Προς το περιεχόμενο

Κωδικας python


tns91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Γράψτε πρόγραμμα το οποίο να διαβάζει το αρχείο inputdata.txt  και στη συνέχεια:

Α) να υπολογίζει τον μέσο όρο και την τυπική απόκλιση της κατανομής των τιμών που διαβάστηκαν από το αρχείο inputdata.txt, και

Β) να δημιουργεί το αρχείο outputdata.txt όπου να αποθηκεύει τις τιμές του μέσου όρου και της τυπικής απόκλισης

Καμμία ιδέα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/12/2020 στις 3:36 ΜΜ, tns91 είπε

 

Γράψτε πρόγραμμα το οποίο να διαβάζει το αρχείο inputdata.txt  και στη συνέχεια:

Α) να υπολογίζει τον μέσο όρο και την τυπική απόκλιση της κατανομής των τιμών που διαβάστηκαν από το αρχείο inputdata.txt, και

Β) να δημιουργεί το αρχείο outputdata.txt όπου να αποθηκεύει τις τιμές του μέσου όρου και της τυπικής απόκλισης

Καμμία ιδέα;;

Δώσε μου  τo path που βρίσκεται το αρχείο σου,  ανέβασε και το αρχείο που περιέχει τα δεδομένα και στο έχω έτοιμο.

Αν δεν ξέρεις πως να βρείς το path σου παραθέτω link: https://www.laptopmag.com/articles/show-full-folder-path-file-explorer

Επεξ/σία από bilakos26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δε βαρεθήκατε να ρωτάτε για τις ίδιες ασκήσεις; Έχουν λυθεί αρκετές φορές εδώ μέσα. Επίσης δε μαθαίνεις προγραμματισμό μόνο με copy paste.

 

Φιλικά και Χρόνια πολλά σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 29/12/2020 στις 12:47 ΜΜ, becoming_I είπε

Ρε παιδιά δε βαρεθήκατε να ρωτάτε για τις ίδιες ασκήσεις; Έχουν λυθεί αρκετές φορές εδώ μέσα. Επίσης δε μαθαίνεις προγραμματισμό μόνο με copy paste.

 

Φιλικά και Χρόνια πολλά σε όλους.

Δεν θελουν ολοι να μαθουν προγραμματισμο. Καποιοι απλα να περασουν ενα μαθημα κ να τελειωνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bahamut_zero είπε

Δεν θελουν ολοι να μαθουν προγραμματισμο. Καποιοι απλα να περασουν ενα μαθημα κ να τελειωνουν.

Ας μάθει να γκουγκλάρει καλύτερα τότε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 28/12/2020 στις 12:23 ΜΜ, bilakos26 είπε

Δώσε μου  τo path που βρίσκεται το αρχείο σου,  ανέβασε και το αρχείο που περιέχει τα δεδομένα και στο έχω έτοιμο.

Αν δεν ξέρεις πως να βρείς το path σου παραθέτω link: https://www.laptopmag.com/articles/show-full-folder-path-file-explorer

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου φίλε!! Αλλά εντάξει έβγαλα άκρη!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...