Προς το περιεχόμενο

Η σειρά Xiaomi Redmi Note 9 κυκλοφορεί στην Κίνα, με αναβαθμισμένα χαρακτηριστικά


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, MikeKata είπε

3.5 χρόνια μου κράτησε το Redmi Note 4x χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, μέχρι (από δική μου χαζομάρα) να σπάσω τη θύρα φόρτισης. Μόλις την αλλάξω (ελλείψει κατσαβιδιού 1.5 μέσα στην καραντίνα), θα συνεχίσει να λειτουργεί απρόσκοπτα. So much for quality...

Με πατάς στον κάλλο φίλε. Το είχα σταμπάρει για Black Friday και το πήγαν 100€ πάνω (450). Θα περιμένουμε κανά 10ήμερο να πέσει πάλι :P

 

4 λεπτά πριν, MikeKata είπε

3.5 χρόνια μου κράτησε το Redmi Note 4x χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, μέχρι (από δική μου χαζομάρα) να σπάσω τη θύρα φόρτισης. Μόλις την αλλάξω (ελλείψει κατσαβιδιού 1.5 μέσα στην καραντίνα), θα συνεχίσει να λειτουργεί απρόσκοπτα. So much for quality...

Με πατάς στον κάλλο φίλε. Το είχα σταμπάρει για Black Friday και το πήγαν 100€ πάνω (450). Θα περιμένουμε κανά 10ήμερο να πέσει πάλι :P

Ναι τώρα το είδα, πως γίνεται να το έχουν μόνο 4 καταστήματα? Και εγώ είχα σταμπάρει κάτι Huawei laptop D14 και 15, αλλά λίγο πριν το Black Friday εξαφανίστηκαν από παντού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Macosj είπε

Ναι τώρα το είδα, πως γίνεται να το έχουν μόνο 4 καταστήματα? Και εγώ είχα σταμπάρει κάτι Huawei laptop D14 και 15, αλλά λίγο πριν το Black Friday εξαφανίστηκαν από παντού

Πρέπει να ξεστόκαρε γιατί εξαφανίστηκε από "γνωστό" κατάστημα για κινέζικα που το είχα δει. Περιμένουμε να ξαναφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, panagiotis1988 είπε

3 χρόνια είχα το ίδιο κινητο δεν μου έβγαλε ποτέ ούτε πρόβλημα ούτε διαφημίσεις...τώρα έχω το 9pro και δεν έχω δει διαφημισεις...

Διαφημίσεις έχει και στα τέσσερα χάλασε το flex cable.

Επειδή έχετε γίνει όλοι ειδικοί εδώ μέσα αλλά εγώ τα επισκευάζω κιόλας θα πω ότι τα Xiaomi έχουν καλή διάρκεια ζωής μπαταρίας και μεγάλες μπαταρίες επίσης αλλά πάσχουν σε ποιότητα κατασκευής, βγάζουν προβλήματα με τα flex cable του power, volume + -, με τα μοτεράκια δόνησης και με τα βύσματα φόρτισης. Σαν ποιότητα είναι πολλές κλάσεις κατώτερα από τα Huawei, παρόλα αυτά μου αρέσουν και τα έχω σαν δεύτερη επιλογή για μια συσκευή τίμια για τα χρήματά της την οποία θα αγοράσω δεύτερο χέρι και φυσικά δεν πρόκειται να πληρώσω μια περιουσία για τις υποτιθέμενες ναυαρχίδες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, grgz είπε

Διαφημίσεις έχει και στα τέσσερα χάλασε το flex cable.

Επειδή έχετε γίνει όλοι ειδικοί εδώ μέσα αλλά εγώ τα επισκευάζω κιόλας θα πω ότι τα Xiaomi έχουν καλή διάρκεια ζωής μπαταρίας και μεγάλες μπαταρίες επίσης αλλά πάσχουν σε ποιότητα κατασκευής, βγάζουν προβλήματα με τα flex cable του power, volume + -, με τα μοτεράκια δόνησης και με τα βύσματα φόρτισης. Σαν ποιότητα είναι πολλές κλάσεις κατώτερα από τα Huawei, παρόλα αυτά μου αρέσουν και τα έχω σαν δεύτερη επιλογή για μια συσκευή τίμια για τα χρήματά της την οποία θα αγοράσω δεύτερο χέρι και φυσικά δεν πρόκειται να πληρώσω μια περιουσία για τις υποτιθέμενες ναυαρχίδες τους.

