Προς το περιεχόμενο

Ελάττωμα σε νέα Dell AW3418DW


denis_kos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, σήμερα παρέλαβα την νέα οθόνη Dell AW3418DW και δεξια που έχει τα κουμπιά είναι το πλαστικό σαν ξεκουμπωμένο και έχει ένα μικρό κενό. Κατα τα άλλα το μονιτορ ειναι μια χαρα απο καμμένα pixel κτλ. Με χαλάει κυρίως επειδή είναι και ακριβό (800€) αλλα απο την άλλη δεν ξέρω αν αξίζει να ρισκάρω να πέσω σε κάνενα χειρότερο πάνελ. Τι λέτε? Να το στείλω πίσω? Επίσης, κάτι έχω διαβάσει ότι σε αντικαταστάσεις στέλνουν refurbised. Ισχύει ή παιζει να μου στείλουν καινούργιο? Για την ιστορία είναι αγορασμένο απο τα exclusive stores της Dell. 

Ευχαριστώ. IMG_20201117_192115.jpg.24de8d745cb92ea060a5455e8a8bd254.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δεν κουμπώνει. Βγαίνει μόνο του προς τα έξω σαν να το σπρώχνει κάτι.. Σαν να μην μπορεί να μπει πιο μέσα δηλαδη..Σαν διπλής όψης ταινια.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μετά απο λιγο google είδα τρις χειρότερα gaps και λένε ότι ειναι γνωστό θέμα.Ειδικα του δεύτερου είναι δράμα. 

ενδεικτικά. 

 

 

image.png.326ea889c3a7a52c41cb49a550a6e74b.png

Δες το αριστερό κουτάκι που δεν έχει καθόλου κενό το bezel και δεξιά που ανοίγει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα την έστελνα πίσω και θα ζητούσα τα χρήματα....
Αλλα εγώ είμαι και λίγο περίεργος σε τετοια θέματα. 
Αν δεν σε επηρεάζει πουθενα αλλού, κράτα την και ζήτα κάποια κάποια επιστροφή για το ελαττωματικό προϊόν 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το μόνιτορ είναι καλά από πιξελ κτλ θα σου έλεγα κράτησέ το. Ωστόσο!

Επικοινώνησε με την dell για να έχεις μια απόδειξη κτλ ότι υπήρχε. 

Αν είναι γνωστό το θέμα μπορεί σε άλλο μόνιτορ να είναι καλύτερα αλλά να έχει κάποιο καμμένο πιξελ που είναι τέρμα σπαστικά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πίξελ είναι μια χαρά. Έχει glow στις γωνίες σε λογικά ανεκτά πλαίσια και γενικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι κακο. Ούτε είναι τόσο ανοικτό που να βγαίνει φως από το led εκεί. Αυτό φοβάμαι και εγώ μην σκάσει κάνα refurbished η χειρότερο. 

Κάτι ακόμα στο support της Dell με το service tag βλέπω έναρξη εγγύησης Απρίλιος 19. Βέβαια διάβασα ότι παίζει να είναι από τότε που το έκαναν εισαγωγή στην Ελλάδα. Ύποπτο λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, denis_kos είπε

Από πίξελ είναι μια χαρά. Έχει glow στις γωνίες σε λογικά ανεκτά πλαίσια και γενικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι κακο. Ούτε είναι τόσο ανοικτό που να βγαίνει φως από το led εκεί. Αυτό φοβάμαι και εγώ μην σκάσει κάνα refurbished η χειρότερο. 

Κάτι ακόμα στο support της Dell με το service tag βλέπω έναρξη εγγύησης Απρίλιος 19. Βέβαια διάβασα ότι παίζει να είναι από τότε που το έκαναν εισαγωγή στην Ελλάδα. Ύποπτο λέτε?

Είναι ημερομηνία εισαγωγής ναι. Και μένα γράφει 13 οκτωβρίου και την πήρα προχθές. Εσένα είναι με βάση την απόδειξη

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πιο ήρεμο μυαλο σήμερα που την κοιταω σχεδόν δεν φαίνεται σε νορμαλ γωνίες.. πρέπει να σκύψω και να πάω κόντά ώστε να φαίνεται... Σκέφτομαι μην μου κάτσει και κανένα dead pixel άμα αλλάξω οποτε λεω να κάτσω στα αυγά μου.. Το μόνο που φοβάμαι είναι μην αρχίσει να ανοίγει αυτό προς τα αριστερά..

Ερώτηση, στην αντικατάσταση, μου στέλνουν και μετά επιστρέφω? Η γίνεται χέρι χέρι η δουλεια? Ίσως αν παραλάβω πρώτα να αξίζει να δοκιμασω και αν έρθει χειρότερο το γυρνάω πίσω.. Τι λέτε?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, denis_kos είπε

Με πιο ήρεμο μυαλο σήμερα που την κοιταω σχεδόν δεν φαίνεται σε νορμαλ γωνίες.. πρέπει να σκύψω και να πάω κόντά ώστε να φαίνεται... Σκέφτομαι μην μου κάτσει και κανένα dead pixel άμα αλλάξω οποτε λεω να κάτσω στα αυγά μου.. Το μόνο που φοβάμαι είναι μην αρχίσει να ανοίγει αυτό προς τα αριστερά..

Ερώτηση, στην αντικατάσταση, μου στέλνουν και μετά επιστρέφω? Η γίνεται χέρι χέρι η δουλεια? Ίσως αν παραλάβω πρώτα να αξίζει να δοκιμασω και αν έρθει χειρότερο το γυρνάω πίσω.. Τι λέτε?

Ευχαριστώ!

Αν δεν έρθει άνθρωπος στο σπίτι σου, σου στέλνουν και μετά επιστρέφεις το παλιό. Δυστηχώς έχουν service tag οπότε δεν επιλέγεις :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχει bleeding η ανομοιομορφια το κρατας και μπορεις να το γυρισεις οποτε θελησεις μεχρι να ληξει η εγγυηση

Για εμενα αν δεν εχεις προβλημα με την εικονα δεν αξιζει να παιζεις το panel lottery

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι σε μελλοντικη χρηση της εγγυησης μπορει να σου πουν οτι εριξες κατω ή χτυπησες την οθονη καπου  με αποτελεσμα να δημιουργηθει ελαττωμα και ετσι να στην βγαλουν εκτος εγγυησης.Για μενα refund χθες.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...