Προς το περιεχόμενο

HP Laptop 15s-eq1019nv (3150u,4GB,256GB m.2 NVME, 15.6" FHD) 349€ Γερμανος


Krepalidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά επειδή δεν πολύ καταλαβαίνω αυτά που λέτε, και επειδή σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο λάπτοπ (hp 15s -eq1019nv) , αξίζει τελικά ή όχι;😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, anthiii19 είπε

Ρε παιδιά επειδή δεν πολύ καταλαβαίνω αυτά που λέτε, και επειδή σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο λάπτοπ (hp 15s -eq1019nv) , αξίζει τελικά ή όχι;😅

Για τα χρηματα του εννοειτε αξιζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια στα βασικα, ας γινει πρωτα διαθεσιμο (και πριν τις 28 του μηνα για να προλαβουμε την επιστροφη)και μετα βλεπουμε αν το παρουμε 🤣

Επεξ/σία από fastnq2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το γεγονός ότι τα laptops της HP αναφέρουν (παντού - ακόμα και στα μεγάλα καταστήματα) μόνο 1 έτος εγγύηση (σε αντίθεση με τα 2+ των Lenovo, Dell, Asus, κλπ, αλλά και των όσων ισχύουν στην ΕΕ) μόνο εμένα προβληματίζει; 

Επεξ/σία από stark
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dimitris1090t είπε

Εγώ πιστεύω αν το ξανα βγάλουν διαθέσιμο αξίζει περισσότερο το lenovo με τον i3. Βγαίνει 65 ευρώ ακριβότερο απο το hp(athlon)  αλλά έχει καλύτερο επεξεργαστή, ips οθόνη και λίγο μεγαλύτερη μπαταρία.  https://www.germanos.gr/product/laptops----peripherals/laptops/laptops-15-169-inches/lenovo-laptop-ideapad-3-15.6-fhd-ips/-intel-core-i3-1005g1/-4gb/-128gb-ssd/?productId=20398990&fname=&fvalue=

σκουπιδια ειναι. Ακουσα και εγω συμβουλες περυσι και πηρα ενα τετοιο με i5.

Σκουπιδι ποιοτητα κατασκευης. Ξεβαψε μπροστα. Βιδες πεφτουν στο τραπεζι. Η οθονη ειναι σκοτεινη. 

Μην ασχολεισαι.

 

19 λεπτά πριν, stark είπε

Το γεγονός ότι τα laptops της HP αναφέρουν (παντού - ακόμα και στα μεγάλα καταστήματα) μόνο 1 έτος εγγύηση (σε αντίθεση με τα 2+ των Lenovo, Dell, Asus, κλπ, αλλά και των όσων ισχύουν στην ΕΕ) μόνο εμένα προβληματίζει; 

Δεν υπαρχει εγγυηση. Ζητησα εγγυηση για το Lenovo για το πληκτρολογιο. 20 μερες θελουν. Να ερθουν να το παρουν με courrier, να το κρατησουν 10 εργασιμες και να μου το φερουν πισω.

Αυτο δεν ειναι εγγυηση. Προτιμω να πληρωσω 30-40€ να φερω ενα πληκτρολογιο και να το αλλαξω μονος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, andreaspA είπε

σκουπιδια ειναι. Ακουσα και εγω συμβουλες περυσι και πηρα ενα τετοιο με i5.

Σκουπιδι ποιοτητα κατασκευης. Ξεβαψε μπροστα. Βιδες πεφτουν στο τραπεζι. Η οθονη ειναι σκοτεινη. 

Μην ασχολεισαι.

Δεν υπαρχει εγγυηση. Ζητησα εγγυηση για το Lenovo για το πληκτρολογιο. 20 μερες θελουν. Να ερθουν να το παρουν με courrier, να το κρατησουν 10 εργασιμες και να μου το φερουν πισω.

Αυτο δεν ειναι εγγυηση. Προτιμω να πληρωσω 30-40€ να φερω ενα πληκτρολογιο και να το αλλαξω μονος μου.

Για την Lenovo παντως ακουω παντα τα χειροτερα για την εξυπηρετηση της αντιπροσωπειας της.

Σε καθε περιπτωση σε αυτη την κατηγορια τιμης ολα πλαστικουρες ειναι και μαλιστα με πλαστικα φθηνιαρικα και πολυ λεπτα.

Και του HP σκοτεινη ειναι η οθονη. Φασον κατασκευες ειναι οι περισσοτερες.

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Για την Lenovo παντως ακουω παντα τα χειροτερα για την εξυπηρετηση της αντιπροσωπειας της.

