Προς το περιεχόμενο

Αγορά από shein


Boubis1411

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, Malthador είπε

Είναι κάποιο νέο trend αυτό το shein;

Είναι επιπέδου Banggood, Gearbest κλπ; Γιατί στο trustpilot παίζει κράξιμο βλέπω, πιο πολύ για Wish μου κάνει...

Είναι σε τι θα πέσεις.Έχει και ξεσκονόπανα έχει και καλά κομμάτια μερικές φορές.τελευταία παρραγελία παρέλαβα 3 ιουλίου χωρίς τελωνειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Είναι κάποιο νέο trend αυτό το shein;

Είναι επιπέδου Banggood, Gearbest κλπ; Γιατί στο trustpilot παίζει κράξιμο βλέπω, πιο πολύ για Wish μου κάνει...

Είναι site με φθηνά ρούχα και ποιοτικά καλά είναι από Κίνα αργούν 2 εβδομάδες αλλά αξίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει τελωνείο.

Νούμερα αρκετά σωστά αν ακολουθήσεις τα size guide του εκάστοτε προϊόντος.

Ποιότητα μέτρια προς καλή. Δεν μας έτυχε τίποτα κακής ποιότητας στην πρώτη παραγγελία που κάναμε και είχε μέσα από πιτζάμες μέχρι παντόφλες, κάλτσες, λουράκι σκύλου, διάφανη ταινία διπλής όψης κτλ. 😅

Το tracking της αποστολής είναι πρακτικά άχρηστο αν και σου δίνουν κωδικό παρακολούθησης.

Εγώ περίμενα να παραλάβω 150€ σαβούρες και τελικά τα κρατήσαμε όλα.

Έπλυνα κάτι t-shirt για την παραλία ήδη 2-3 φορές και δεν χάλασαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 20/7/2021 στις 8:40 ΜΜ, MakeGreeceSexyAgain είπε

Δεν έχει τελωνείο.

Νούμερα αρκετά σωστά αν ακολουθήσεις τα size guide του εκάστοτε προϊόντος.

Ποιότητα μέτρια προς καλή. Δεν μας έτυχε τίποτα κακής ποιότητας στην πρώτη παραγγελία που κάναμε και είχε μέσα από πιτζάμες μέχρι παντόφλες, κάλτσες, λουράκι σκύλου, διάφανη ταινία διπλής όψης κτλ. 😅

Το tracking της αποστολής είναι πρακτικά άχρηστο αν και σου δίνουν κωδικό παρακολούθησης.

Εγώ περίμενα να παραλάβω 150€ σαβούρες και τελικά τα κρατήσαμε όλα.

Έπλυνα κάτι t-shirt για την παραλία ήδη 2-3 φορές και δεν χάλασαν.

Καλησπέρα, μπορώ να παραγγείλω άφοβα χωρίς άγχος τελωνείου ανεξάρτητος ποσού; Πρέπει να είναι από Ευρωπαϊκή αποθήκη ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/12/2020 στις 6:08 ΜΜ, DimosthenisG είπε

Αν είναι από Αμερική ναι 

Για φθηνά ρούχα μπες στο ebay Γερμανίας Αγγλίας Γαλλίας...πολύ πράγμα σε τιμές πολύ χαμηλές

 

 

ρούχα από ebay ;;; και που ξέρεις ότι είναι original ;;...στο ebay γενικά, πολύ μούφα κυκλοφορεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Alexthekiller1993 είπε

Καλησπέρα, μπορώ να παραγγείλω άφοβα χωρίς άγχος τελωνείου ανεξάρτητος ποσού; Πρέπει να είναι από Ευρωπαϊκή αποθήκη ή όχι;

Δεύτερο πακέτο που παρέλαβα πριν λίγες μέρες.

Παράδοση με ACS. Δεν πλήρωσα κάτι.

20210807_134015.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Ξερουμε πως εχει η κατασταση με το shein τωρα που εγιναν οι αλλαγες και δεν ισχυει αυτο με τα 22 ευρω;

Πληρωνουμε φορους αν ερθουν Ελλάδα; Περνάνε τελωνείο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/3/2022 στις 9:12 ΠΜ, artist1 είπε

Ξερουμε πως εχει η κατασταση με το shein τωρα που εγιναν οι αλλαγες και δεν ισχυει αυτο με τα 22 ευρω;

Πληρωνουμε φορους αν ερθουν Ελλάδα; Περνάνε τελωνείο; 

Από που τα στέλνει;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/3/2022 στις 9:12 ΠΜ, artist1 είπε

Ξερουμε πως εχει η κατασταση με το shein τωρα που εγιναν οι αλλαγες και δεν ισχυει αυτο με τα 22 ευρω;

Πληρωνουμε φορους αν ερθουν Ελλάδα; Περνάνε τελωνείο; 

Περνάνε τελωνείο αλλά δεν χρειάζεται να πληρώσεις κάποιο φόρο.. άντε να δώσεις λίγα λεπτά εξτρα ούτε καν ευρώ.. παράγγειλα πρόσφατα γι αυτό

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/3/2022 στις 9:12 ΠΜ, artist1 είπε

Ξερουμε πως εχει η κατασταση με το shein τωρα που εγιναν οι αλλαγες και δεν ισχυει αυτο με τα 22 ευρω;

Πληρωνουμε φορους αν ερθουν Ελλάδα; Περνάνε τελωνείο; 

Δεν πληρώνεις τίποτα εξτρα. Χθες έφτασε πακέτο και όλα καλά, δε πλήρωσα τίποτα. Τα φέρνει η ACS.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Πρεπει να περναει 'φασεις' το site τους παντως.

Χτες, δυο φορες εβαλα πραγματα στο καλαθι, δυο φορες μου τα εξαφανισε!

Πατουσα να πληρωσω μεσω Paypal, και πεταγονταν αστραπιαια ενα παραθυρο και αμεσως εκλεινε!

Στην πρωτη 'αποπειρα' αγορας, εβαλα ενα κουπονι που το ιδιο το shein μου εδωσε με το που μπηκα, κι αφου εξαφανιστηκε το καλαθι την πρωτη φορα, τη δευτερη φορα, δεν δεχονταν το κουπονι!!!! Κι ας μην χρησιμοποιηθηκε!

Τυχαινει συχνα, να ειναι για τα πανηγυρια το store τους, και να ταλαιπωρει τον κοσμο σαν αυτα που σας ειπα μολις τωρα;

(και ναι, δεν εφταιγα εγω, ουτε ο υπολογιστης μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα! Έκανα πρόσφατα παραγγελία από το Shein και ήρθαν όλα τα πράγματα μια χαρά. Παρήγγειλα πάλι την Παρασκευή και γράφει ότι το δέμα πέρασε από τελωνείο και βρίσκεται στην Ολλανδία. Και έχω αγχωθεί τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Εγώ παρήγγειλα την Παρασκευή στις 31/03 και μου λέει ότι είναι υπό διαμετακόμιση. Είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω και έχω αγχωθει. Συνήθως πόσο καιρό κάνουν να τα φέρουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί άγχος;

19 λεπτά πριν, antisam είπε

Καλημέρα!

Εγώ παρήγγειλα την Παρασκευή στις 31/03 και μου λέει ότι είναι υπό διαμετακόμιση. Είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω και έχω αγχωθει. Συνήθως πόσο καιρό κάνουν να τα φέρουν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άγχος διότι είναι προπληρωμένη και δεν γνωρίζω πότε θα έρθει. Όπως ανέφερα είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο εάν θέλω να ρωτήσω για την εξέλιξη της παραγγελίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...