Προς το περιεχόμενο

Παραδοσιακό ξύρισμα


adnis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τη Rockwell, και πλάκα 2, δεν κόβεσαι με τίποτα, κάνει τη καλύτερη κόντρα από όλες τις μηχανές που εχω δοκιμάσει.

Βασικά αν δεν έχω πολλά γένια, ως 2 ημερών, χρησιμοποιώ από την αρχή τη πλακα 2, και στη συνέχεια στις 90 μοιρες και μετά κόντρα, δηλαδή 2+2+2, αν τωρα έχω αφήσει γενια 4+ ημερών, ξεκινάω με πλάκα 4 (χαλαρά με τη φορά της τριχας), και αλλάζω μετά, δηλαδή 4+2+2.  Πρακτικά μονο τη πλάκα 2/4 χρησιμοποιώ.

Επεξ/σία από evark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 712
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χθες ανέβηκα στη πλάκα 3 ( Rockwell 6C ) σε γένια 2 ημερών κι ολα ήταν πολύ καλύτερα.

Πιο βαθύ ξύρισμα χωρίς ερεθισμούς.

Χρησιμοποίησα για δευτερη φορα το Astra Platinum και μπορώ να πώ οτι με ικανοποίησε.

Αν υπάρχει κάποια πρόταση για κρέμα σε sandalwood η Vetiver , είναι καλοδεχούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξερετε ότι η Rockwell 2C, ειναι η ίδια μηχανή με την 6C, μονο που περιέχεται η πλάκα 1/3, μπορείς βεβαια να πάρεις εκ των υστερων τη πλάκα 2/4 αλλά θα βγεί σχεδόν ίδιο το κόστος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, nickmanak είπε

Δεν αξιζει φιλε- θα σφαχτεις.

Ήθελα από παλιά να ξεκινήσω σαβέτα, αλλά στο ψάξιμο είδα ότι είναι δύσκολο & ότι είναι καλύτερα να ξεκινήσω με ξυράφι ασφαλείας. Έτσι ξεκίνησα το ΠΞ.

Νομίζω πως είναι ο καιρός να τη δοκιμάσω. Θα άκουγα μερικές προτάσεις για αρχάριους.

Επεξ/σία από άδικος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, άδικος είπε

Θα άκουγα μερικές προτάσεις για αρχάριους.

Πάρε μια HK που είναι αντίγραφο της Daune και είναι πάμφθηνη. Έχει και μπάρα ασφαλείας. Να μάθεις με σχετικά ανώδυνο τρόπο πως να κρατάς μια σαβέτα χωρίς να σημαίνει ότι δε θα έχεις κάποιο μικροατύχημα 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...