Προς το περιεχόμενο

Να ακούω μουσική χωρίς internet


batman_gardiki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να ακούω μουσική χωρίς WiFi και χωρίς να καταναλώνω τα δεδομένα μου.

υπάρχει πρόγραμμα ή κάποιος άλλος τρόπος μέσω του κινητού μου xaomi red mi 8 ώστε να ακούω ώρες μουσική;;;;

έχω δοκιμάσει με usb σε μηχανές αναπαραγωγής αλλά είναι πέδεμα να διαλέγεις κομμάτια

Θέλω να έχω αποθηκευμένα τραγούδια και να μπορώ να διαλέξω κάτι από την μέση ή το τέλος της λίστας.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαίρετε φίλε, νομίζω ξέρω τη χρειάζεσαι. Υπάρχει μία εφαρμογή που λέγεται Audiomack όπου κατεβάζεις τα τραγούδια με ίντερνετ αλλα τα ακούς χωρίς ίντερνετ. Δηλαδή κάθεσαι μία μέρα κατεβάζεις όσα κομμάτια θες και απλα τα ακούς offline. Έχει σχεδόν αν όχι όλα τα τραγούδια που κυκλοφορούν.

Screenshot_2020-10-14-00-14-09-126_com.audiomack.jpg

IMG_20201014_001435.jpg

Επεξ/σία από timersis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, batman_gardiki είπε

Θέλω να ακούω μουσική χωρίς WiFi και χωρίς να καταναλώνω τα δεδομένα μου.

υπάρχει πρόγραμμα ή κάποιος άλλος τρόπος μέσω του κινητού μου xaomi red mi 8 ώστε να ακούω ώρες μουσική;;;;

έχω δοκιμάσει με usb σε μηχανές αναπαραγωγής αλλά είναι πέδεμα να διαλέγεις κομμάτια

Θέλω να έχω αποθηκευμένα τραγούδια και να μπορώ να διαλέξω κάτι από την μέση ή το τέλος της λίστας.

Ευχαριστώ

Yπάρχει τρόπος απλός, εύκολος, άμεσος και εντελώς δωρεάν.
Λέγεται ραδιόφωνο. :D

Άλλος «δωρεάν» τρόπος λέγεται mp3.
Κατεβάζεις τα τραγούδια στο πισί σου, που δεν καταναλώνει δεδομένα και μετά τα περνάς στο κινητό.

 

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/10/2020 στις 12:15 ΠΜ, timersis είπε

Χαίρετε φίλε, νομίζω ξέρω τη χρειάζεσαι. Υπάρχει μία εφαρμογή που λέγεται Audiomack όπου κατεβάζεις τα τραγούδια με ίντερνετ αλλα τα ακούς χωρίς ίντερνετ. Δηλαδή κάθεσαι μία μέρα κατεβάζεις όσα κομμάτια θες και απλα τα ακούς offline. Έχει σχεδόν αν όχι όλα τα τραγούδια που κυκλοφορούν.

Screenshot_2020-10-14-00-14-09-126_com.audiomack.jpg

IMG_20201014_001435.jpg

το Spotify τι είναι;;;

ειναι κατι αναλογο με αυτο που προτείνεις;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το spotify είναι μια επίσημη πλατφόρμα μουσικής σαν το netflix αλλά για τραγούδια. Ότι έχει είναι νόμιμο και στην δωρεάν έκδοση μπορείς να ακούς μόνο με internet. Αν πληρώσεις τότε μπορείς να μαρκάρεις λίστες για offline ακρόαση. Οπότε μπορείς να το δοκιμάσεις δωρεάν να δεις αν σου αρέσει και αν σε βολεύουν τα plans μπορείς να κάνεις μια συνδρομή.

Αυτό που προτείνει ο timersis είναι σαν το spotify και επίσης δωρεάν. Δεν ξέρω όμως αν έχει την μουσική που θέλεις. Θα πρέπει να τα δοκιμάσεις και να αποφασίσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σε usb αποθηκεύσω μουσική mp3 και με adaptor το συνδέσω στο κινητό θα τα παίζει τα τραγούδια;;; Θα μπορώ πχ να κάνω επιλογή κομματιού;;;

Στο μέρος που πηγαίνω δεν έχει wifi ούτε πιάνει ραδιόφωνο. Είναι ψηλά σε απομακρυσμένο βουνό και δεν θέλω να καταναλώνω δεδομένα.

Επεξ/σία από batman_gardiki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το xaomi redmi 8 έχω και με ένα φορητό ηχείο flip5 της jbl θέλω να κάνω την δουλειά μέσω bluetooth.

Δεν θέλω να κουβαλάω laptop κτλ 

Εύκολα και γρήγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα παρουμε ενα ενα...

Για να παιξεις ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ χωρις ιντερνετ πρεπει να το εχεις αποθηκευμενο στο κινητο σου απο πριν, γιαυτο βαλτου μεσα οτι τραγουδια εχεις κατεβασει και αν δεν εχεις κατεβασει, κατεβασε τωρα.

Το otg καλωδιο που δειχνεις παραπανω ειναι για να συνδεσιες μια usb συσκευη στο κινητο σου και τιποτε αλλο. Για την περιπτωση σου, η μονη usb συσκευη που εχει νοημα να συνδεσεις ειναι ενα στικακι που θα εχει μεσα τραγουδια.

Για να παιξεις αυτο που θες απο το bluetooth ηχειο πρεπει να το εχεις κανει pair με το κινητο και η εφαρμογη που θα παιξει τα τραγουδια θα στειλει τον ηχο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρήκα αυτό που ήθελα.

Με τον ανταπτορα usb type c σε usb ακούω τα τραγούδια που θέλω από το usb στο bluetooth ηχείο flip5 της jbl μέσω του miMusic και ακούγοντας στο background γράφοντας στο insomnia.

ΤΈΛΕΙΑ !!!

Επεξ/σία από batman_gardiki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...