Προς το περιεχόμενο

Sapphire Radeon RX 5700 XT 8GB BE


cubalibrer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Σκέφτομαι να αναβαθμίσω την κάρτα γραφικών μου. Αυτή τη στιγμή έχω την RX 580 nitro+ 8gb. Προς το παρόν θέλω να με καλύπτει σε gaming 1080p 144hz και ενδεχομένως μελλοντικά με κάποια αλλαγή Monitor να υποστηρίζει και 2k.

Μόλις είδα ότι στο πλαίσιο βγάλανε μια σχετικά καλή προσφορά την  Sapphire VGA Radeon Nitro+ RX 5700 XT BE 8 GB στα 419. Δυστυχώς δεν βρίσκω κάποιο review σχετικά. Συγκρίνοντας τη με την Sapphire Radeon RX 5700 XT 8GB Nitro+ βλέπω ότι έχουν μικρές διαφορές στα base clocks τους.  Την έχει δοκιμάσει κανείς την συγκεκριμένη υλοποίηση αξίζει ή να προτιμήσω να δώσω ένα 50αρικό παραπάνω και να πάω στην δεύτερη non BE. Επίσης υπήρχαν αρκετά θέματα με drivers τα οποία πλέον φαίνεται να έχουν επιλυθεί με τις νέες εκδόσεις του adrenalin.

Μου φαίνεται VFM επιλογή και οι τιμές στις υπάρχων RTX της NVidia 2series αλλά και 3 series φαίνονται απλησίαστες. Λογικά και η καινούρια σειρά που θα βγει της AMD RX 6800 θα φεύγει πάνω από 600αρι και δεν διατίθεμαι να δώσω πάνω από 450 με τον ρυθμό που προχωράει η τεχνολογία αφού μέσα στην επόμενη διετία max θα ξαναπάμε για αλλαγή.

Αναμένω την γνώμη σας και τις απόψεις σας!

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2020 στις 11:47 ΜΜ, cubalibrer είπε

Σ' ευχαριστώ φίλε! Την τσίμπησα κι ο Θεός βοηθός ελπίζω να μην φάμε καμιά πατάτα!

Γιατι να φας πατατα; μια χαρα υλοποιησεις amd καρτων ειναι οι saphire, μην ανησυχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...