Προς το περιεχόμενο

Πιστευετε οτι το μελλον των κινηματογραφων θα καταστραφει? σε σχεση με τις stream υπηρεσιες;


hellraiser2030

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 30/12/2020 στις 2:25 ΜΜ, l337 είπε

Χρόνια πολλά Φώτη.
Εννοώ ότι πλέον βγαίνουν αρκετές ταινίες action (τύπου pop corn κι έτσι) που άνετα τις βλέπεις και από τον καναπέ σου αν έχεις έναν υποτυπώδη εξοπλισμό σπίτι. Θα μου πεις δεν βγαίνανε το '80 ή '90 τέτοιες ταινίες; Προφανώς και βγαίνανε (πολλές) αλλά τότε δεν είχες τον εξοπλισμό στο σπίτι. Μπορεί να φάνηκε έτσι αλλά δεν ήταν αφορισμός το ποστ μου, του στυλ παλιά είμασταν γαμάτα ενώ τώρα μόνο σκουπίδια. Αν και -υποκειμενικά τελείως, το τονίζω- είναι περισσότερο προς τα γούστα μου κάποιες ταινίες περασμένων δεκαετιών, τις οποίες γούσταρα να βλέπω και στον κινηματογράφο. Τώρα αν είναι να δω κάποιο action movie, προτιμώ να το κάνω από τον καναπέ, ίσως επειδή μεγάλωσα και αλλάξαν τα γούστα νμου, ίσως επειδή έχω άλλες υποχρεώσεις. Βγαίνουν πάντως και γαμάτες τανίες, αλλά ρε Φώτη τελευταία φορά που πήγα με αποθάρρυναν οι φωνές και τα κινητά. Δεν μπορώ να λειτουργήσω έτσι 😛

Χρονια πολλα .

Ειπα και εγω τι εγινε ... Ετσι οπως το εξηγησες τωρα με την τοποθετηση σου  συμφωνω  απολυτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 27/12/2020 στις 3:01 ΠΜ, filip123go είπε

Θα μιλήσω από καθαρά προσωπική εμπειρία. Πριν από 15 χρόνια σινεμά σίγουρα θα πήγαινα 1-2 φορές το μήνα. 
Τα τελευταία 5 χρόνια (από τότε που πήρα αξιοπρεπή τηλεόραση)  πήγα σινεμά σε 1 ταινία (avengers EndGame) στην golden class στο mall.

Το 3d που ήταν το μεγάλο στοίχημα των κινηματογράφων δυστυχώς δεν έπιασε. Δεν ξέρω τι θα μπορούσαν να κάνουν για να επιστρέψει ο κόσμος στα σινεμά... 
Θυμάμαι είχα μια κάκιστη εμπειρία σε θερινό σινεμά με πιτσιρίκια να τσιρίζουν μέσα. Γι αυτό και το έκοψα. Στο σπίτι σου αράζεις με την ησυχία σου , σταματάς την ταινία όποτε θέλεις και γενικώς έχεις την άνεση σου.

Στην golden class του mall θα ξανα-πήγαινα για να δω περιπέτεια - action ταινία., αξίζει. Σε κανονική αίθουσα μάλλον όχι.   

Κ εγώ πριν χρόνια πήγαινα πιο τακτικά ωστόσο... 

Οι τακτικοί και έμπειροι πελάτες του κινηματογράφου θα τον επισκεφτούν καθημερινές μέρες και όχι σε μέρες προσφοράς, Σ/Κ, αργιών γιορτών κτλ. για αυτόν ακριβώς το λόγο. 

Επίσης παίζει σημαντικό ρόλο και η καταλληλοτητα μιας ταινίας. Λογικό σε μία προβολή που απευθύνεται σε όλες τις ηλικίες να παρευρεθείς ακόμη και με 5χρονα. 

Αυτά όλα για εμάς τους περίεργους που θέλουμε την ησυχία μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...