Προς το περιεχόμενο

Laptop HP 15s - eq0020nv 599 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, pinakas0 είπε

Δε ειμαι σίγουρος για το τι ενοχλεί περισσότερο, εκείνος που προσπαθεί να βγάλει την προσφορά σκάρτη ή ο wannabe influencer που πασχίζει να αποδείξει ότι η προσφορά που πόσταρε αξίζει (hypothetically speaking πάντα μην αρπαχτείτε) 

Με λίγα λόγια μάλλον τα υφάκια και η ξερολίαση είναι εκείνη που ενοχλεί πραγματικά και όχι η κόντρα αυτή καθ' αυτή

Πάντως κάνοντας χαρακτηρισμούς, δεν βοηθάς, ούτε υποθετικά ούτε τίποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν ξέρω κανέναν τους προσωπικά, αλλά ρε παίδες μην μαλώνουμε για το κάθετι. Πόσταρε κάτι κάποιος, μην ψάχνετε την αρνητικότητα αμέσως. Νομίζω έχουμε μείνει όλοι μέσα στο σπίτι πολύ και αρπαζόμαστε για κάθε μαλακία. Είναι μια ωραία κοινότητα εδώ, ας την υπερασπιστούμε όλοι, τόσα χρόνια είμαστε εδώ μέσα

τσπα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

απλά ενημερώνω ότι πριν 10 μήνες έπαιζε αυτό : 200ευρώ κάτω και 280 με επιστροφή. 

θεωρώ πως στα 600 δεν είναι deal αλλα με την άνοδο που έχουν όλα λόγο περιόδου ίσως έχει γίνει.

 

 

 

Επεξ/σία από vgeorgis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, VaJohn είπε

Στα 499 θα ηταν super κατα την γνωμη μου, τωρα τα 100 ευρω πανω με Ryzen προηγουμενης γενιας δεν μου καθεται καλα. Αν ηταν 4500u τοτε μαλιστα.

Ρε παιδιά, που ζείτε? Σε παράλληλο σύμπαν?

37 λεπτά πριν, pinakas0 είπε

Δε ειμαι σίγουρος για το τι ενοχλεί περισσότερο, εκείνος που προσπαθεί να βγάλει την προσφορά σκάρτη ή ο wannabe influencer που πασχίζει να αποδείξει ότι η προσφορά που πόσταρε αξίζει (hypothetically speaking πάντα μην αρπαχτείτε) 

Με λίγα λόγια μάλλον τα υφάκια και η ξερολίαση είναι εκείνη που ενοχλεί πραγματικά και όχι η κόντρα αυτή καθ' αυτή

 

30 λεπτά πριν, lanc3lot είπε

Εγώ δεν ξέρω κανέναν τους προσωπικά, αλλά ρε παίδες μην μαλώνουμε για το κάθετι. Πόσταρε κάτι κάποιος, μην ψάχνετε την αρνητικότητα αμέσως. Νομίζω έχουμε μείνει όλοι μέσα στο σπίτι πολύ και αρπαζόμαστε για κάθε μαλακία. Είναι μια ωραία κοινότητα εδώ, ας την υπερασπιστούμε όλοι, τόσα χρόνια είμαστε εδώ μέσα

τσπα

Δεν υπάρχει καμιά κόντρα, απλώς κάποιοι ή ζούνε  αλλού ή -το πιό πιθανόν- γράφουν απλώς για να γράφουν...

26 λεπτά πριν, vgeorgis είπε

 

απλά ενημερώνω ότι πριν 10 μήνες έπαιζε αυτό : 200ευρώ κάτω και 280 με επιστροφή. 

θεωρώ πως στα 600 δεν είναι deal αλλα με την άνοδο που έχουν όλα λόγο περιόδου ίσως έχει γίνει.

 

 

 

Πριν 10 μήνες? WOW! Περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαίς!

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

 

Ξέρεις τι έχει συμβεί στην αγορά -και όχι μόνο- από τον Φεβρουάριο του 2020 και μετά ή μπα?

"θεωρώ πως στα 600 δεν είναι deal αλλα με την άνοδο που έχουν όλα λόγο περιόδου ίσως έχει γίνει."

 

εισαι λίγο επιθετικούλης μάστορα, χαλάρωσε λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vgeorgis είπε

εισαι λίγο επιθετικούλης μάστορα, χαλάρωσε λίγο.

Άστο να πάει… άκρη δεν θα βγάλεις… στο λέω εκ πείρας…

Τεσπα, μόνο αν κάποιος καίγεται για λαπτοπ το αγοράζει σε αυτή την τιμή…

Όλοι οι υπόλοιποι περιμένουμε να δούμε μια πραγματικά σωστή τιμή…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vgeorgis είπε

"θεωρώ πως στα 600 δεν είναι deal αλλα με την άνοδο που έχουν όλα λόγο περιόδου ίσως έχει γίνει."

 

εισαι λίγο επιθετικούλης μάστορα, χαλάρωσε λίγο.

Δεν είμαι καθόλου επιθετικούλης μάστορα, απλώς γεμίζουμε το νήμα με ανοησιούλες τύπου τι συνέβαινε πέρυσι ενώ γύρω μας γίνεται της...φουτάνας!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που ρώτησα και πιο πάνω για σύγκριση με τον r3 4300u είναι κάποιες επιλογές σαν το παρακάτω λάπτοπ.

https://www.skroutz.gr/s/24943914/Lenovo-IdeaPad-3-15ARE05-Ryzen-3-4300U-8GB-256GB-FHD-No-OS.html

 

Προφανώς όλα αυτά είναι πανάκριβα σε σχέση με το τι έπαιζε πέρυσι ή προπερσι. 

Αλλά το θέμα είναι η σύγκριση με τις τωρινές επιλογές. Καλύτερα μια γενιά πίσω και μια σειρά κάνω ή το ανάποδο; Στα συγκριτικά δεν βρήκα σημαντικές διαφορές (στα "χαρτιά" τουλάχιστον) γι αυτό και ρωτάω εδώ. Επίσης για τον r5 3450u υπάρχουν ελάχιστες πληροφορίες, σχεδόν παντού βλέπεις για τον 3500u.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, MrPanozzz είπε

Ο λόγος που ρώτησα και πιο πάνω για σύγκριση με τον r3 4300u είναι κάποιες επιλογές σαν το παρακάτω λάπτοπ.

https://www.skroutz.gr/s/24943914/Lenovo-IdeaPad-3-15ARE05-Ryzen-3-4300U-8GB-256GB-FHD-No-OS.html

 

Προφανώς όλα αυτά είναι πανάκριβα σε σχέση με το τι έπαιζε πέρυσι ή προπερσι. 

Αλλά το θέμα είναι η σύγκριση με τις τωρινές επιλογές. Καλύτερα μια γενιά πίσω και μια σειρά κάνω ή το ανάποδο; Στα συγκριτικά δεν βρήκα σημαντικές διαφορές (στα "χαρτιά" τουλάχιστον) γι αυτό και ρωτάω εδώ. Επίσης για τον r5 3450u υπάρχουν ελάχιστες πληροφορίες, σχεδόν παντού βλέπεις για τον 3500u.

 

Αυτό που κοιτάς έχει TN οθόνη και ίδιων δυνατοτήτων επεξεργαστή, αν δεν σε ενδιαφέρει η οθόνη πας εδώ: https://www.alternate.de/HP/15s-eq1262ng-Notebook/html/product/1657685 549 € + 15.90 € μεταφορικά

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-3450u

https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-5-3500U-vs-AMD-Ryzen-5-3450U-vs-AMD-Ryzen-3-4300U/3421vs3881vs3664

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...