Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμηση 7-χρονων υπολογιστή


xalkias99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/10/2020 στις 1:57 ΜΜ, xalkias99 είπε

Το 7-χρονων build μου απο το 2013 νομιζω χρειαζεται αναβάθμηση κάθως πλέον 30ριζουν τα fps σε low 1080p, σε καποια παιχνιδια. 

Τα specs του pc ειναι

Παει καιρος που εχω να ασχοληθω με pc parts etc. και δεν εχω ιδέα τι παιζεί με καινουργια κυκλοφοριες οποτε θα ηθελα recommendations σχετίκα με vfm επιλογές. Η αναβάθμηση θα ειναι σταδιακη λογο οικονομικου, δηλαδη θα κανω μια αγορα και η επομενη θα ειναι μετα απο μερικους μηνες παλι. Σκοπευω να αλλαξω mb+cpu+ram στην μια φαση και gpu στην αλλη, θα προτειμουσα να μην αλλαξω τροφοδοτικο. Τα χρηματα που μπορω να διαθεσω ειναι περιπου ~200-250 καθε φορα και σκέφτομαι να αρχισω με gpu. 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Σας εδωσαν πολυ καλες και πληρεις απαντησεις ολα τα παιδια.Απλα να σας πω, επειδη βλεπω οτι σας απασχολει πολυ το οικονομικο, οτι μπορειτε να κατεβειτε ακομη 30 - 40 ευρω χαμηλοτερα με ενα αρκετα καλο συνδιασμο cpu/mobo/16 gigs ram αλλα θα χασετε την δυνατοτητα αναβαθμισης σε επεξεργαστη της τελευταιας γενιας της amd. Εννοω να αγοραζατε μια μητρικη με το Α320 chip.Θα εχετε πολυ καλα features για τον μεσο χρηστη,αλλα δεν νομιζω οτι αξιζει να χασετε την δυνατοτητα αναβαθμισης στο μελλον.( Τελος,επειδη βλεπω τις αγγελιες συχνα,μερικες φορες υπαρχουν πολυ καλες ευκαιριες και για intel και για amd ryzen ''πακετακια'' με εγγυηση εν ισχυ απο καταστηματα,απο χρηστες με αρκετες θετικες αξιολογησεις.Ριξτε και μια ματια εκει αξιζει.)

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TheDevilMayCare είπε

i3 με ζ490 δεν μου κάθεται καλά προσωπικά ωστόσο παίρνει καλό σύστημα με 260 ευρώ (i3 85e/z490 110e/ddr4 3200 65e) και αν χρειαστεί ποτέ μπορεί να βάλει και i5/i7 πάνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...