Προς το περιεχόμενο

LENOVO IdeaCentre AIO 3


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ο συγκεκριμένος η/υ θεωρείται ότι αξίζει στα 900€ που κάνει? Και σαν δυνατότητες και σαν ντιζάιν?

https://www.skroutz.gr/s/25275068/Lenovo-IdeaCentre-AIO-3-24IMB05-i5-10400T-8GB-512GB-W10-White.html

LENOVO.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, micos000 είπε

Η ερώτηση σου είναι καθαρά υποκειμενική. Αν θέλεις ΑΙΟ θα το πληρώσεις και δε θα κοιτάς τα specs.

Σκεφτόμουνα να πάρω Apple iMac 21,5'' 4K i5 8ης γενιάς 3.2Ghz 256GB SSD(2020 μοντέλο) αλλά θεωρώ εξωφρενικά τα 1919€ και δεν ξέρω αν θέλω να δώσω τόσα. Κοιτάω και για Dell Optiplex 7470 23.8'' πάλι με i5 αλλά 9ης γενιάς 3.0Ghz (2019 μοντέλο) και 256GB SSD επίσης αλλά κι'αυτός τιμή 1459€. Ο Lenovo AIO έχει 23.8'' i5 10ης γενιάς αλλά 2Ghz(δεν είναι λίγο ''αργό'' ή κάνω λάθος;) και 512GB SSD(μακράν περισσότερο χώρο στον σκληρό) και μόλις 899€ σε σχέση με τα άλλα. Βασικά το Black Friday περιμένω για να κάνω κίνηση(ξέρω ότι τα Apple δεν έχουν έκπτωση δυστυχώς).

Τι άποψη έχεις;

Η χρήση θα είναι εκτός από οικιακή(δλδ σερφάρισμα, εμαιλ κτλ) και ελαφρώς επαγγελματική, επεξεργασία φώτο από φωτογραφική μηχανή(όχι κινητού), ίσως και δημιουργία βίντεο κτλ, σε μια δουλειά που θέλω να κάνω το επόμενο διάστημα. Θα με καλύψει λές το Lenovo? Θα είναι καλύτερα ο Dell ή το Apple?

Επεξ/σία από Milkofree
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

https://www.public.gr/product/computers-and-software/statheroi-ypologistes/all-in-one-pc/desktop-hp-all-in-one-24-amd-ryzen-3-4300u8gb512gb-ssdamd-radeon-graphics-24-dp0001nv/1633581

Τελικά πήρα αυτόν εδώ, πριν μερικούς μήνες, στα 679€ μου βγήκε, εντάξει καλός είναι. Επέμενα σε ΑΙΟ γιατί δεν θέλω κουτιά και καλωδιώσεις, σίγουρα όμως σ'αυτά τα λεφτά έφτιαχνα κομμάτι κομμάτι έναν καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπαμε ότι δεν είναι καλοί, μια χαρά είναι. Εγώ είμαι αντίθετος σε τέτοιες λύσεις γιατί, λόγο κατασκευής, αν χαλάσει κάτι θα πρέπει να στείλεις όλο το σύστημα για επισκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι δεν ειπαμε οτι δεν ειναι καλοι , σκουπιδια ειπαμε οτι ειναι . Ακους εκει 680ε για 4300U  και 900ε για 10400....

Παρτε λαπτοπ ρε παιδια αμα δεν θελετε καλωδια  . Μιλαμε για κλοπη 

Υπαρχουν και τα deskmini της asrock για τους ποιο γενναιους 

Επεξ/σία από WaxOnWaxOff
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...