Προς το περιεχόμενο

Wan ip = Router Login


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω διαφορετικη συμπεριφορα αναμεσα σε δυο σπιτια πανω σε αυτο. VDSL 50 με Speedport 2i Plus στο ενα και ADSL 24 Speedport 2i (Το παλιοτερο).

Στο πρωτο οταν ειμαι σπιτι συνδεμενος στο wifi και πληκτρολογησω την wan ip μου η το αντιστοιχο adress που χω μεσα απο noip, τοτε βγαινει η σελιδα login του ρουτερ μου. Σαν να χα πατησει 192.168.1.1. Στο αλλο σπιτι με την Adsl δε γινεται αυτο

Και τι με νοιαζει εμενα και ποιος ειναι ο λογος που ρωταω. Προσπαθω να στησω VPN με ενα Win 7 PC εκει και ενω εχω κανει portforward καιβολα σωστα δε αφηνει συσκευες να συνδεθουν. Ενω στο πρωτο σπιτι με την ιδια διαδικασια μου ειναι ολα οκ. Και κατι εκει μου κανει οτι εχει φαει κολλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες με τη ip βγαινεις.αν βγαινεις με καμια Ip 10 η 100 η κατι τετοια τοτε εισαι πισω απο cgnat και δεν παιζει τιποτα και θα πρεπει να παρεις τον οτε να σε βγαλει ωστε να παρεις Public ip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις η τεταρτη τριδα να ειναι 10 η 100? Δεν ειμαι σε αυτον τον χωρο τωρα αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι τελειωνει σε 100. 70κατι.κατι.223.100 πρεπει να ηταν

Τι σημαινει αυτο και που ειναι η κομπλα

Καο reset ip να καμω απο ρουτερ παλι τοσο θα μου δωσει δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, therock είπε

Εννοεις η τεταρτη τριδα να ειναι 10 η 100? Δεν ειμαι σε αυτον τον χωρο τωρα αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι τελειωνει σε 100. 70κατι.κατι.223.100 πρεπει να ηταν

Τι σημαινει αυτο και που ειναι η κομπλα

Καο reset ip να καμω απο ρουτερ παλι τοσο θα μου δωσει δηλαδη?

Οπως ειπε ο poulinos, δες τι IP σου δινει το whatsmyipaddress και τι βλεπεις εσυ στο ρουτερ. Κατα 99.9% εισαι πισω απο NAT, επομενως εχεις αλλη IP εξωτερικα, αλλη εσωτερικα. Πρεπει να καλεσεις τον ΟΤΕ για να σε βγαλει απο NAT και να εχεις ιδια εσωτερικη/εξωτερικη IP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον αν την IP την βλεπω στο DSL CONNECTION STATUS εκει που λεει PTM_DSM τοτς ναι ειναι τελειως διαφορετικη απο αυτη που δινει η whatismyip η οποια εκει ναι τελειωνει σε 100 οπως ειχες πει

Τι ακριβως θα πω στον ΟΤΕ, βγαλτε με απο NAT γιατι θελω να δωσω απομακρυσμενη προαβαση στο δικτυο μου? Θα καταλαβουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 02/11/2020 at 16:55, therock said:

Λοιπον αν την IP την βλεπω στο DSL CONNECTION STATUS εκει που λεει PTM_DSM τοτς ναι ειναι τελειως διαφορετικη απο αυτη που δινει η whatismyip η οποια εκει ναι τελειωνει σε 100 οπως ειχες πει

Τι ακριβως θα πω στον ΟΤΕ, βγαλτε με απο NAT γιατι θελω να δωσω απομακρυσμενη προαβαση στο δικτυο μου? Θα καταλαβουν

Να σε βγαλουν απο cgnat διοτι εχεις καμερες που θες να τις δεις  remote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...