Σε καθε περιπτωση σε αυτη την κατηγορια τιμης ολα πλαστικουρες ειναι και μαλιστα με πλαστικα φθηνιαρικα και πολυ λεπτα.

Απλα δεν υπαρχει αντιπροσωπεια. Ηθελημενα γινεται για να μην το στειλεις ποτε.

Δεν μπορει το 2020 να σου μιλαει για 10 εργασιμες για να αλλαξει πληκτρολόγιο. Σε 10 εργασιμες παω οδικως στην Κινα.

Ειναι σκουπιδια τα Lenovo τα Ideapad. Κακιστης ποιοτητας laptop. Με σταθερα το ιδιο προβλημα με τις βιδες (προχτες εκατσα και τις εσφιξα με loctite). Το πληκτρολογιο το εκανα μπανιο με contact cleaner και ψιλοεστρωσε. Για την οθόνη δεν μπορώ να κάνω κάτι. Ειναι κακής ποιότητας, χαμηλής φωτεινότητας με ξεθωριασμένα χρώματα. Και ας ειναι IPS και μπούρδες!

Για αυτο, να ακους το ένστικτο σου για αγορες, και μην ασχολεισαι τοσο πολυ με τις γνωμες αλλων σε forum και συνολικα στο Internet.

Επεξ/σία από andreaspA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λογος να κρατατε ανοιχτο το θεμα γι το laptop του θεματος και να γραφετε 3 σελιδες αναλυσεις και να παιδευεστε, αντι να τσιμπησετε τα:

https://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-hp-athlon-14amd-athlon-gold-31500u8gb256gb-ssdamd-radeon-graphics-dk1002nv/prod11560354pp/

https://www.mediamarkt.gr/product/laptop-tablet-computing/laptop/hp-notebook-14-dk1002nv-amd-athlon-3150u-8gb-256gb-ssd-amd-radeon-graphics-full-hd/1566143

και να κανετε τη δουλεια σας ηρεμα και ωραια?

Ζηλεψατε τα 4 gb ram του? Την ελλειψη ips οθονης του? Ή οτι δεν ειναι καν διαθεσιμο? Χαχαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, sexymwro7 είπε

Ποιος ο λογος να κρατατε ανοιχτο το θεμα γι το laptop του θεματος και να γραφετε 3 σελιδες αναλυσεις και να παιδευεστε, αντι να τσιμπησετε τα:

https://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-hp-athlon-14amd-athlon-gold-31500u8gb256gb-ssdamd-radeon-graphics-dk1002nv/prod11560354pp/

https://www.mediamarkt.gr/product/laptop-tablet-computing/laptop/hp-notebook-14-dk1002nv-amd-athlon-3150u-8gb-256gb-ssd-amd-radeon-graphics-full-hd/1566143

και να κανετε τη δουλεια σας ηρεμα και ωραια?

Ζηλεψατε τα 4 gb ram του? Την ελλειψη ips οθονης του? Ή οτι δεν ειναι καν διαθεσιμο? Χαχαχα.

Αυτα που έστειλες είναι 14ρια  ενώ τα εξαντλημένα του θέματος ειναι 15ρια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, sexymwro7 είπε

Ποιος ο λογος να κρατατε ανοιχτο το θεμα γι το laptop του θεματος και να γραφετε 3 σελιδες αναλυσεις και να παιδευεστε, αντι να τσιμπησετε τα:

https://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-hp-athlon-14amd-athlon-gold-31500u8gb256gb-ssdamd-radeon-graphics-dk1002nv/prod11560354pp/

https://www.mediamarkt.gr/product/laptop-tablet-computing/laptop/hp-notebook-14-dk1002nv-amd-athlon-3150u-8gb-256gb-ssd-amd-radeon-graphics-full-hd/1566143

και να κανετε τη δουλεια σας ηρεμα και ωραια?

Ζηλεψατε τα 4 gb ram του? Την ελλειψη ips οθονης του? Ή οτι δεν ειναι καν διαθεσιμο? Χαχαχα.

Για όσους έχουν Eurobank τους έβγαινε κάτω από 300. Για όσους δεν έχουν προφανώς και αξιζουν τα επιπλέον 50€ για για IPS, 8ρα μνήμη, σημαντικά ηχειάκια.

Βέβαια αυτό είναι 14ρι, για όσους έχει σημασία.

Επεξ/σία από Krepalidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το λάπτοπ του θέματος είναι εξαντλημένο από την στιγμή που ανοίχτηκε το θέμα και δεν έχει αλλάξει κάτι μέχρι και τώρα. Δεν νομίζω υπάρχει λόγος να συνεχίζεται η συζήτηση αφού κανείς δεν μπορεί να το αγοράσει.

Επεξ/σία από LaMereda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...