Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση tablet με TV με καλώδιο usb σε HDMI


airtrelomike13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Επειδή δεν ασχολούμαι έντονα με θέματα τεχνολογίας, θέλω να σας ρωτήσω το εξής:

Έχω το εξής μοντέλο tablet: HUAWEI MediaPad T3 10

Λόγω ότι έχω κάποιες εφαρμογές στο ταμπλετ, θέλω να το συνδέσω με τη τηλεόραση. Το θέμα είναι από ότι κατάλαβα ότι δεν γίνεται για όλα τα ταμπλετ αυτό.

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το μοντέλο που σας ανέφερα, αν μπορεί να συνδεθεί με τηλεόραση με το κατάλληλο καλώδιο φυσικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώδιο δυστυχώς δεν υποστηρίζετε, αν θες να το συνδέσεις με τν θα πρέπει να αγοράσεις ένα chromecast για ασύρματη σύνδεση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, theofanis20 είπε

Καλώδιο δυστυχώς δεν υποστηρίζετε, αν θες να το συνδέσεις με τν θα πρέπει να αγοράσεις ένα chromecast για ασύρματη σύνδεση 

δεν εχω smart tv ομως

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω οτι θα βρεις στην Ελληνική αγορά τέτοιο πράγμα. Δηλαδη και αν βρεις, δεν κανει για ολα τα ταμπλετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο εγχείρημα έως αδύνατο και δεν θα το κυνηγούσα παραπάνω. Το USB είναι πολύ αργό στην αναμετάδοση εικόνας και δεν χρησιμοποιείται γενικά. Επειδή το είχα ψάξει παλαιότερα, δεν θα βρεις λύση με USB θεωρώ.

Καλύτερα ένα chromecast όπως αναφέρθηκε ή ένα android box. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, valkon είπε

Δύσκολο εγχείρημα έως αδύνατο και δεν θα το κυνηγούσα παραπάνω. Το USB είναι πολύ αργό στην αναμετάδοση εικόνας και δεν χρησιμοποιείται γενικά. Επειδή το είχα ψάξει παλαιότερα, δεν θα βρεις λύση με USB θεωρώ.

Καλύτερα ένα chromecast όπως αναφέρθηκε ή ένα android box. 

Το chromecast θελει νομιζω smart tv υποχρεωτικά. και εγώ δεν εχω smart tv. Αλλά να σου πω τι κατάλαβα. καλύτερα να παω να αγοράσω μια, από το να αγοράσω andoid box . Τώρα με τη black friday τα ιδια λεφτα θα δωσω οποτε...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, airtrelomike13 είπε

Το chromecast θελει νομιζω smart tv υποχρεωτικά. και εγώ δεν εχω smart tv. Αλλά να σου πω τι κατάλαβα. καλύτερα να παω να αγοράσω μια, από το να αγοράσω andoid box . Τώρα με τη black friday τα ιδια λεφτα θα δωσω οποτε...

Το chromecast ειναι ακριβως για συσκευες που δεν ειναι smart.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, airtrelomike13 είπε

Το chromecast θελει νομιζω smart tv υποχρεωτικά. και εγώ δεν εχω smart tv. Αλλά να σου πω τι κατάλαβα. καλύτερα να παω να αγοράσω μια, από το να αγοράσω andoid box . Τώρα με τη black friday τα ιδια λεφτα θα δωσω οποτε...

To chromecast συνδέεται με HDMI και έχει και ρεύμα με USB που συνδεέται σε brick. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, valkon είπε

To chromecast συνδέεται με HDMI και έχει και ρεύμα με USB που συνδεέται σε brick. 

κατάλαβα. τοτε μαλλον καλυτερα δεν εινια να αγορασω ή smart tv, ή android tv box?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, airtrelomike13 είπε

κατάλαβα. τοτε μαλλον καλυτερα δεν εινια να αγορασω ή smart tv, ή android tv box?

Στο chromecast το χειριστήριο θα είναι το κινητό σου με ότι συνεπάγεται αυτό. Εγώ θα έπαιρνα ένα android tv box, έχω παίξει με τα δύο τα έχω κάνει και test drive σε διάφορα άτομα και ο περισσότερος κόσμος νιώθει πιο άνετα με ένα tv box κατά την γνώμη μου.

Η διαφορα του chromecast με ένα box είναι ότι στο chromecast δεν μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές παρα μόνο να αναπαράγεις περιεχόμενο.

Βέβαια, επειδή αναφέρεσαι σε εφαρμογές, κανένα βαρύ παιχνίδι δεν θα παίξει σε tv box των 50-60€. 

Έχει σημασία και η χρήση που θες να κάνεις φυσικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

xiaomi mi box 4s λογικα θα προταθει ε?

edit: αυτό ή αυτό είναι για να βλέπεις τις φωτος μονο ε?

Επεξ/σία από panosno1com
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, panosno1com είπε

xiaomi mi box 4s λογικα θα προταθει ε?

edit: αυτό ή αυτό είναι για να βλέπεις τις φωτος μονο ε?

Θεωρητικά αυτά είναι για να προβάλεις την εικόνα του κινητού/tablet στην tv. Αλλά όπως είπαν και οι φίλοι παραπάνω δεν είναι αξιόπιστα,είναι ρίσκο,υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην γίνει δουλειά. 

Θα πω κι εγώ chromecast ή ακόμα καλύτερα tv box

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παρε απλως ενα tv box. Πρακτικα θα κανεις την τηλεοραση σου Smart (σχεδον), συν οτι θα κανεις και αυτο  που θελεις με το tablet. Kαλυτερη φαση απο το chromecast, και μαλιστα αν παρεις κανενα Xiaomi mi box, το εχει ηδη ενσωματωμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...