Προς το περιεχόμενο

Σε HD ανάλυση από σήμερα η μετάδοση του τηλεοπτικού προγράμματος των καναλιών ΕΡΤ1, ΕΡΤ2 και ΕΡΤ3


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
47 minutes ago, elteo said:

Ούτε στην Αθήνα μεταδίδονται σε HD.

Και τα τρία μεταδίδονται ήδη σε hd στην Αθήνα (τουλάχιστον στο κέντρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, sarthron said:

Λάθος, τα ΕΡΤ 2,3 θα μεταδοθούν σε HD στο 80% του πληθυσμού μέχρι το καλοκαίρι.Μόνο στις μεγάλες πόλεις μεταδίδονται όλα σε HD από την 1η Δεκεμβρίου

Δεν είπα ότι μεταδίδονται σε όλη τη χώρα αλλά ότι ότι η ERT1 HD μπήκε στη θέση του ERT Sports άρα εμφανίστηκε μόνο του χωρίς επανασυντονισμό, ενώ για ERT2 HD και ERT 3 HD χρειάστηκε επανασυντονισμός ακόμα και στις περιοχές που διατίθεται ήδη.

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, papoys1 είπε

 

Αυτός ο ήχος της Red bul πολύ γαμάτος ρε φίλε. Όταν δείχνει τον Ολλανδό να κάνει τον κύκλο του εκκλησία το κάνω το σπίτι να απολαύσω αυτή την υπέροχη μελωδία.

Και smarτ έχουμε και τα πάντα όλα.Οι παππούδες δεν έχουν πρόβλημα να δώσουν 400-500 ευρώ να πάρουν smart.😁:D Όσοι παππούδες κλέγονται καβούρια στις τσέπες έχουν.😎

Το θέμα δεν είναι μόνο να πάρουν οι παππούδες Smart TV, είναι ότι δεν θέλουν να κουράσουν ο μυαλό τους για να μάθουν καμία Smart TV...

Κάποτε η τεχνολογία αφορούσε κυρίως νεαρότερες ηλικίες, το πρόβλημα για εμένα εστιάζεται στο γεγονός ότι αναγκάζει και τους μεγαλύτερους να μάθουν και οι οποίοι ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ πολλές φορές.

Η ERT λοιπόν έπρεπε να προσφέρει και εναλλακτικούς τρόπους παρακολούθησης ΟΛΩΝ των προγραμμάτων της με συμβατική τηλεόραση διότι την πληρώνουμε ΟΛΟΙ μικροί και μεγάλοι ηλικιακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sppoulis είπε

Το θέμα δεν είναι μόνο να πάρουν οι παππούδες Smart TV, είναι ότι δεν θέλουν να κουράσουν ο μυαλό τους για να μάθουν καμία Smart TV...

Κάποτε η τεχνολογία αφορούσε κυρίως νεαρότερες ηλικίες, το πρόβλημα για εμένα εστιάζεται στο γεγονός ότι αναγκάζει και τους μεγαλύτερους να μάθουν και οι οποίοι ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ πολλές φορές.

Η ERT λοιπόν έπρεπε να προσφέρει και εναλλακτικούς τρόπους παρακολούθησης ΟΛΩΝ των προγραμμάτων της με συμβατική τηλεόραση διότι την πληρώνουμε ΟΛΟΙ μικροί και μεγάλοι ηλικιακά.

Δεν έχεις άδικο αλλά νομίζω ειπώθηκε ότι δεν χωρούσαν παραπάνω από τρία κανάλια για πανελλαδική εμβέλεια με τον κλασικό τρόπο και το sports έμεινε απέξω..

Πάντως και σήμερα που δοκίμασα στο ERTflix το sports δεν φορτώνει παρά μόνο το χαμόγελο πάει πέρα δώθε συνέχεια.:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου κάνει εντύπωση η τόση φασαρία για ένα κανάλι που κατά το 80% του προγράμματος του ήταν επανάληψη της επανάληψης, ενώ ταυτόχρονα ότι νέο θα προβάλλεται κανονικά όπως και πριν...

10 λεπτά πριν, sppoulis είπε

Κάποτε η τεχνολογία αφορούσε κυρίως νεαρότερες ηλικίες, το πρόβλημα για εμένα εστιάζεται στο γεγονός ότι αναγκάζει και τους μεγαλύτερους να μάθουν και οι οποίοι ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ πολλές φορές.

Η ERT λοιπόν έπρεπε να προσφέρει και εναλλακτικούς τρόπους παρακολούθησης ΟΛΩΝ των προγραμμάτων της με συμβατική τηλεόραση διότι την πληρώνουμε ΟΛΟΙ μικροί και μεγάλοι ηλικιακά.

