Προς το περιεχόμενο

Κινητό να δέχεται μόνο κλήσεις


monoxromos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας θέλω  ένα παλιό  κινητό μου smartphone, να λειτουργεί μονο ως δέκτης κλησεων.

Ειδικοτερα θέλω να το ρυθμίσω μόλις το καλώ  μετά από δύο δεύτερα  να ανοίγει μόνο του και να στέλνω  ομιλία, χρειάζεται βέβαια να ειναι συνδεδεμένο με ακουστικά κλπ.

Πρέπει να το συνδέσω με καποια εταιρία κινητής ή κάτι σαν καρτοκινητό η γουάτς απ;

Σας ευχαριστω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι ρε σεις με τις συνωμοσιολογίες.

Απλά θέλουμε να βγαζουμε live ανταποκρίσεις  σε ενημερωτικο Σταθμο την ώρα που δεν θα υπαρχει  στο  studio ηχολήπτης Πιο  απλά δεν γίνεται.

Επεξ/σία από monoxromos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα αν  ειναι να εχω λαπτοπ  μαζι μου καθε φορα που βρίσκω στο δρόμο ενα θέμα , ενα τροχαίο,μια πυρκαγιά η κατι αλλο που θα βρώ λαπτοπ,συνδεση ιντερνετ κλπ.

Με το κινητο τι μπορω να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας δίνεις να καταλάβουμε βασικά...

Εγώ εννοούσα να έχεις εσύ το κιν και να κάνεις την σύνδεση μέ ενα λάπτοπ.

Με το remote desktop απλά θα κάνεις τον ηχολήπτη από το κιν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσο πιο αναλυτικά να το περιγραψω;

Εχω κινητο στο χέρι,έχω ενα κινητο εν  λειτουργια στην κονσολα ηχου συνεδεδεμένο απο την εξοδος ακουστικων σε με μια εισοδο line in μόνιμα ανοιχτη κι αυτή.

καλω απ οτο δικο μου κινητο τον αριθμο του κινητου που ειναι στο στουντιο, χτυπαει  δυο-τρεις φορες και  απανταει μονο του, οπότε μιλάω και ο ήχος παει στην Line in της κονσολας.Αυτά!

Το θέμα ειναι  πως θα παρει αριθμο το  τηλεφωνο στο στουντιο και να μην πληρώνω σε εταιρια κινητής καθε μήνα 20 και 30 ευρώ αφου δεν  θα κάνω από εκεί ποτέ καμια κλήση .

Επεξ/σία από monoxromos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, monoxromos είπε

Πόσο πιο αναλυτικά να το περιγραψω;

Εχω κινητο στο χέρι,έχω ενα κινητο εν  λειτουργια στην κονσολα ηχου συνεδεδεμένο απο την εξοδος ακουστικων σε με μια εισοδο line in μόνιμα ανοιχτη κι αυτή.

καλω απ οτο δικο μου κινητο τον αριθμο του κινητου που ειναι στο στουντιο, χτυπαει  δυο-τρεις φορες και  απανταει μονο του, οπότε μιλάω και ο ήχος παει στην Line in της κονσολας.Αυτά!

Το θέμα ειναι  πως θα παρει αριθμο το  τηλεφωνο στο στουντιο και να μην πληρώνω σε εταιρια κινητής καθε μήνα 20 και 30 ευρώ αφου δεν  θα κάνω από εκεί ποτέ καμια κλήση .

τοτε στο κινητο που θα μπαινει στη κονσολα θα βαλεις μια καρτα sim που δεν εχει ημερομηνια ληξης. Τυπου planetsim κλπ.. Βέβαια μπορεί να μην θελει καθε μηνα ανανεωση αλλα ισως και να σου βγει ακριβο, δες τι τιμες.. Για την αυτοματη απαντηση θα το κανεις απο τις ρυθμισεις κλησεων του κινητου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως πρέπει να δεις προς voip λύσεις;

τηλεφωνικό κέντρο τύπου https://www.asterisk.org/   ;

αρκεί να έχεις παντού ίντερνετ όταν είσαι έξω...

skype ή οτιδήποτε ανάλογο δεν σε καλύπτει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτά τα έχουμε σκεφτεί,τα έχουμε δοκιμάσει αλλα΄εδώ ειναι Ελλάδα, Το ιντερνετ σερνεται ,εχει διακοπές και  γενικα δεν ειναι παντου προσιτό.

Επομένως  μόνη ασφαλής  λύση  ειναι η κινητή τηλεφωνία.

Υπάρχει  δυνατότητα να αγοράσω  μια καρτα  να την έχω μόνο  για να δέχεται κλήσεις και τιποτα απολύτως άλλο;

Δεν  θέλουμε σύνδεση με εταιρία να πληρώνουμε 20-25 ευρώ η και περισσότερα  το μήνα.

Ασε που δοκιμάσαμε μερικα κινητά είναι αλήθεια κάπως παλιότερα πχ.  4-5ετιας και δεν  λειτουργούσε η  αυτόματη απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...