Προς το περιεχόμενο

Το Realme 7 5G είναι ένα από τα οικονομικότερα 5G smartphones


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και όπως έχουν πει προλαλίσαντες σε άλλα post για τηλέφωνα 5G, "υπέροχο εργαλείο για να καταναλώνεις τα 500 MB bonus  των παρόχων, σε 2"".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Giorgos17589 είπε

Ποιο xiaomi? Αναλογα.. Πάντως κ απο μενα οπως λενε κ οι περισσότεροι εδω καλυτερα realme λογω και λογισμικου πλεον(αν και το miui 12 τ ειδα και ειναι οντως πολυ ωραιο αλλα αμφιβαλω αν τ χει παρει καποιο midrange xiaomi προς τ παρον) . Απλα μην περιμένεις καμια τρομερη καμερα... Μετριες καταστάσεις... (απο reviews.. Δν τ χω δει καν τ κινητο απο κοντα) 

Όλα τα midrange.xiaomi το έχουν πάρει ήδη . Κ μάλιστα εξετάζει η Xiaomi να δώσει κ Android 11 στο rn8  κ rn8 pro https://www.techindeep.com/xiaomi-testing-android-11-for-redmi-note-8-and-note-8-pro-61810

3 ώρες πριν, RazielKvlt είπε

Σε αυτά τα λεφτά γιατί δεν πας σε moto g8 power ή plus;Με stock android και μπαταρία τούμπανο βγάζει εκτός τα αντίστοιχα της xiaomi σε αυτή την κατηγορία.

Ποιος ασχολείται με κινητά που φοράνε τον 665 κ 4 gb ram  ;; Πιο αργό κ από την καθυστέρηση θα ναι ..

Επεξ/σία από vargas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Giorgos17589 είπε

Ποιο xiaomi? Αναλογα.. Πάντως κ απο μενα οπως λενε κ οι περισσότεροι εδω καλυτερα realme λογω και λογισμικου πλεον(αν και το miui 12 τ ειδα και ειναι οντως πολυ ωραιο αλλα αμφιβαλω αν τ χει παρει καποιο midrange xiaomi προς τ παρον) . Απλα μην περιμένεις καμια τρομερη καμερα... Μετριες καταστάσεις... (απο reviews.. Δν τ χω δει καν τ κινητο απο κοντα) 

Σε ποιο αναφερεσαι για την καμερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vargas είπε

Όλα τα midrange.xiaomi το έχουν πάρει ήδη . Κ μάλιστα εξετάζει η Xiaomi να δώσει κ Android 11 στο rn8  κ rn8 pro https://www.techindeep.com/xiaomi-testing-android-11-for-redmi-note-8-and-note-8-pro-61810

Ποιος ασχολείται με κινητά που φοράνε τον 665 κ 4 gb ram  ;; Πιο αργό κ από την καθυστέρηση θα ναι ..

Stock android έγραψα.Ξέρεις τι σημαίνει stock android;Προφανώς και όχι για να μου απαντάς οτι δεν σου φτάνουν τα 4gb σε κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, RazielKvlt είπε

Stock android έγραψα.Ξέρεις τι σημαίνει stock android;Προφανώς και όχι για να μου απαντάς οτι δεν σου φτάνουν τα 4gb σε κινητό.

Όχι δεν ξέρω ειχα ένα χρόνο το mi a 3 κ.δρν ξερω. Θα με βοηθήσεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vargas είπε

Όλα τα midrange.xiaomi το έχουν πάρει ήδη . Κ μάλιστα εξετάζει η Xiaomi να δώσει κ Android 11 στο rn8  κ rn8 pro https://www.techindeep.com/xiaomi-testing-android-11-for-redmi-note-8-and-note-8-pro-61810

Ποιος ασχολείται με κινητά που φοράνε τον 665 κ 4 gb ram  ;; Πιο αργό κ από την καθυστέρηση θα ναι ..

