Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, george200-13 είπε

Thats F1 baby. Γι αυτο ξεχωριζει αυτο το αθλημα γιατι τα παντα μπορουν να συμβουν μεχρι να τερματισεςι πρωτος

That's motorsports θα έλεγα εγώ!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Gulik είπε

Στο πρωτάθλημα και στο πως μοιράζονται οι βαθμοί, το σημερινό αναπάντεχο συμβάν του Max είναι ο ορισμός της ατυχίας, κι αντιστοίχως για τον άμεσο αντίπαλό του Hamilton, τεράστια τύχη/κωλοφαρδία.

Ακριβώς, είναι τελείως all or nothing ο τρόπος βαθμολογίας. Δεν μπορείς να ποντάρεις ότι μια στραβή θα τύχει στον έναν, μια στον άλλο, και θα έρθει ισορροπία. Επίσης όλες οι ομάδες που δεν είναι podium κάθε αγώνα είναι doomed για το πρωτάθλημα. Δεν θα έπρεπε ο πρώτος από τον 4ο να έχει τόσους πολλούς βαθμούς διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Gulik είπε

Στο πρωτάθλημα και στο πως μοιράζονται οι βαθμοί, το σημερινό αναπάντεχο συμβάν του Max είναι ο ορισμός της ατυχίας, κι αντιστοίχως για τον άμεσο αντίπαλό του Hamilton, τεράστια τύχη/κωλοφαρδία.

Πίεζε να πάρει +1 βαθμό απο τον ταχύτερο γύρο και έχασε 25. Καλα να πάθει

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περεζ, Σεμπ δεν είναι σωστό αυτό που γράφω. Ένας από τους δύο, ΡΙΞΤΕ ΤΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ. Δεν φταίει σε τίποτα σήμερα, κάθε άλλο μπράβο του που άντεξε στον ρυθμό των RB. Άλλα ρίχτε το. Θα ησυχάσει η πσυχουλα μου.

// Στα σοβαρά δε θέλω να σχολιάσω ακόμα. Μεγάλη θλίψη. Αυτό το καταραμένο 1-2 τόσα χρόνια το περιμένουμε. Και σήμερα έρχεται κλαταρισμα χωρίς καμία ένδειξη.

// Η Μακλαρεν έχει απόλυτο δίκιο να διαμαρτύρεται στην ΦΙΑ τώρα. Για τον ίδιο λόγο πήρε ποινή τριών θέσεων ο Νορις.

Επεξ/σία από greenfan20
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greenfan20 είπε

Περεζ, Σεμπ δεν είναι σωστό αυτό που γράφω. Ένας από τους δύο, ΡΙΞΤΕ ΤΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ. Δεν φταίει σε τίποτα σήμερα, κάθε άλλο μπράβο του που άντεξε στον ρυθμό των RB. Άλλα ρίχτε το. Θα ησυχάσει η πσυχουλα μου.

// Στα σοβαρά δε θέλω να σχολιάσω ακόμα. Μεγάλη θλίψη. Αυτό το καταραμένο 1-2 τόσα χρόνια το περιμένουμε. Και σήμερα έρχεται χωρίς καμία ένδειξη.

// Η Μακλαρεν έχει απόλυτο δίκιο να διαμαρτύρεται στην ΦΙΑ τώρα. Για τον ίδιο λόγο πήρε ποινή τριών θέσεων ο Νορις.

Λίγο να τον αφήσει να πλησιάσει ο Per και να του κάνει ένα brake check. Νομίζω θα το χειροκροτήσει και η FIA.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vorlon68 είπε

Πίεζε να πάρει +1 βαθμό απο τον ταχύτερο γύρο και έχασε 25. Καλα να πάθει

31 γυρους αντεξε του στρολ ~31 και του max. Και δεν το λες οτι πιεζε. σταθερη ηταν η αποσταση του απο τους αλλους 2

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, eMike είπε

Μιλήστε μας για τον κωλόφαρδο Lewis...

Ενώ τον Perez και τον Vettel ας πούμε τους πλάκωσε το μαύρο σύννεφο της ατυχιας... Συνεχίστε, έχει πλάκα..

Συγκρίνεις το πυροτέχνημα του φετελ με το χάνω την πρωτοπορία στο πρωτάθλημα;

Άλλο να λες οτι είμαι φανμποι και άλλο δεν έχω επιχειρήματα. 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εν τω μεταξυ o ΗΑΜ αν δεν εχανε τα 2 sec στα pit παιζει να ηταν πρωτος τωρα, δεν νομιζω να τον περναγε ποτε ο perez στην ευθεια με το setup που εχει. Κατα τα αλλα σεμπ εχει πιθανοτητες για νικη εδω με τα καινουρια σοφτ που εχει

Επεξ/σία από george200-13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...