Προς το περιεχόμενο

Τιμή Ryzen 5 5600x


Nick245

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

21 λεπτά πριν, Nick245 είπε

Πόσο ήταν στο e-shop φίλε μου ;

389 τον ειχε , τι να τη κάνεις την τιμή , όλοι τους τό ιδιο πραγμα κάνουν με 1- 2 κομματια που έχουν , ο επεξεργαστής είναι γιά 250 και χρυσό πουλάνε στο σκρουτζ κάτω από 400 δεν έχει πέσει , 130 έφτασαν να πουλάνε τον 3100.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, triplex1 είπε

130 έφτασαν να πουλάνε τον 3100.

Και 100 να είχε, από την στιγμή που υπάρχει ο 10100F στα 82€ είναι το απόλυτο value for money σε αυτήν την κατηγορία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, triplex1 είπε

389 τον ειχε , τι να τη κάνεις την τιμή , όλοι τους τό ιδιο πραγμα κάνουν με 1- 2 κομματια που έχουν , ο επεξεργαστής είναι γιά 250 και χρυσό πουλάνε στο σκρουτζ κάτω από 400 δεν έχει πέσει , 130 έφτασαν να πουλάνε τον 3100.

Τραγικό το λιγότερο. Η καλύτερη επιλογή αυτη την στιγμή και νιώθω περιέργα που το λέω φαίνεται να είναι το Aliexpress. 320 ευρώ με +2 μεταφορικά 20 μέρες. Που έχουμε φτάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η τιμή δεν νομίζω ότι θα πέσει σε φυσιολογικά επίπεδα σύντομα.. Αφενός γιατί υπάρχει έλειψη στην αγορά και αφετέρου γιατί η AMD έχει ανεβάσει τις τιμές της. Δεν είναι θέμα μόνο της ελληνικής αγοράς. Προσωπικα δεν βρίσκω λόγο πάντως με αυτές τις τιμές γιατί να τον προτιμήσω έναντι ενός 10700(Κ). Ίσως αξίζει μόνο ως αναβάθμιση σε άτομα που είναι ήδη σε AMD πλατφόρμα, αλλά και πάλι όχι σε τετοια τιμή.

Επεξ/σία από TheMechanic1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έστειλά στον Κωτσόβολο να ρωτήσω για τον 5900x και μου λέει δεν θα τον ξαναφέρουμε!!! wtf? Καινούργιο επεξεργαστή????

Επεξ/σία από achilles_g_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, achilles_g_ είπε

Έστειλά στον Κωτσόβολο να ρωτήσω για τον 5900x και μου λέει δεν θα τον ξαναφέρουμε!!! wtf? Καινούργιο επεξεργαστή????

Μη το ψάχνεις μαν, και εγώ πήρα τηλέφωνο και μου είπαν το ίδιο πράγμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αυτο που βλεπω ειναι πως μεχρι να στρωσουν οι τιμες και η διαθεσιμοτητα , θα εχουν περασει μηνες και ηδη θα συζηταμε για την επομενη γενια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vins είπε

Οχι απλά είναι στα 390 και αρνείται το πισι μας να το ανοίξει για προστασία 😂😂😂

Το ειπα ξανα ολοι εχουν απο 1-2 κομματια και τα βγαζουν στο σκρουτζ για να κονομησουν , τα παιρνουν αμεσως καποιοι και για χαρα , εχει κανα μηνα που γινεται αυτη η ιστορια με τις τιμες σε cpu & gpu , καλο πασχα τις βλεπω να πεφτουν και άν.

2 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Το ειπα ξανα ολοι εχουν απο 1-2 κομματια και τα βγαζουν στο σκρουτζ για να κονομησουν , τα παιρνουν αμεσως καποιοι και για χαρα , εχει κανα μηνα που γινεται αυτη η ιστορια με τις τιμες σε cpu & gpu , καλο πασχα τις βλεπω να πεφτουν και άν.

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, vins είπε

Οχι απλά είναι στα 390 και αρνείται το πισι μας να το ανοίξει για προστασία 😂😂😂

Εντωμεταξύ αφαίρεσαν και τις άτοκες δόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, achilles_g_ είπε

Εντωμεταξύ αφαίρεσαν και τις άτοκες δόσεις.

 

9 ώρες πριν, achilles_g_ είπε

Εντωμεταξύ αφαίρεσαν και τις άτοκες δόσεις.

Εγω λέω ότι άν δέν ψωνίσουν όλοι γιά κάνα μήνα θ'αρχίσουν νά πουλάνε κινεζικες μυγοσκοτωστρες με 1 ευρω.

spacer.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...