Δεν υπάρχει λοιπόν σε αυτο το σκεπτικό από την στιγμή που υπάρχει το δεν θέλω...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, papoys1 said:

Πάντως και σήμερα που δοκίμασα στο ERTflix το sports δεν φορτώνει παρά μόνο το χαμόγελο πάει πέρα δώθε συνέχεια.:D

Τώρα δοκίμασα στην TV. Μπαίνει κανονικά. Το menu αρκετά δυσκίνητο πάντως αλλά μπορεί να φταίει και η παλιο-Panasonic μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
27 minutes ago, sppoulis said:

Η ERT λοιπόν έπρεπε να προσφέρει και εναλλακτικούς τρόπους παρακολούθησης ΟΛΩΝ των προγραμμάτων της με συμβατική τηλεόραση διότι την πληρώνουμε ΟΛΟΙ μικροί και μεγάλοι ηλικιακά.

Μόνο αν γυρίσει σε DVB-T2 (HEVC) θα χωράει και ξεχωριστό Ert Sports (HD) μαζί με τα υπόλοιπα να είναι σε HD, αλλά φαντάζομαι ότι κι εκεί θα γκρινιάζουμε ότι μας αναγκάζουν να αγοράσουμε και πάλι αποκωδικοποιητές για τις παλιές TVs μας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Μόνο αν γυρίσει σε DVB-T2 (HEVC) θα χωράει και το ξεχωριστό Ert Sports (HD) μαζί με τα υπόλοιπα να είναι σε HD, αλλά φαντάζομαι ότι κι εκεί θα γκρινιάζουμε ότι μας αναγκάζουν να αγοράσουμε και πάλι αποκωδικοποιητές για τις παλιές TVs μας.

για μένα θα είναι ευκαιρία να αλλάξω την Panasonic 42inch του 2009 1080p με ( ελπίζω σε καλές τιμές ) 8Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, SchinasN said:

για μένα θα είναι ευκαιρία να αλλάξω την Panasonic 42inch του 2009 1080p με ( ελπίζω σε καλές τιμές ) 8Κ

Το κλασικό extra "push". 😛

Παρόλα αυτά τα άτομα που θα παραπονεθούν θα είναι απείρως περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοινωνία μας έτσι είναι.Να γκρινιάζουμε. (όχι ότι εγώ είμαι διαφορετικός).:D

Πάει ο άλλος και δίνει 1.000 και 1.500 για το καινούργιο σμάρτφον ενώ το παλιό είναι τέλειο ή για το ps5 γιατί το 4 του φαίνεται αρχαίο και δεν δίνει 400 ή 500 ευρώ να πάρει μία smart τηλεόραση που του προσφέρει κάτι διαφορετικό και θα βλέπει όλη η οικογένεια.

Θα μου πείτε υπάρχουν και παππούδες ή κάποιοι που δεν τα έχουν.Έ ας μη δουν ERTflix δεν χάλασε και ο κόσμος. (και εγώ τη φόρμουλα βλέπω) . Λένε κάποιοι γιατί την πληρώνω την ΕΡΤ. Και εγώ στο εξοχικό την πληρώνω αλλά επίγειο σήμα δεν πιάνω από πουθενά και για να πιάσω πρέπει να στήσω δύο διαφορετικά πιάτα με αποδικωποιητή ένα για την ΕΡΤ ένα για τα ελεύθερα. Να πω τον πόνο μου , να γκρινιάξω ε και. Θα με συμπονέσει κανείς;;;; Όχι .

Τι να γίνει δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 minutes ago, papoys1 said:

Έ ας μη δουν ERTflix δεν χάλασε και ο κόσμος. (και εγώ τη φόρμουλα βλέπω) .

Στο ERT Flix θα είναι οι επαναλήψεις, όλα τα live (ακόμα και Formula 1) θα είναι στην ΕΡΤ 1 και ΕΡΤ 3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2020 στις 9:27 ΜΜ, billdanos είπε

Η τηλεθέαση εχει ανεβει σημαντικά (για τα δεδομένα της ΕΡΤ) με τις φετεινές παραγωγές, ειδικά στα σήριαλ.

Οχι εμείς θα εξακολουθούμε φανατικά να βλέπουμε shopping STAR, GNTM ,big brother και τα άλλα που είναι τζάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 minutes ago, halastar said:

Οχι εμείς θα εξακολουθούμε φανατικά να βλέπουμε shopping STAR, GNTM ,big brother και τα άλλα που είναι τζάμπα.

Περί ορέξεως... 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...