Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα μετά από BIOS update


Θανος7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά και καλό μήνα. Έχω την μητρική της MSI TOMAHAWK και προσπαθούσα να βάλω 2η Ram την οποία δεν αναγνώριζε ενώ έχει 4 θέσεις. Έκανα BIOS update και όταν πήγε στο 100% έκλεισε το pc και δεν ξανανοιγε καθόλου. Προσπάθησα να κάνω CMOS reset βγάζοντας την μπαταρία και κάνοντας το κόλπο με το κατσαβίδι αλλά πάλι δεν γίνεται τίποτα. Έχει ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;  

 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Βγαζεις μνημες επεξεργαστη κλπ.

Μονο η μητρικη συνδεδεμενη στο τροφοδοτικο και κανεις BIOS Flashback. Δες και το manual για το ποια USB ειναι εκεινη για το BIOS Flashback.

Το USB στικακι να ειναι φορμαρισμενο σε FAT32. Δες το video για τα βήματα.

 

 

 

Επεξ/σία από duffyduck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά θα λειτουργήσει (εφόσον δεν είναι ελαττωματικό) ? Και θα διαγραφεί τίποτα από τα windows αν το κάνω?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έχω σχεδόν το ίδιο θέμα με μια  msi p55-gd65 μετά από bios update κάνει να μπουτάρει 10 λεπτά,με το del δενμπαίνει στα bios αλλά μετά από κάποια λεπτά μπαινει κανονικά στα windows 10 καιαπό τα usb της μητρικής δεν αναγνωρίζει κανένα! έβαλα στην pci θυρα της μητρικής usb 3 κάρτα επέκτασης αναγνωρίζει το πληκτρολόγιο τρέχουν κανονικά τα windows  χωρίς να αναγνωρίζει τις θύρες usb της μητρικής μόνο της pci.Για να κοντολογίσω μέχρι να μπει μετά από πολύ ώρα στα windows δεν αναγνωρίζει το πληκτρολόγιο έτσι ώστε να έχω πρόσβαση στο bios για να κάνω ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...