Προς το περιεχόμενο

Μετά το format σε windows 10 «έχασα» το microsoft office!


chrisbets

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά σε όλους! Θα εκτιμούσα πάρα πολύ αν κάποιος μπορούσε να με βοηθήσει σχετικά. Το λαπτοπ παρουσίαζε κάποιες δυσλειτουργίες κατά το bootάρισμα και δόθηκε μία λύση από τα bios, εγκαθιστώντας εκ νέου τα windows 10. Όμως μετά ανακάλυψα ότι με αυτό που έκανα έχασα το office (το οποίο μου το είχε περάσει αρκετά παλιότερα ένας τεχνικός υπολογιστών που του είχα δώσει το λαπτοπ για επισκευή)! Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να τα επαναφέρω; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα σε γελάσω... Μου το εγκατέστησε τεχνικός που έχει κατάστημα με η/υ κτλ. Πάντως δεν έχω κάποιον σειριακό αριθμό ή κάτι άλλο σχετικό στα χέρια μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει το δωρεάν libre office που είναι σε μεγάλο βαθμό συμβατό με το microsoft office, καθώς υπάρχει και η δυνατότητα χρήσης δωρεάν των online εφαρμογών office της microsoft που τρεχουν στον browser. Η οδηγίες για σπασμένα προγράμματα, εκτος του ότι μπορούν να μπλέξουν το σαιτ, δεν είναι και ιδιαίτερα ασφαλής πρακτική για την ιδιωτικοτητα των δεδομένων του υπολογιστή.                  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, chrisbets είπε

εγκαθιστώντας εκ νέου τα windows 10. Όμως μετά ανακάλυψα ότι με αυτό που έκανα έχασα το office

Μα format δεν έκανες ;; Τι περίμενες ; Τα αρχεία σου είναι όλα στην θέση τους ;  Εύκολη λύση όπως είπε και ο προλαλήσαν είναι να βάλεις Libre και εγώ αυτό έχω κάνει στα περισσότερα PC μου

Αν τόσο πολύ θες office πήγαινε ebay η στο allkeyshop και πάρε ένα κλειδί, κάνε όμως μια ερώτηση πρώτα ή κοιτα στην περιγραφή αν μπορείς να το κατεβάσεις απ το επίσημο site της microsfoft https://setup.office.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, chrisbets είπε

Γεια χαρά σε όλους! Θα εκτιμούσα πάρα πολύ αν κάποιος μπορούσε να με βοηθήσει σχετικά. Το λαπτοπ παρουσίαζε κάποιες δυσλειτουργίες κατά το bootάρισμα και δόθηκε μία λύση από τα bios, εγκαθιστώντας εκ νέου τα windows 10. Όμως μετά ανακάλυψα ότι με αυτό που έκανα έχασα το office (το οποίο μου το είχε περάσει αρκετά παλιότερα ένας τεχνικός υπολογιστών που του είχα δώσει το λαπτοπ για επισκευή)! Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να τα επαναφέρω; Ευχαριστώ!

Ο μόνος τρόπος είναι να έρθεις σε επαφή με τον τεχνικό που στο είχε περάσει πάλι για να το εγκαταστήσει.

Εναλλακτικά βλέπεις κάποια δωρεάν αντίστοιχη σουίτα (πχ OpenOffice) ή τα αγοράζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, manolis940 είπε

Μα format δεν έκανες ;; Τι περίμενες ; Τα αρχεία σου είναι όλα στην θέση τους ; 

Μα τι λες;;; Το office δεν είναι τζάμπα και δώρο μαζί με τα windows όπως το photoshop και το corel;;; 😲 (πραγματική απορία πελάτη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, micos000 είπε

Μα τι λες;;; Το office δεν είναι τζάμπα και δώρο μαζί με τα windows όπως το photoshop και το corel;;; 😲 (πραγματική απορία πελάτη)

ίσως η συνηθέστερη απορία πελάτη τα 90s
🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
6 ώρες πριν, dimitris_nkl είπε

Είχα υπολογιστή με γνήσιο windows 11 και office αλλά τα διέγραψα καταλαθος χωρίς επαναφορά αλλά δεν ξέρω πως να τα ξανά βρω έχετε κάποια λύση??

Απ το επίσημο site ;
https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows11

Παρόμοια με τα office αλλά δεν ξέρω πια έκδοση έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν συνηθίσει να πληρώνουν μόνο ότι βλέπουν  δλδ το hardware τι ιδέες το στήσιμο και το software που το οδηγεί ψηλά γράμματα 

Ακριβοί στις κότες φθηνοί στα πίτουρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/8/2023 στις 2:00 ΠΜ, dimitris_nkl είπε

Είχα υπολογιστή με γνήσιο windows 11 και office αλλά τα διέγραψα καταλαθος χωρίς επαναφορά αλλά δεν ξέρω πως να τα ξανά βρω έχετε κάποια λύση??

καλημέρα

αν ο ΗΥ είναι επώνυμος θα έχει το κλειδί των windows "φυτεμένο" στη μητρική. Κατεβάζεις από τη microsoft κ φτιάχνεις ένα usb για να τα στήσεις με το δικό της tool. Στήνεις την ίδια έκδοση (pro ή home) με αυτή που είχες αγορασμένη κ θα ενεργοποιηθούν μια χαρά.

ms office ΑΝ το αγόρασες κ υπάρχει παραστατικό και αν το είχες συνδέσει με microsoft λογαριασμό σου, μπες εκεί, θα το βρεις μαζί με το κλειδί

το εγκαθιστάς κ όλα μέλι γάλα. ΑΝ ήταν σπασμένο.... βάλε libre office ή αγόρασε κλειδί για όποιο office σε βολεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή μπορείς να φτιάξεις έναν λογαριασμό Microsoft και να χρησιμοποιείς το Office δωρεάν (με κάποιες περιορισμένες δυνατότητες) από τον browser σου. Αν δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις, μια χαρά θα σε βολέψει και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...