Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, nrgakos35 είπε

Έχεις παροχή, παρακάτω θα σε ρωτήσει αν θέλει ενεργοποίηση. 

Παροχή υπάρχει αλλά είναι κομμένη . Δεν έχω φυσικό αέριο αυτή την στιγμή . Γι'αυτό έχω μπερδευτεί . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nrgakos35 είπε

Έκανα Online αίτηση για μεταφορά της παροχής αερίου στο πρόγραμμα gas home flex της ΗΡΩΝ, σήμερα μου ήρθε mail με τη σύμβαση για το πρόγραμμα Double home flex το οποίο στο site αναφέρει οτι είναι για πελάτες που έχουν και ρεύμα στην ΗΡΩΝ. Φαινομενικά φαίνεται ίδιο, με τη διαφορά οτι έχει 45% έκπτωση αντί για 35%, γνωρίζει κανείς τι παίζει;  Η σύμβαση αναφέρει φυσικά μόνο αέριο. 

Ίσως τρέχει ειδική προσφορά αυτή τη στιγμή, το ίδιο είχε γίνει και σε μένα και στον HERTHAN αρχές του χρόνου... πήραμε 45% στο αέριο χωρίς ρεύμα. Υπέγραψε κανονικά... το πολύ πολύ αν δεν ισχύει θα σε τιμολογήσουν με 35%.

@nrgakos35 Πού και πού ο ΗΡΩΝ κάνει κάτι πουστιές και στέλνει άλλες συμβάσεις (πχ Gas Home Flex 24).

Bεβαιώσου ότι η σύμβαση που σου έστειλαν είναι αορίστου και όχι 24 μήνες.

Βεβαιώσου επίσης ότι στους Ειδικούς Ορους 3.1 αναγράφει ότι "Οι Γενικοί Όροι Γ6.3 και Γ6.4 της Σύμβασης δεν εφαρμόζονται κατά τη διάρκεια ισχύος του παρόντος Εμπορικού Προγράμματος του Προμηθευτή «DOUBLE HOME FLEX», όπως αυτή ορίζεται στον ως άνω Ειδικό Όρο Ε2.1."

Αν δεν το γράφει αυτό, τότε το πρόγραμμα έχει ρήτρα αναπροσαρμογής.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nrgakos35 είπε

Το αναφέρει όπως το λες, επισυνάπτω και τη σύμβαση χωρίς τα προσωπικά στοιχεία 

 

 

combinepdf (74)_compressed.pdf 1 MB · 2 downloads

Κομπλέ είναι. Και 45% έκπτωση και bonus 50ευρώ απ΄το econtract... Το μόνο που μένει τώρα είναι να πέσουν οι τιμές.

ΗΕRTHAN φύγε ρε... 😅

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα μου έσκασε και ο πρώτος λογαριασμός ζενίθ fix εκκαθαριστικός. 

Όλα κομπλέ απλά μια απορία.. 

Μου έχουν αφαιρέσει το πάγιο; 

Υποτίθεται ότι κάνουν δώρο τα πάγια του 1ου,2ου και 3ου..ετσι έλεγε η σύμβαση τουλάχιστον. 

Επισυνάπτω λογαριασμό. 

GasInvoice_2021-11-23_1.pdf

Επεξ/σία από Mule206
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Mule206 είπε

Σήμερα μου έσκασε και ο πρώτος λογαριασμός ζενίθ fix εκκαθαριστικός. 

Όλα κομπλέ απλά μια απορία.. 

Μου έχουν αφαιρέσει το πάγιο; 

Ανάγνωση δεν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, VirusX2gr είπε

Ανάγνωση δεν;

Στη σύμβαση ανέφερε επί λέξη δωρεάν τρία πάγια στις αρχές κάθε έτους.. Προφανώς έχουν κάνει λάθος και εννοούν τα τρία πάγια στις αρχές της σύμβασης. 

Τεσπα εφόσον την έκαναν.. 

 

Επεξ/σία από Mule206
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη Ζενίθ μ'αρέσει που αρκετοί χρήστες αναρωτιόντουσαν τι θα γίνει μετά τη λήξη του Gas Home Fix... ενώ υπάρχει ειδοποίηση στο site https://www.zenith.gr/syxnes-erwthseis-promhtheia-fysikou-aerioy/ που το ξεκαθαρίζει. Και για να ισχύει αυτό από 1/10, σίγουρα υπήρξε ειδοποίηση νωρίτερα στο λογαριασμό.

1.jpg.ffbff09fa8cbeb91442aca80421bda9a.jpg

Εν τω μεταξύ ο άλλος πρόσφατα που νόμιζε ότι είχε σταθερά προγράμματα και τελικώς είχε κυμαινόμενα, πού εξαφανίστηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Εν τω μεταξύ ο άλλος πρόσφατα που νόμιζε ότι είχε σταθερά προγράμματα και τελικώς είχε κυμαινόμενα, πού εξαφανίστηκε;

ποιον λες?

Επεξ/σία από korakios
λαγωνικό Κ9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Εν τω μεταξύ ο άλλος πρόσφατα που νόμιζε ότι είχε σταθερά προγράμματα και τελικώς είχε κυμαινόμενα, πού εξαφανίστηκε;

libera

Έλεγε ότι είχε fix και χρεωνόταν ρήτρα αναπροσαρμογής... δε μάθαμε τελικά τι είχε. Μάλλον έληξαν και πήγε σε ρητροπρογμάμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Μάλλον έληξαν και πήγε σε ρητροπρογμάμματα.

μάλλον

σε λίγες μέρες αναμένουμε και τον πρώτο "Fix" του Ηρών , εκτός αν μας πάει για Χριστούγεννα 😁

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, korakios είπε

μάλλον

σε λίγες μέρες αναμένουμε και τον πρώτο "Fix" του Ηρών , εκτός αν μας πάει για Χριστούγεννα 😁

Χριστουγεννα θα ειναι καλα.....να μην τον παει καλοκαιρι και στο τελος χρειαστει δανειο να πληρωσει τον λογαριασμο αν μπουνε ρητρες.:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας έχω κάτι φρέσκο από φυσικό αεριο να γελάσετε. Ο λογαριασμός του περασμένου μήνα είναι ο χρεωστικός. Ο λογαριασμός αυτού του μήνα είναι ο πιστωτικός. Δείτε περίοδο χρήσης και γελάστε ελεύθερα..έχουν μπλέξει τα μπουτακια τους τα παιδιά αυτά 

φυσικά δεν πάτησαν το πόδι τους για μέτρηση. Εγώ την έδωσα, περαν αυτού όμως είναι εντελώς παράταιρη η ημερομηνία του εκκαθαριστικού. Αφού δεν ήρθες πως τοποθετείς χρονικά την κατανάλωση σε αυτές τις ημερομηνίες; Είτε αυτοί τα έχουν παίξει είτε εγώ δεν αντιλαμβάνομαι κάτι 

😂🤣

B8BF3662-860C-4E9C-83E9-ED96BCB607E6.jpeg

CD701250-20D9-49BF-8068-AECE48977B3F.jpeg
 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...