Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόβλεψη: Σερ & Max σύγκρουση και τέλος αγώνα στο τέλος της ευθείας. Μάχη Bottas και Perez στον αγώνα και νικητής με undercut ο Μεξικανός και τρελό πάρτι στην πίστα από τους Mexicanos. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, george200-13 είπε

Δεν νομίζω ότι έκαναν sand bagging τα merc φανηκαν όλοι πολύ ξαφνιασμένοι με το αποτέλεσμα. Επίσης στο q3 ο Μαξ δεν ολοκλήρωσε ούτε έναν καλό γύρο. Στον πρώτο του γύρο μπλόκαρε τους τροχούς του 2 φορές χωρίς να έχει κανει καλο outlap αφού βγήκαν αναμεσα στους δύο ταύρους οι κόκκινοι και έπρεπε να προσπεράσει και στο δεύτερο έγινε ότι έγινε με με τσεκο και τον ιαπωνα. 

Για εμένα τα Μερσεντές ήταν κωλοφαρδα. 

Βέβαια ίσως να ευνοεί τον max η τρίτη θέση γτ στην εκκίνηση αν ήταν πρώτος χωρίς slipstream και με αργότερο μονοθέσιο στην ευθεία θα είχε σοβαρό πρόβλημα. Τώρα αν κάνει καλύτερη εκκίνηση από τα Μερσεντές και με την βοήθεια του σλιπστιμ έχει ελπίδες να στρίψει πρώτος στην πρώτη στροφη

Τα Merc φαίνεται να υπερτερούν σε πίστα που υποτίθεται θα έχαναν κάτα κράτος. Αυτό λέει πολλά για τη δυναμική τους.

Στο τελευταίο του γύρο ο Max ήταν πιο αργός μέχρι το σημείο που έγινε το περιστατικό.

Ναι, ίσως έχει κάποια ελπίδα αν κάνει καλύτερη εκκίνηση,  πιάσει slipstream μέχρι τη 1η στροφή και δε χάσει κανείς τα φρένα εκεί.

Θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιθέτως εγώ δεν βλέπω να έχει ελπίδες ο verstappen στην εκκίνηση... Τα Mercedes θα βοηθήσουν ο ένας τον άλλον. Όποιος θέλει ας δει τήν εκκίνηση;2019. 1-2 Ferrari τότε. Έκαναν τέτοια εκκίνηση πού δεν έδωσαν κανένα περιθώριο στον τρίτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...