Προς το περιεχόμενο

ενεργοποιηση wifi calling cosmote σε MI8 lite Android 12


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπέρα. Θέλω να ενεργοποιησω την εν λόγω υπηρεσία στο κινητό μου . Προσφατα αναβαθμισε σε Android 12 και οι οδηγίες που υπαρχουν στην ιστοσελιδα της cosmote μαλλον αναφέρονται στην προηγουμενη εκδοση και δεν μπορώ να βρώ άκρη.

Καμία ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, louben είπε

Παιδια καλησπέρα. Θέλω να ενεργοποιησω την εν λόγω υπηρεσία στο κινητό μου . Προσφατα αναβαθμισε σε Android 12 και οι οδηγίες που υπαρχουν στην ιστοσελιδα της cosmote μαλλον αναφέρονται στην προηγουμενη εκδοση και δεν μπορώ να βρώ άκρη.

Καμία ιδέα?

Μiui 12 έχεις ,οχι android  12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, louben είπε

Σωστα miui 12 oxi android 12.

Το προβλημα εξακολουθει ν αισχύει.

Καποια ιδεα;

Σε ΜΙ ΝΟΤΕ 10 ---------Sim cards  & mobile networks -------επιλέγεις την σιμ------- κατω κάτω make calls using wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Σε ΜΙ ΝΟΤΕ 10 ---------Sim cards  & mobile networks -------επιλέγεις την σιμ------- κατω κάτω make calls using wifi.

Ειναι προεπιλεγμενο.ΑΠλα στην επιλογη "Κατα προτιμηση δικτυα κινητης¨Μηπως πρεπει να επιλεξω την αλλη επιλογη (καταπροτιμηση wifi)?

Μολαταυτα φαινεται να μην λειτουργει .Eβαλα το τηλεφωνο σε flight mode, συνδεδεμενο το wifi και δοκιμασα να κανω κληση.εβγαλε κλειστο. ΜΕ ανοικτο το τηλεφωνο και το wifi ετσι και αλλιως βγαζει μια γραμμη δεν διαπιστώνω ενισχυση σήματος.

 

Επεξ/σία από louben
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ζητήσει ενεργοποίηση της υπηρεσίας από τον πάροχο; Στην Vodafone μπορείς να το κάνεις από την εφαρμογή, στην Cosmote στέλνεις sms αλλά πιθανότατα θα πάρεις απάντηση ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή οπότε θα πρέπει να τους καλέσεις. Δεν θα δεις καμία αλλαγή στη στάθμη του σήματος. Ένδειξη για WiFi Calling θα δεις είτε με σηματάκι είτε στο όνομα του δικτύου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δοκιμασμένο σε mi max 3 miui 11-12 

για ενεργοποίηση του volte, *#*#86583#*#*

και wifi calling, voWIFI, πληκτρολογήστε *#*#869434#*#*

τώρα έχουν προστεθεί στις ρυθμίσεις και ενεργοποίηση volte και wifi calling.

 

και εννοείται ότι πρέπει να πάρεις τηλέφωνο την cosmote να σου ενεργοποίηση το WiFi calling .

 

 

 

Screenshot_2020-09-18-16-49-09-567_com_miui_home.jpg.b2d14d9d89849671baa087949dad9b83.jpg

InkedScreenshot_2020-09-18-16-44-35-595_com.android.phone_LI.jpg.a54bbe1f055a970e8d2a1c5c91628d58.jpg

Screenshot_2020-09-18-16-45-18-444_com.android.settings.jpg.2e5cc95ee89055cd2c0141ddb6f83ad7.jpg

Επεξ/σία από margaritis51
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...