Προς το περιεχόμενο

3D printing online?


Stalker24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν καποιος που εχει παραγγειλει online μπορει να μου πει ενα σαιτ καλο, γρηγορο και εμπιστο θελω να τυπωσω κατι απλο για ενα χειριστηριο μου που χαλασε.

Εχω stl αρχειο και το μονο που θελω ειναι να μην βγει και πολυ ακριβα δεν ειναι κατι το τρελο που θελω να τυπωσω μπορω να το ανεβασω το αρχειο απο περιεργεια αν κανεις θελει.

επισης δεν εχω ιδεα απο 3d print οποτε ας με διαφωτισει στο πια υλικα να επιλεξω και τυπο εκτυπωσης κτλπ.

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Πετρουπολη σιγουρα κανουν καλη δουλεια https://www.3dexpert.gr

πηγαινεις με το stl αρχειο σε ενα usb stick μιλας με τον υπευθυνο και θα σου πει σε τι υλικο ειναι καλυτερα να εκτυπωθει.

Προσωπική αποψη να εκτυπωσεις σε PETG μπορει να βγει λιγο πιο ακριβο αλλα εχει μεγαλυτερη διαρκεια ζωης.

Εχω δει παραγγελιες που εχουν εκτυπωσει και εχω παθει πλακα.

Τυπο εκτυπωσης μαλλον ειναι μονοδρομος Fused Deposition Modeling γιατι θες αντοχη σε αυτο που φτιαχνεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, soter79 είπε

Στην Πετρουπολη σιγουρα κανουν καλη δουλεια https://www.3dexpert.gr

πηγαινεις με το stl αρχειο σε ενα usb stick μιλας με τον υπευθυνο και θα σου πει σε τι υλικο ειναι καλυτερα να εκτυπωθει.

Προσωπική αποψη να εκτυπωσεις σε PETG μπορει να βγει λιγο πιο ακριβο αλλα εχει μεγαλυτερη διαρκεια ζωης.

Εχω δει παραγγελιες που εχουν εκτυπωσει και εχω παθει πλακα.

Τυπο εκτυπωσης μαλλον ειναι μονοδρομος Fused Deposition Modeling γιατι θες αντοχη σε αυτο που φτιαχνεις.

Δεν ειμαι απο Αθηνα, μενω Θεσσαλονικη και θα μου ητανε ευκολο αν θα μπορουσα να το κανω απλα ηλεκτρονικα να ανεβασω το αρχειο κτλπ

το 3dhub.gr εχω βρει που μαλλον θα κανει δουλεια

Επεξ/σία από Stalker24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μπεις και στο www.print3d.gr που έχουν υπολογιστή κόστους (ανεβάζεις το αρχείο σε μία εφαρμογή και σου βγάζει ένα ενδεικτικό κόστος) και είναι στη Θεσσαλονίκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...