Προς το περιεχόμενο

Η Motorola ανακοίνωσε ποιες συσκευές της θα λάβουν Android 11


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι κάτοχοι συσκευών Motorola με κυκλοφορία πριν το 2019 θα απογοητευτούν από τα νέα.

Με το Android 11 να έχει ήδη κυκλοφορήσει και σιγά-σιγά να βρίσκει το δρόμο του προς συσκευές κάθε κατασκευαστή, η Motorola ανακοίνωσε τα πλάνα της για την αναβάθμιση συσκευών της σε Android 11.

Με λίγα λόγια, η εταιρεία θα παρέχει την αναβάθμιση σε όποιες συσκευές της κυκλοφόρησαν εντός του 2019 ή του 2020, αφήνοντας πίσω παλαιότερες συσκευές. Η διάθεση της αναβάθμισης στις συσκευές που τη δικαιούνται, βέβαια, δεν θα είναι άμεση, όπως συνηθίζεται από πολλούς κατασκευαστές.

Κατά τα λεγόμενά της, η Motorola θα φροντίσει το Android 11 να είναι διαθέσιμο «τους ερχόμενους μήνες». Όπως επίσης συνηθίζεται, η λογική λέει πως τα premium μοντέλα της (π.χ. Razr 5G, Edge και Edge Plus) θα έχουν προτεραιότητα.

Η πλήρης λίστα συσκευών που θα λάβουν την αναβάθμιση έχει ως εξής:

  • Motorola Razr 5G
  • Motorola Razr 2019
  • Motorola Edge
  • Motorola Edge Plus
  • Motorola One 5G
  • Motorola One Action
  • Motorola One Fusion
  • Motorola One Fusion Plus
  • Motorola One Hyper
  • Motorola One Vision
  • Moto G 5G
  • Moto G 5G Plus
  • Moto G Pro
  • Moto G Stylus
  • Moto G9
  • Moto G9 Play
  • Moto G9 Plus
  • Moto G9 Power
  • Moto G8
  • Moto G Famoto G8 Power
  • Moto G Power
  • Lenovo K12 Note

Με την πρόσφατη συμφωνία μεταξύ Google και Qualcomm, τα πράγματα ίσως βελτιωθούν στο μέλλον όχι μόνο για τη Motorola, αλλά για κάθε κατασκευαστή. Ο λόγος είναι πως η συμφωνία προβλέπει την διάθεση ενημερώσεων για (έως και) τέσσερα έτη σε συσκευές με Snapdragon που περιλαμβάνονται στο Project Treble.

Επομένως, ακόμη και μεσαίας ή budget κατηγορίας συσκευές θα μπορούν να λαμβάνουν περισσότερες αναβαθμίσεις για το λογισμικό και την ασφάλειά τους σε βάθος χρόνου, κάτι που σίγουρα θα εκτιμηθεί από χρήστες που δεν αλλάζουν συχνά κινητό. 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω, ειχα ξεχασει οτι αυτοι βγαζουν ακομα smartphones ...

Μετα το τοτε RAZR , το χαος... Ακομα θυμαμαι το ποσο με ειχε εντυπωσιασει εκεινη η τηλεφωναρα για την εποχη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που εν ετει 2021 σχεδον ακομα οι εταιρειες κανουν παιχνιδακια λες και τα κινητα ειναι συσκευες για 2 χρονια χρηση ειναι πραγματικα για γελια και για κλαματα μαζι. Δεν ειμαι φαν καμιας εταιριας αλλα εδω τον ποντο τον παιρνει η αππλε που σεβεται τον καταναλωτη με τις αναβαθμισεις για πολλα χρονια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά απαράδεκτοι οι κατασκευαστές android συσκευών, εάν είσαι τυχερός και πέσεις σε καμιά custom rom έχει καλώς, αλλιώς google pixel λόγο κάποιας υποστήριξης για 3 χρόνια και μετά πάλι xda και ψάξιμο

η apple προς το παρόν με τα τέσσερα χρόνια πάνω κάτω καλά το πάει, αλλά δεν έχεις καμία υποστήριξη μετά, το καλό είναι ότι και με την 12.4 σήμερα είσαι μέσα στο παιχνίδι με τις εφαρμογές..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο της. Δίνει αναβαθμίσεις σε πολλές συσκευές της.

Πιστεύω ότι όλοι οι κάτοχοι των συσκευών της θα είναι χαρούμενοι... Και οι 4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Makatsoras είπε

ωραια, το Motorola One Action που χαρισα σε καποιον θα παρει την αναβαθμιση.

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γελατε καποιοι.

Αληθεια χαρισα περυσι ενα Mototola One Action σε καποιον και ειλικρινα χαρηκα που θα παρει την αναβαθμιση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ χλευασμος πεφτει για τη μοτορολα βλεπω εδω μεσα. επειδη δεν πουλαει στην ελλαδα? εγω ξερω οτι βορειο και νοτιο αμερικη ειναι απο τα πρωτα ονοματα. ειδικα βραζιλια. ευρωπη επισης. προσωπικα εχω το moto g pro, android one, και αναμενονται 3 χρονια αναβαθμισεις λειτουργικου και 4 χρονια ασφαλειας. vfm μοτορολα συσκευες forever. τι να μου πουν εμενα τωρα τα μηλαρακια και τα σαμσουνακια. υποψιν η τσεπη μου αντεχει και παρααντεχει για τα προαναφερθεντα, αλλα κοροιδιστικα λεφτα εγω δεν δινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...