Προς το περιεχόμενο

Πως θα αυξήσω τα μόρια για ΔΕ


lara_gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας!

Επειδή είμαι απογοητευμένη από τον ιδιωτικό τομέα, και το ελεύθερο επάγγελμα, αποφάσισα να το προσπαθήσω  με το ΑΣΕΠ, για θέσεις ΔΕ, γιατί εκεί μαζεύω πιο πολλά μόρια, παρόλο που έχω πτυχίο και μεταπτυχιακό. Τα ερωτήματά μου είναι:

1. Δεν έχω καλό βαθμό απολυτηρίου και θέλω να ξαναδώσω εξετάσεις. Πως γίνεται αυτό? Πρέπει να ξαναπαρακολουθήσω τη 3η Λυκείου? Σκεφτόμουν για ΕΠΑΛ τομέα διοίκησης και οικονομίας. Θα πρέπει να υπάρχει παρουσία στα μαθήματα?

2. Σκεφτόμουν να παρακολουθήσω και ΙΕΚ ειδικότητα διοίκησης και οικονομίας για να πάρω μόρια και από το δεύτερο τίτλο σπουδών. Μπορώ να το κάνω παράλληλα με το ΕΠΑΛ?

4. Τι γίνεται με το τεστ δεξιοτήτων? Πως μπορώ να προετοιμαστώ?

5. Η ηλικία μου είναι 45 ετών. Είναι απαγορευτική για μόνιμες θέσεις ΔΕ? Τα ανήλικα τέκνα μετράνε σαν μόρια?

Ξέρω είναι πολλά τα ερωτήματα. Όποιος γνωρίζει κάτι, ας απαντήσει. Ευχαριστώ πολύ!

 

Επεξ/σία από lara_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν διαβασεις ειδησεογραφικες σελιδες , θα δεις οτι συντομα θα αλλαξει ο τροπος διαγωνισμου προσληψης στο δημοσιο και θα γινεται πλεον με εξετασεις και ψυχομετρικα τεστ , οποτε αν γινει κατι τετοιο δε νομιζω να προλαβαινεις για οσα αναφερεις.Επισης ο βαθμος ενος απολυτηριου ειναι μια απο πολλες κατηγοριες μοριοδοτησης , οπως η εμπειρια , ο χρονος ανεργιας , οικογενειακη κατασταση κλπ.

Επεξ/σία από leolipop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, leolipop είπε

Αν διαβασεις ειδησεογραφικες σελιδες , θα δεις οτι συντομα θα αλλαξει ο τροπος διαγωνισμου προσληψης στο δημοσιο και θα γινεται πλεον με εξετασεις και ψυχομετρικα τεστ , οποτε αν γινει κατι τετοιο δε νομιζω να προλαβαινεις για οσα αναφερεις.Επισης ο βαθμος ενος απολυτηριου ειναι μια απο πολλες κατηγοριες μοριοδοτησης , οπως η εμπειρια , ο χρονος ανεργιας , οικογενειακη κατασταση κλπ.

Και πάλι όμως δεν θα καταθέτονται τα πιστοποιητικά σπουδών? Δε θα παίζει ρόλο ο βαθμός απολυτηρίου Λυκείου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...