Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με εξωτερικο


tavlamari

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην κοινοτητα με υγεια!

Εχω εναν εξωτερικο δισκο της Adata 1tb για προβολη ταινιων μεσω usb απο την τηλεοραση.

Απο το pc τις περναω στον εξωτερικο δλδ και μετα γινεται η προβολη τους σε μια Lg τηλεοραση μεσω της usb θυρας.Τιποτα περισσοτερο-τιποτα λιγοτερο.

Το προβλημα μου δυστυχως ειναι οτι πλεον,οταν τον συνδεω στο pc μου εμφανιζει το εξης μηνυμα

 ''I is not accessible.Access denied"

Στην τηλεοραση ομως λειτουργει κανονικα και μπορω να μπω να δω οποια ταινια εχει μεσα.Μονο στο pc δεν μπορω να τον ανοιξω.

Ετρεξα και διαγνωστικα και τον βρηκα υγειεστατο.

Δοκιμαστηκε και σε αλλο pc,οπου εκανε τα ιδια.

Aυτο που με καιει ειναι να μην χασω τις ταινιες που τις εχω αρχειο,γιατι θεωρω οτι με ενα format θα στρωσει.

Παρακαλω αν καποιος εχει γνωση,θα ηταν χρησιμη η οποια πληροφορια.Επισης αυτη τη δουλεια την κανω και με αλλους δισκους χρονια τωρα και ψαχνω να δω απο τι μπορει να προκληθηκε,ωστε αν γινεται να το αποφυγω ξανα στο μελλον.

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, hp8 είπε

από αυτά εδώ hard drive not accessible access denied  δοκίμασες κάτι ?

Διαβασα καποια πραγματα στο google αλλα μιας και δεν ειμαι εξοικειωμενος δεν τα δοκιμασα.Η σκεψη μου ειναι να πω αυτα τα πραγματα σε καποιον τεχνικο και να μου πει τι γινεται. 

Παρολαυτα αυτο που με καιει πιο πολυ ειναι το εαν γινεται να γινει ανακτηση με καποιον οικονομικο τροπο.Να μην χρειαστει δλδ να δωσω ενα σκασμο λεφτα γιατι δεν αξιζει.

Και αν σωθει κ ο δισκος καλοδεχουμενο θα ειναι και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, tavlamari είπε

Διαβασα καποια πραγματα στο google αλλα μιας και δεν ειμαι εξοικειωμενος δεν τα δοκιμασα.

αυτα εδω  https://www.stellarinfo.com/blog/fix-inaccessible-hard-drives-and-recover-data/  ειναι απλα κανε μια προσπαθεια  Δοκιμασε το  2  and, Manual Method.

Επεξ/σία από hp8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, hp8 είπε

αυτα εδω  https://www.stellarinfo.com/blog/fix-inaccessible-hard-drives-and-recover-data/  ειναι απλα κανε μια προσπαθεια 

Σε ευχαριστω πολυ!Θα επανελθω για νεωτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...