκρουτζομάγαζα με αντικαταβολή

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα:     Οτιδήποτε.

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε):     Θα το στήσω εγώ

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο:     Θα αγοράσω από ebay κλειδί για windows 10

θα ήθελα να τον αγοράσω άμεσα αλλά δεν καίγομαι κιόλας, θα κέρδιζα κάτι αν περίμενα μέχρι τα Χριστούγεννα πέρα απ τις ίσως ελαφρώς καλύτερες τιμές;

 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από aggelos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...