Προς το περιεχόμενο

Οι γνωστές απορίες του αρχάριου


tryxx1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλημέρα

Nα κάνω και εγώ 2 ερωτήσεις

Eίδα ότι για να μεταφέρω τα crypto που αγορασα στο hardware πορτοφολι ζητάνε τα ανταλακτηρια ένα μικρό fee. 'Οταν θελήσω να τα στείλω από το πορτοφόλι μου στο ανταλακτηριο για να τα πουλήσω ζητάνε πάλι κάποιο αντίτιμο?

Και η άλλη ερώτηση είναι, οι εφαρμογές που κρατάνε τις συνναλαγές σε αγορά και πώληση όπως είναι το Blockfolio και το Delta (όντως βολεύουν  ιδίως αν έχεις αρκετές συναλλαγές σε διαφορετικές τιμες) έχουν μία ρύθμιση να ενωθούν με τα ανταλακτήρια που συνεργαζόμαστε και μέσω του api και να τραβάνε αυτόματα τις συνναλαγές που κάνουμε. Ασφαλές πιστεύω ότι είναι αλλά είναι συνετό να ξέρει πότε και ποιες συναλαγές έχουμε κάνει και τον όγκο των λεφτών που διαχειριζόμαστε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, P_M είπε

Kαλημέρα

Nα κάνω και εγώ 2 ερωτήσεις

Eίδα ότι για να μεταφέρω τα crypto που αγορασα στο hardware πορτοφολι ζητάνε τα ανταλακτηρια ένα μικρό fee. 'Οταν θελήσω να τα στείλω από το πορτοφόλι μου στο ανταλακτηριο για να τα πουλήσω ζητάνε πάλι κάποιο αντίτιμο?

Και η άλλη ερώτηση είναι, οι εφαρμογές που κρατάνε τις συνναλαγές σε αγορά και πώληση όπως είναι το Blockfolio και το Delta (όντως βολεύουν  ιδίως αν έχεις αρκετές συναλλαγές σε διαφορετικές τιμες) έχουν μία ρύθμιση να ενωθούν με τα ανταλακτήρια που συνεργαζόμαστε και μέσω του api και να τραβάνε αυτόματα τις συνναλαγές που κάνουμε. Ασφαλές πιστεύω ότι είναι αλλά είναι συνετό να ξέρει πότε και ποιες συναλαγές έχουμε κάνει και τον όγκο των λεφτών που διαχειριζόμαστε;

 

εγώ προτείνω μην συνδέεις εφαρμογές με ανταλλακτήρια γιατί με αυτό τον τρόπο ανοίγεις μια πόρτα ασφαλείας στους λογαριασμούς σου που έχεις στα ανταλλακτήρια.

Tώρα για τα fee αυτά είναι που έχει κάθε blockchain σύστημα και πάνε στους miner. Καλό site για να βάζεις τα καταλληλα fee είναι αυτό εδώ γιατί αρκετές φορές τα wallet δεν τα υπολογίζουν σωστά.

τα αντλλακρήρια βάζουν ότι θέλουν μόνα τους
Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...