Προς το περιεχόμενο

Επικινδυνοτητα διαρροης υγρου αλκαλικων μπαταριων...


celtic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απεφυγε της varta  τοτε αφου ειδες δευτερη φορα αυτην την συμπεριφορα.

η συσκευη σιγουρα δεν φταιει

14 hours ago, panos0100 said:

Είχα δει κι άλλη φορα τις ιδιες varta μπαταρίες σκασμένες μέσα στην συσκευασία στο σούπερ, μου κανει εντύπωση που οι ημερομηνίες λήξεως είναι κοντινές πχ από 2023 τώρα βγήκαν άλλες που είναι ως το 2024, άλλες μπαταρίες όταν φτάνουν στην λήξη τους οι επόμενες παρτίδες θα είναι για 10 χρονια τουλάχιστον, αυτές οι varta έχουν κοντινές ημερομηνίες λήξεως, νομίζω ότι είναι ελλαττωματικές δεν φταίει ούτε η συσκευή που τις είχα οι συνθήκες ήτανε κανονικές  μέσα στο σπίτι ήτανε δεν έβγαλα τον σταθμο εξω, και όταν έφτασε η  τάση στα 1,25 η μια από τις δυο έβγαλε υγρά και ο σταθμος συνέχιζε να λειτουργεί με μια μπαταρία 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, poulinos είπε

απεφυγε της varta  τοτε αφου ειδες δευτερη φορα αυτην την συμπεριφορα.

η συσκευη σιγουρα δεν φταιει

 

Εχω δει και τις sony  μέσα στο τηκοντρολ https://www.skroutz.gr/s/9035995/Sony-Alkaline-Longer-Lasting-AAA-4τμχ.html καινούριες κιόλας να βγάζουν υγρά την ωρα που αλλαζα κανάλια, όπως επίσης και του ΙΚΕΑ τις μπαταρίες, δηλαδή την ωρα λειτουργίας τις συσκευές να βγάζουν υγρά, δυστυχώς εχει πεσει πολύ η ποιότητα στις μπαταρίες δεν ήτανε η πρώτη φορα που μου συνέβη αυτό  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα περνα energizer

6 hours ago, panos0100 said:

Εχω δει και τις sony  μέσα στο τηκοντρολ https://www.skroutz.gr/s/9035995/Sony-Alkaline-Longer-Lasting-AAA-4τμχ.html καινούριες κιόλας να βγάζουν υγρά την ωρα που αλλαζα κανάλια, όπως επίσης και του ΙΚΕΑ τις μπαταρίες, δηλαδή την ωρα λειτουργίας τις συσκευές να βγάζουν υγρά, δυστυχώς εχει πεσει πολύ η ποιότητα στις μπαταρίες δεν ήτανε η πρώτη φορα που μου συνέβη αυτό  

 

ικεα του κιλου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι καταλαβαίνω είναι γενικό το πρόβλημα με την ποιότητα των αλκαλικών μπαταριών.

σε τηλεχειριστήριο air condition είχα βάλει πέρυσι καινούριες μπαταρίες philips με ημερομηνία λήξης το 2023.

πάω να ανάψω το κλιματιστικό και βλέπω σκουριές να τρέχουν από το καπάκι με της μπαταρίες .

 μου διέλυσε τον πόλο με το ελατήριο και έπρεπε ,να κάνω πατέντα για να δουλέψει το τηλεχειριστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εισαι τοσο ατυxος βαλε επαναφορτιζομενες. ειλικρινα δεν θυμαμαι να εχω χαλασει συσκευη απο υγρα μπαταριας.βεβαια αν κατι δεν το χρησιμοποιω τοτε τις βγαζω. στο ac εχω βαλει κατι ψοφιες επαναφορτιζομενες που ειχα βγαλει απο dect phone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Δυστυχώς και εγώ είχα αγοράσει μπαταρίες energizer AAA και μετά από 2-3 μηνες η μία από τις δύο είχε διαρροή. Σε χειριστήριο καινούριας συσκευής...Μάλιστα είχα πάρει energizer για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο 😛  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 18/02/2022 at 11:41, filnabro said:

Δυστυχώς και εγώ είχα αγοράσει μπαταρίες energizer AAA και μετά από 2-3 μηνες η μία από τις δύο είχε διαρροή. Σε χειριστήριο καινούριας συσκευής...Μάλιστα είχα πάρει energizer για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο 😛  .

πιο καλα επαναφορτιζομενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...