Προς το περιεχόμενο

Καμένη μητρική σε Acer laptop 2ετίας


Arjuna

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Μετά από δύο χρόνια απροβλημάτιστης λειτουργίας, ένα ωραίο βράδυ και ενώ είχα το laptop κλεισμένο στην φόρτιση, πατάω το power button και απλά δεν άνοιξε ποτέ. Την επόμενη μέρα το πήγα στον τεχνικό και σήμερα μου απαντάει πως μετά από έλεγχο, η μητρική έχει κάψει 7- 8 κυκλώματα (αν συγκράτησα καλά αυτό που μου έλεγε) οπότε είτε παραγγέλνουμε καινούρια μητρική από Αμερική ή Κίνα (θα περιμένω κανα μήνα) είτε το αφήνουμε στην άκρη και μας αφήνει χρόνους. Για αντικατάσταση μητρικής μου είπε πως μαζί με την εργασία του, πάνω κάτω, θα στοιχίσει γύρω στα 220 ευρώ. Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής: Aξίζει να το πάω και σε δεύτερο τεχνικό να το ελέγξει και αυτός με την σειρά του ή δεν πρόκειται να μου πει κάτι διαφορετικό; Αξίζει η αντικατάσταση μητρικής ή να πάω σε καινούριο laptop;

Το μοντέλο είναι αυτό

Acer Aspire E 15

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το πας και σε αλλον, ναι! (ορισμενοι εχουν-προσφερουν δωρεαν τεχνικο ελεγχο).
Απο κει και περα θα ηταν ενδιαφερον: τι εστειλε off ενα απλο λαπτοπι με i3-8130U?
🧐

https://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i3-8130U-SoC.273688.0.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μου ντε. Ο τεχνικός μου είπε πως ήταν φτηνό κατασκευή η συγκεκριμένη μητρική. Πάντως από την μεριά μου δεν το είχα ζορίσει καθόλου το λάπτοπ. Ούτε παιχνίδια έπαιζα, ούτε editing έκανα , μόνο χρήση word, ταινίες και μουσική. Επίσης ποτέ δεν μου έπεσε ή βράχηκε κτλ.. Τι να πω, στα καλά καθούμενα να τρέχεις για νέο μηχάνημα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...