Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft απαντά στο γιατί το PS5 αποδίδει καλύτερα από το Xbox Series X


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα PS5 και Series X. Μου αρέσουν και οι δυο «ομάδες».... 

το SX μου αρέσει σαν design πολύ αλλα τελικα το PS5 απο κοντα ειναι κουκλί. Αρκετα εντυπωσιακό και αρέσει και (παραδόξως) στο έτερον ήμισυ.

τα εβαλα κάτω απο την τηλεόραση σε ενα επιπλο της IKEA και το PS5 στο πλάι απλα χάνεται σαν όψη ενώ το Χ κρατα μια πιο διακριτική και όμορφη παρουσία. Αποφάσισα να το τοποθετήσω όρθιο δίπλα στην TV και κάθε φορα που το κοιτάω, ρίχνω ασυναίσθητα ενα μικρο χαμόγελο. Απλα «κατι κανει» και ξυπνά τον 16χρονο μεσα μου. Αυτη η υπερβολή του ειναι ίσως και το προτέρημα του. 
 

πηρα miles morales, demon souls στο 5 ενώ το Valhalla κοσμεί το SX. 
 

Σας μιλώ ειλικρινα έχουν ολοι στην οικογενεια χαζέψει με το Astro’s playroom. Γελαγα όταν έβλεπα screenshots και όταν το κάναμε boot πρώτη φορα τρελάθηκα. Ειναι μια σύντομη αλλα παράλληλα πανέμορφη nextgen εμπειρία που δεν περιγράφεται. Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες που πολύ πανω κάτω γνωρίζετε ή εχετε διαβάσει. Τον παιχνίδι ειναι μια πρόγευση του τι πρόκειται να επακολουθήσει και ειλικρινα δεν μπορω να περιμενω. 
 

Microsoft και Sony θα βγάλουν παιχνιδαρες αυτο ειναι σίγουρο. Το cool factor του 5 όμως δεν το κάνεις εύκολα replicate. Έχουν καταφέρει να βγάζουν συναίσθημα (παραλίγο να με πάρουν τα ζουμιά με τον δεινοσαυρο στο Astro - οποίος ανω των 35 θα καταλάβει ...) η Sony στα 25 χρονια παρουσία της ως videogame hardware maker εχει βρει την χρυσή τομή μεταξυ MS και nintendo. Και τεχνολογία και συναίσθημα. Για αυτο τον λόγο πετυχαίνει τόσο πολύ ...

Ζουμε σε δύσκολη εποχή. Υγεια / χρήμα / ισορροπία - ολα πανε κατα διαόλου. Frame drops και dynamic 4K ή οχι ειναι απολύτως ανούσια. Σας το λέω έπειτα απο μια πολύ επικίνδυνη εγχείρηση στην καρδιά τέλος Αυγούστου... να λεμε Δόξα τον Θεο που είμαστε εδω και «τρώμε ποπκόρν» στο φόρουμ. χαρείτε τις κονσόλες σας, τα PC σας και κυρίως τους ανθρώπους που αγαπάτε, όσο το δυνατόν περισσότερο!!

να ειστε ολοι καλα!!!

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 28/11/2020 στις 7:19 ΜΜ, Tilemaxx είπε

Αν το περίμενες αυτό από εποχής 360 με τα καλύτερα αποκλειστικά εβερ στην ιστορία του Xbox, μάλλον δεν έχεις έρθει ποτε σε επαφή με την κονσόλα, η διάλεγες λάθος τίτλους.

360 και μετα ειναι να την κλαινε οι ρεγγες.Αυτο λεω... Επίσης μη μου μετρας exclusives που βγαινουν ιδια μερα και σε pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...