Δεν τ γνώριζα... Εχουμε ενα redmi note 7 στην οικογενεια και δεν το χει... Και ενας φιλος μου με mi8 τ πηρε πριν 4-5 μερες γ αυτο υπεθεσα δεν τ χουν ακομα. 

2 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Σε ποιο αναφερεσαι για την καμερα?

Στο realme... Απο reviews που εχω δει για το συγκεκριμένο και για αλλα realme. Δεν εχω προσωπικη εμπειρία. Επισης ενας φιλος μ εχει το x2 pro και σε νυχτερινες π εχουμε συγκρίνει δν βγαζει απλα. Απο πρωτο χερι δεν γνωριζω για το 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vargas είπε

Όχι δεν ξέρω ειχα ένα χρόνο το mi a 3 κ.δρν ξερω. Θα με βοηθήσεις ;

Μου φέρνεις παράδειγμα το σάπιο της Xiaomi;Το a3 δεν αποσύρθηκε λόγω υπερθέρμανσης,άπειρων bugs αλλά και ότι crashαρε;Η ίδια η εταιρεία το απέσυρε από τα καταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Giorgos17589 είπε

 

Στο realme... Απο reviews που εχω δει για το συγκεκριμένο και για αλλα realme. Δεν εχω προσωπικη εμπειρία. Επισης ενας φιλος μ εχει το x2 pro και σε νυχτερινες π εχουμε συγκρίνει δν βγαζει απλα. Απο πρωτο χερι δεν γνωριζω για το 7

Εχει μια απο τις καλυτερες καμερες για mind range που πολλες φορες φτανει σε ποιοτητα ναυαρχιδας.

Το ειχε αναφερει κιολας ενα μελος ο Antretng που το εχεις ψαξει παερισσοτερο αλλα και σε διπλανο φορουμ παλι το ιδιο ατομο εχει βγαλει και δειγματα.

Δες κι εδω αλλα και σε στο forum.

https://www.insomnia.gr/articles/various/insomnia-review/realme-7-pro-review/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο φαινεται. Ηθελα κατι με 5G και SD slot. Αξιζει με mediatek να το πάρω? Θέλω  σιγουρα 1 android update (με τοσα λεφτα δεν πιστευω 2 αλλα καλοδεχουμενο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Εχει μια απο τις καλυτερες καμερες για mind range που πολλες φορες φτανει σε ποιοτητα ναυαρχιδας.

Το ειχε αναφερει κιολας ενα μελος ο Antretng που το εχεις ψαξει παερισσοτερο αλλα και σε διπλανο φορουμ παλι το ιδιο ατομο εχει βγαλει και δειγματα.

Δες κι εδω αλλα και σε στο forum.

https://www.insomnia.gr/articles/various/insomnia-review/realme-7-pro-review/

Δεν ειχα δει το συγκεκριμένο review. Σε αλλα site που ειχα δει λεγανε οτι τ night mode πχ δεν κανει τίποτα. Σε αυτο π μ στειλες οντως είναι καλες. Αναφέρομαι σε νυχτερινες επειδη την μερα είναι προφανες ότι με τετοιο αισθητήρα θα ειναι καλες τουλάχιστον. Παντως σε σχεση με αντίστοιχης αξιας xiaomi θα τ προτιμουσα κι εγω για πολλους λογους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, RazielKvlt είπε

Μου φέρνεις παράδειγμα το σάπιο της Xiaomi;Το a3 δεν αποσύρθηκε λόγω υπερθέρμανσης,άπειρων bugs αλλά και ότι crashαρε;Η ίδια η εταιρεία το απέσυρε από τα καταστήματα.

Καμία σχέση ούτε αποσύρθηκε ούτε υπερθέρμανση είχε ούτε κανενα άλλο θέμα .Μπάκα πήγαινε ..Αλλά  για τα βασικά όπως κ τα αντίστοιχα  moto .Για παραπάνω δεν είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Giorgos17589 είπε

Δεν ειχα δει το συγκεκριμένο review. Σε αλλα site που ειχα δει λεγανε οτι τ night mode πχ δεν κανει τίποτα. Σε αυτο π μ στειλες οντως είναι καλες. Αναφέρομαι σε νυχτερινες επειδη την μερα είναι προφανες ότι με τετοιο αισθητήρα θα ειναι καλες τουλάχιστον. Παντως σε σχεση με αντίστοιχης αξιας xiaomi θα τ προτιμουσα κι εγω για πολλους λογους. 

