Προς το περιεχόμενο

Keyboard για προγραμματισμό


MarKad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους τους devs.

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό πληκτρολόγιο για πολύωρη χρήση σε προγραμματισμό κυρίως γιατί έχω παρατηρήσει πως αυτό που έχω μου κουράζει λίγο τα δάχτυλα.

- Να είναι όσο πιο ξεκούραστο γίνεται.

- Να είναι ασύρματο αν γίνεται.

- Αν είναι σε σετ με ποντίκι ακόμη καλύτερα.

Ευχαριστώ πολύ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, budget; 

btw, είσαι σε λάθος κατηγορία, έπρεπε να είναι στο Hardware Γενικά το topic.

Επεξ/σία από Dinos_12345
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Καλησπέρα, budget; 

Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω σκεφτεί πόσα θα πρέπει να διαθέσω προκειμένου να μην έχω θέμα να πω ένα 50αρι θα χρειαστεί πιο πολλά για ένα καλύτερο ;


Λάθος μου σκέφτηκα ότι διαφορετικά keyboard μπορεί να χρησιμοποιεί ένας dev και διαφορετικά ένας gamer αν είναι ας μεταφερθεί εκεί.

Επεξ/σία από MarKad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα πληκτρολόγια είναι μυστήριο θέμα, βασίζονται πολύ σε προσωπική προτίμηση. Πχ, εγώ έχω το Logitech MX Keys, το οποίο είναι ακριβό αλλά ταιριάζει γάντι σε αυτά που θέλω. Καποιοι μπορεί να θέλουν μηχανικό. Παρόμοια φάση με to MX Keys (low profile, τύπου laptop και ασύρματο) είνια το K380 της Logitech αλλά αν θες και ποντίκι, πας πάνω από 50 ευρώ αφού αυτό κάνει σχεδόν 50 από μόνο του. 

Από τα σετ, θα κοίταγα αυτό 

Επεξ/σία από Dinos_12345
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dinos_12345 είπε

Τα πληκτρολόγια είναι μυστήριο θέμα, βασίζονται πολύ σε προσωπική προτίμηση. Πχ, εγώ έχω το Logitech MX Keys, το οποίο είναι ακριβό αλλά ταιριάζει γάντι σε αυτά που θέλω. Καποιοι μπορεί να θέλουν μηχανικό. Παρόμοια φάση με to MX Keys (low profile, τύπου laptop και ασύρματο) είνια το K380 της Logitech αλλά αν θες και ποντίκι, πας πάνω από 50 ευρώ αφού αυτό κάνει σχεδόν 50 από μόνο του. 

Το ποντίκι δεν με ενοχλεί και τόσο, έχω ένα της razer.  Έβλεπα και αυτό : https://www.skroutz.gr/s/18075782/HP-Pavilion-Wireless-Keyboard-and-Mouse-800-Black.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, MarKad είπε

Το ποντίκι δεν με ενοχλεί και τόσο, έχω ένα της razer.  Έβλεπα και αυτό : https://www.skroutz.gr/s/18075782/HP-Pavilion-Wireless-Keyboard-and-Mouse-800-Black.html

αν έχεις ποντίκι, πάρε μόνο keyboard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MarKad είπε

Λάθος μου σκέφτηκα ότι διαφορετικά keyboard μπορεί να χρησιμοποιεί ένας dev και διαφορετικά ένας gamer αν είναι ας μεταφερθεί εκεί.

Δες τι βολεύει εσένα (αποστάσεις μεταξύ των πλήκτρων, μέγεθος τους, απόσταση ενεργοποίησης). Η τιμή δεν παίζει ρόλο κατά τη γνώμη μου, ούτε αν κάποιο θεωρείται gaming. 

Εγώ χρησιμοποιώ κατά κύριο λόγο δύο πληκτρολόγια. ένα logitech k360 ivory των 10 περίπου ευρώ και ένα logitech g pro των 100+ ευρώ. Και τα δύο για μένα είναι ξεκούραστα, αλλά εσένα μπορεί να σε κουράζουν. Τσέκαρε για ποιο λόγο σε κουράζει το πληκτρολόγιο που χρησιμοποιείς και αντίστοιχα επιλέγεις κάποιο με διαφορετικά χαρακτηριστικά, από τη στιγμή που δεν μπορείς αυτήν την εποχή να δοκιμάσεις μόνος σου σε κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Microsoft internet keyboard. 100000δες ωρες απο το 1999 δεν εχει παθει τιποτα.Το ανοιγηεις το πλενεις το κανακουμπωνεις γιαυτο και τα κατηργησαν.
ολα τα αλλα εχουν ημερομηνια ληξης.
και φυσικα PS2
Ασυρματο και καλο δεν γινεται απλα.
 

Επεξ/σία από papmel
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...