Does everyone get ads on MIUI? : Xiaomi (reddit.com)

Xiaomi Mi 10 Review: A Premium Smartphone with Annoying Bloatware and Ads » Gadget Center

Αναφέρεται αυτό που όλοι σου είπαμε (αν διαβάσεις και το 2ο άρθρο πέραν από τον τίτλο. Διαφημίσεις έχει στις κινέζικες και ινδικές εκδόσεις. ΟΧΙ στις global. Εσύ που "τα επισκευάζεις κιόλας" δεν ξέρεις τη διαφορά; Να φανταστώ "εσύ που τα επισκευάζεις κιόλας", θεωρείς μάρκα για χωματερή και τη Samsung που είναι πρώτη με διαφορά στο failure rate με 34%, έτσι; Ενδεικτικά η Apple με το bendgate στο iPhone 6 είχε 26% και μετά έπεσε στο 8%-9%. Η Xiaomi είναι στο 13% Όλα αυτά σε μελέτη του 2018. Τι, όχι; Αξίζει να τις χρυσοπληρώνουμε για το brand;
Device repairs: These phones top failure rate charts (androidauthority.com)

Και στο κάτω κάτω, μιλάς σε τεχνολογικό forum. Εδώ πέρα, ξέρουμε πώς (αν ποτέ βρούμε), να κλείσουμε τις διαφημίσεις και να βγάλουμε το bloatware (από όλα τα τηλέφωνα) μέσω ADB και άλλων τεχνικών. Εσύ "που τα επισκευάζεις κιόλας", δεν το ξέρεις; Πλήρωσε 500€ παραπάνω για να μην ασχοληθείς 10 λεπτά με το ρολόι να αφαιρέσεις bloat. Α, ξέχασα, σχεδόν ΟΛΕΣ οι εταιρίες έχουν (πήγε να βάλει και η OnePlus κάποτε και το έβγαλε μετά το κράξιμο).

Υ.Γ. Πόσο μισώ την επίκληση στην αυθεντία... Άκου εκεί "εγώ που τα επισκευάζω κιόλας". Και δεν προσφέρεις και κανά link πέραν των ανέκδοτων ισχυρισμών...

Επεξ/σία από MikeKata
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, grgz είπε

Διαφημίσεις έχει και στα τέσσερα χάλασε το flex cable.

Επειδή έχετε γίνει όλοι ειδικοί εδώ μέσα αλλά εγώ τα επισκευάζω κιόλας θα πω ότι τα Xiaomi έχουν καλή διάρκεια ζωής μπαταρίας και μεγάλες μπαταρίες επίσης αλλά πάσχουν σε ποιότητα κατασκευής, βγάζουν προβλήματα με τα flex cable του power, volume + -, με τα μοτεράκια δόνησης και με τα βύσματα φόρτισης. Σαν ποιότητα είναι πολλές κλάσεις κατώτερα από τα Huawei, παρόλα αυτά μου αρέσουν και τα έχω σαν δεύτερη επιλογή για μια συσκευή τίμια για τα χρήματά της την οποία θα αγοράσω δεύτερο χέρι και φυσικά δεν πρόκειται να πληρώσω μια περιουσία για τις υποτιθέμενες ναυαρχίδες τους.

Thats very moving.. except one small thing ..it never happened 😂😂

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, MikeKata είπε

Does everyone get ads on MIUI? : Xiaomi (reddit.com)

Xiaomi Mi 10 Review: A Premium Smartphone with Annoying Bloatware and Ads » Gadget Center

Αναφέρεται αυτό που όλοι σου είπαμε (αν διαβάσεις και το 2ο άρθρο πέραν από τον τίτλο. Διαφημίσεις έχει στις κινέζικες και ινδικές εκδόσεις. ΟΧΙ στις global. Εσύ που "τα επισκευάζεις κιόλας" δεν ξέρεις τη διαφορά; Να φανταστώ "εσύ που τα επισκευάζεις κιόλας", θεωρείς μάρκα για χωματερή και τη Samsung που είναι πρώτη με διαφορά στο failure rate με 34%, έτσι; Ενδεικτικά η Apple με το bendgate στο iPhone 6 είχε 26% και μετά έπεσε στο 8%-9%. Η Xiaomi είναι στο 13% Όλα αυτά σε μελέτη του 2018. Τι, όχι; Αξίζει να τις χρυσοπληρώνουμε για το brand;
Device repairs: These phones top failure rate charts (androidauthority.com)

Και στο κάτω κάτω, μιλάς σε τεχνολογικό forum. Εδώ πέρα, ξέρουμε πώς (αν ποτέ βρούμε), να κλείσουμε τις διαφημίσεις και να βγάλουμε το bloatware (από όλα τα τηλέφωνα) μέσω ADB και άλλων τεχνικών. Εσύ "που τα επισκευάζεις κιόλας", δεν το ξέρεις; Πλήρωσε 500€ παραπάνω για να μην ασχοληθείς 10 λεπτά με το ρολόι να αφαιρέσεις bloat. Α, ξέχασα, σχεδόν ΟΛΕΣ οι εταιρίες έχουν (πήγε να βάλει και η OnePlus κάποτε και το έβγαλε μετά το κράξιμο).

