Προς το περιεχόμενο

Αγορα οθονης για gaming και βελτιστης καρτας γραφικων.


kostas-elena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω την παρεα του insomnia,θελω να στησω εναν υπολογιστη για παιχνιδια για την κορη μου ,επειδη εχω να ασχοληθω με hardware απο το 2004 και επειδη ποτε δεν ασχοληθηκα με gaming PC, θα ηθελα τα φωτα σας για την αγορα οθονης  και αναλογης καρτας γραφικων ,ωστε να υποστηριζει πληρως την οθονη.Το ποσο που ειναι διαθεσημο για καρτα γραφικων και οθονη ειναι 400 με max 500,δεν αποκλειω για την καρτα γραφικων την αγορα μεταχειρισμενης,για να συμπιεσουμε το συνολικο κοστος ,φυσικα προτασεις για συνδιασμους καρτας γραφικων και οθονης με χαμηλοτερο κοστος των 400 ειναι ευπροσδεκτες.Κανουμε σκεψεις για την αγορα μιας απο τις παρακατω δυο οθονες Samsung C24RG50 24" Curved Gaming Monitor  Vs  Samsung C27F396FHU 27" Curved Gaming Monitor,βεβαια η μια ειναι 144Hz και η αλλη 60Hz ,αντιστοιχα.

Ποσο μεγαλες ειναι οι διαφορες στην απεικονηση στα δυο αυτα monitor;ποιο απο τα δυο να διαλεξουμε,υπαρχει αλλη εναλλακτικη λυση απο τυχον προσωπικες εμπειριες,ειμαι ασχετος με gaming Pc ,παρακαλω για την βοηθεια σας ωστε να γινει μια ευστοχη και αρμονικη αγορα για την βελτιστη αποδοση με οσο το δυνατο χαμηλο κοστος για τα δυο αυτα μερη ,ενημερωτικα ο υπολογιστης θα στηθει γυρω απο AMD ryzen 2600 ,Gigabyte B450 AORUS M.Ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρονο σας αναμενω απαντησεις-προτασεις!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,αρχικα θα σου προτεινα για οθονη να πας σε AOC G2790PX,την εχω και γω ο ιδιος και χωρις πλακα με εχει αφησει το λιγοτερο ευχαριστημενο και αξιζει με το παραπανω τα λεφτα του.Πανω κατω εχω το ιδιο pc build με αυτο που θα στησεις το δικο σου.Η καρτα γραφικων που εχω και γω ειναι μια gtx 1660 super OC οποτε αν πας σε κατι τετοιο η αναλυση ποιοτητας που θα παιρνεις ειναι το κατι αλλο.Καθαρα για χρηση gaming την εχω και γω και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/12/2020 στις 1:42 ΜΜ, kostas-elena είπε

Χαιρετω την παρεα του insomnia,θελω να στησω εναν υπολογιστη για παιχνιδια για την κορη μου ,επειδη εχω να ασχοληθω με hardware απο το 2004 και επειδη ποτε δεν ασχοληθηκα με gaming PC, θα ηθελα τα φωτα σας για την αγορα οθονης  και αναλογης καρτας γραφικων ,ωστε να υποστηριζει πληρως την οθονη.Το ποσο που ειναι διαθεσημο για καρτα γραφικων και οθονη ειναι 400 με max 500,δεν αποκλειω για την καρτα γραφικων την αγορα μεταχειρισμενης,για να συμπιεσουμε το συνολικο κοστος ,φυσικα προτασεις για συνδιασμους καρτας γραφικων και οθονης με χαμηλοτερο κοστος των 400 ειναι ευπροσδεκτες.Κανουμε σκεψεις για την αγορα μιας απο τις παρακατω δυο οθονες Samsung C24RG50 24" Curved Gaming Monitor  Vs  Samsung C27F396FHU 27" Curved Gaming Monitor,βεβαια η μια ειναι 144Hz και η αλλη 60Hz ,αντιστοιχα.

Ποσο μεγαλες ειναι οι διαφορες στην απεικονηση στα δυο αυτα monitor;ποιο απο τα δυο να διαλεξουμε,υπαρχει αλλη εναλλακτικη λυση απο τυχον προσωπικες εμπειριες,ειμαι ασχετος με gaming Pc ,παρακαλω για την βοηθεια σας ωστε να γινει μια ευστοχη και αρμονικη αγορα για την βελτιστη αποδοση με οσο το δυνατο χαμηλο κοστος για τα δυο αυτα μερη ,ενημερωτικα ο υπολογιστης θα στηθει γυρω απο AMD ryzen 2600 ,Gigabyte B450 AORUS M.Ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρονο σας αναμενω απαντησεις-προτασεις!!

Δυστυχως καρτες γραφικων κακος χαμος τωρα.. Εγω θα σου προτεινα να βρεις μια 1660super οπως μπορεις με min ενα 75 hz freesync ips monitor σαν αυτο σε 24. https://www.skroutz.gr/s/12101411/LG-24MP59G-P-23-8-Gaming-Monitor.html#reviews  Υπαρχει κ σε 27 https://www.skroutz.gr/s/11885397/LG-27MP59G-P-27-Gaming-Monitor.html#specs. Αν θες κατι καλυτερο που να σε καλυπτει κ σε μια μελλοντικη αναβαθμιση gpu μπορεις να δεις αυτη https://www.skroutz.gr/s/21472634/Viewsonic-Elite-XG2405-24-Gaming-Monitor.html?from=catspan.. Αλλα μετα μειωνεται το budget για gpu.. Ολα αυτα υποθετωντας πως παιζεις λιγο απο ολα.. Αν παιζεις ελαφρια games μπορεις να δεις κ κατω απο 1660 super

Επεξ/σία από niko13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...