Ειδικα σε night mode ειναι παρα πολυ καλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RazielKvlt είπε

Μου φέρνεις παράδειγμα το σάπιο της Xiaomi;Το a3 δεν αποσύρθηκε λόγω υπερθέρμανσης,άπειρων bugs αλλά και ότι crashαρε;Η ίδια η εταιρεία το απέσυρε από τα καταστήματα.

Αποσύρθηκε επειδή η Τσαόμι δεν μπορούσε (η μάλλον δεν ήθελε) να υποστηρίξει σωστά το Android One. To Android 10 στο MiA3 είχε γίνει περίγελος σε όλο το διαδίκτυο. 3 φορές το έδωσε και το απέσυρε λόγω προβλημάτων και bugs, συν ότι το έδωσε με μεγάλη καθυστέρηση. Εξαιτίας αυτού φυσικά, αλλά και παρόμοιων περιστατικών και σε προηγούμενα Android One μοντέλα της, απέσυρε αυτή την κατηγορία προϊόντων και δεν έβγαλε ξανά κάποιο MiA4 για παράδειγμα.

Αλλά τι να λέμε τώρα; Εδώ και το MIAOYI που το υποστηρίζει πιο ζεστά, μιας και αυτό είναι το επίσημο λογισμικό της Τσαόμι, μονίμως προβλήματα έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με όλες αυτές τις εταιρείες όπως και αρκετές άλλες που μπορείς να αγοράσεις κάποιο υποτιθέμενο καλό και φθηνό τηλέφωνο, εχουν το κακό οτι πολύ σύντομα διαπιστώνεις ότι δεν έχεις αναβαθμίσεις, συμβαίνει σε πάρα πολλές συσκευές τώρα τελευταία  οτι κάνουν στην αρχή και μετά απο λίγο το ξεχνάνε, Εξάλλου άμα είναι να δώσω 300+ ευρώ για να πάρω ένα τετοιο κινητό, βάζω άλλα 50 με 60 ευρώ παραπάνω και παίρνω κάποια καλύτερη συσκευή που είναι και επώνυμη, και έχω και το κεφάλι μου ήσυχο για κάποια χρόνια.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, sinistargr είπε

Το κακό με όλες αυτές τις εταιρείες όπως και αρκετές άλλες που μπορείς να αγοράσεις κάποιο υποτιθέμενο καλό και φθηνό τηλέφωνο, εχουν το κακό οτι πολύ σύντομα διαπιστώνεις ότι δεν έχεις αναβαθμίσεις, συμβαίνει σε πάρα πολλές συσκευές τώρα τελευταία  οτι κάνουν στην αρχή και μετά απο λίγο το ξεχνάνε, Εξάλλου άμα είναι να δώσω 300+ ευρώ για να πάρω ένα τετοιο κινητό, βάζω άλλα 50 με 60 ευρώ παραπάνω και παίρνω κάποια καλύτερη συσκευή που είναι και επώνυμη, και έχω και το κεφάλι μου ήσυχο για κάποια χρόνια.......

Τι σημαινει επωνυμη?

Δεν ειναι επωνυμη η Realme, Oppo, Vivo, Oneplus, που ειναι η ιδια εταιρεια?

Το 7 pro δεν εχει καμμια σχεση με το 7 5G. Ειναι τελειως διαφορετικα τηλεφωνα. Ουτε παρομοιο επεξεργαστη εχουν, ουτε τις ιδιες καμερες.

Το 7 pro ειναι διαμαντακι απλα και εχει και 3 χρονια εγγυηση-υποστηριξη απο την εταιρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...