Υ.Γ. Πόσο μισώ την επίκληση στην αυθεντία... Άκου εκεί "εγώ που τα επισκευάζω κιόλας". Και δεν προσφέρεις και κανά link πέραν των ανέκδοτων ισχυρισμών...

Τα είπες όλα, τράβα ξανά στη φωλιά σου τώρα.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, grgz είπε

Τα είπες όλα, τράβα ξανά στη φωλιά σου τώρα.

Τεκμηριωμένη απάντηση, με επιχειρήματα και κατάρριψη των επιχειρημάτων του συνομιλητή! Και κυρίως; Με άρθρωση σωστού λόγου. Μα τι ρήτορας!!!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, MikeKata είπε

Τεκμηριωμένη απάντηση, με επιχειρήματα και κατάρριψη των επιχειρημάτων του συνομιλητή! Και κυρίως; Με άρθρωση σωστού λόγου. Μα τι ρήτορας!!!

Αφού δεν μας επιτρέπεις να έχουμε ούτε άποψη τεκμηριωτή της πλάκας και λίγα σου είπα, το επόμενο θα είναι μπινελίκι.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, grgz είπε

Αφού δεν μας επιτρέπεις να έχουμε ούτε άποψη τεκμηριωτή της πλάκας και λίγα σου είπα, το επόμενο θα είναι μπινελίκι.

Πού ακριβώς είπα ότι "δε σου επιτρέπουμε να έχεις και άποψη"; Έκανες αστήρικτους ισχυρισμούς χωρίς να ποστάρεις κάτι για να τους αποδείξεις, σου απάντησα σε αυτούς με νούμερα (ή έστω, ένα link, κάτι περισσότερο από το δικό σου τουλάχιστον) που τους βγάζουν λάθος (στη σέντρα θα έλεγα) και το μόνο που ήσουν ικανός να απαντήσεις ήταν κάτι για φωλιές κτλ. Ο καθένας βλέπεις απαντάει όπως ξέρει. Ειδικά σε ένα "απρόσωπο" forum.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MikeKata είπε

Πού ακριβώς είπα ότι "δε σου επιτρέπουμε να έχεις και άποψη"; Έκανες αστήρικτους ισχυρισμούς χωρίς να ποστάρεις κάτι για να τους αποδείξεις, σου απάντησα σε αυτούς με νούμερα (ή έστω, ένα link, κάτι περισσότερο από το δικό σου τουλάχιστον) που τους βγάζουν λάθος (στη σέντρα θα έλεγα) και το μόνο που ήσουν ικανός να απαντήσεις ήταν κάτι για φωλιές κτλ. Ο καθένας βλέπεις απαντάει όπως ξέρει. Ειδικά σε ένα "απρόσωπο" forum.

Έχεις δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Macosj είπε

Το f2 έχει 350 ευρώ, όσο για το mi 10 συμφωνώ ότι με αυτά τα λεφτά αγοράζεις κάτι καλύτερο

Κάνεις δεν αγοράζει oneplus του 200ευρου. Σε τέτοια πόσα μόνο xiaomi και για τους πιο τολμηρούς xuawei. Σε αυτή τη κατηγορία, νομίζω, αυτή τη στιγμή, το Huawei nova 5t δεν έχει αντίπαλο 

Εγκυκλοπαιδικά έτσι για την ιστορία.

Το F2 Pro δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα στην Ελλάδα.

Οι αρχικές τιμές του F2 Pro όταν παρουσιάστηκε ξεκινούσαν από τα 500 και έφταναν τα 600 https://techblog.gr/mobile/poco-f2-pro-anakoinothike-episima-me-snapdragon-865-kai-timi-apo-e499/

https://www.notebookcheck.net/Poco-F2-Pro-Xiaomi-may-have-been-misleading-customers-with-its-flagship-killer-pricing.467684.0.html

Έχει η είχε 350 ευρώ στα skroutzομάγαζα. Δηλαδη; 1 χρόνο εγγύηση Κίνας η καταστήματος με ότι συνεπάγεται αυτό.

Με την ίδια λογική, ούτε το Mi10 Pro έχει 1100 ευρώ, γιατί στα μαγαζιά αυτά το βρίσκεις φθηνότερα με τις ανάλογες βέβαια εγγυήσεις.

Καλό λοιπόν είναι όταν συγκρίνουμε πατάτες με πορτοκάλια να γίνεται σωστά και αντικειμενικά κι όχι όπως μας συμφέρει για να ΄χαμε να λέγαμε. Και οι Tsaomi fans το έχετε αυτο. Γράφετε για χαμηλές τιμές και πυροτεχνήματα, χωρίς να γράφετε ποια είναι η παγίδα.

Επεξ/σία από Vaiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...