Προς το περιεχόμενο

Chromecast vlc με android


giamis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά σε όλους.. Εχω μια τηλεόραση που δεν είναι smart και σκέφτηκα να τη αξιοποιήσω αγοράζοντας chromecast.. Με τη προϋπόθεση όμως του να παίζει vlc στη τηλεόραση μέσω κινητού Android (θα το προτιμούσα).. Ξέρει κάποιος αν παίζει vlc μέσω Android? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα με Samsung A70 και παιζει. 

 

Κι εγώ πήρα chromecast για να αξιοποιήσω μια 2η TV και εχει αποδειχτεί πολύ βολικό. Το χρησιμοποιούμε με διαφορα apps, πχ με ένα greek TV βλεπουμε ελληνική τηλεόραση. 

Χρόνια πολλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Nα ρωτησω κατι, πως και επιλεγετε να παρετε απλα chromecast και να μπλεκετε με κινητα κλπ αντι να παρετε απλως ενα Mi Box S πχ, που εχει και το chromecast ενσωματωμενο, αλλα κυριως κανει την τηλεοραση smart χωρις να ειναι απαραιτητη η χρηση κινητου?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, stormrain είπε

Nα ρωτησω κατι, πως και επιλεγετε να παρετε απλα chromecast και να μπλεκετε με κινητα κλπ αντι να παρετε απλως ενα Mi Box S πχ, που εχει και το chromecast ενσωματωμενο, αλλα κυριως κανει την τηλεοραση smart χωρις να ειναι απαραιτητη η χρηση κινητου?

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν συσκευές τέτοιου είδους που μπορούν να κάνουν την τηλεοραση μου smart.. Εμένα με ενδιαφέρει να ελέγχω την συσκευή που έχω στη tv με κινητό ή με το τηλεκοντρόλ της αν έχει.. Θα το ψάξω το MI Box S που προτεινες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 ώρες πριν, giamis είπε

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν συσκευές τέτοιου είδους που μπορούν να κάνουν την τηλεοραση μου smart.. Εμένα με ενδιαφέρει να ελέγχω την συσκευή που έχω στη tv με κινητό ή με το τηλεκοντρόλ της αν έχει.. Θα το ψάξω το MI Box S που προτεινες

Το Mi Box που σου λεω  (και διαφορα αλλα δλδ, απλως εγώ εχω αυτο γιατι υποστηρίζει Netflix κλπ by default), εχει δικό του τηλεκοντρόλ αλλα αν θελεις μπορείς και μεσω κινητου. Εγω στο προτείνω επειδη εχει και το chromecast ενσωματωμένο οπότε ασχετα με τα smart features του, αν θέλεις να προβαλεις πχ φωτογραφιες κλπ στην τηλεόραση απο το κινητό, το κανεις με ενα κλικ :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stormrain είπε

Το Mi Box που σου λεω  (και διαφορα αλλα δλδ, απλως εγώ εχω αυτο γιατι υποστηρίζει Netflix κλπ by default), εχει δικό του τηλεκοντρόλ αλλα αν θελεις μπορείς και μεσω κινητου. Εγω στο προτείνω επειδη εχει και το chromecast ενσωματωμένο οπότε ασχετα με τα smart features του, αν θέλεις να προβαλεις πχ φωτογραφιες κλπ στην τηλεόραση απο το κινητό, το κανεις με ενα κλικ :)

Εμένα με ενδιαφέρει περισσότερο το iptv και προσπαθώ να βρω σε ποιο από τα 2.. chromecast ή Box είναι ποιο ευχρηστη η εφαρμογή. 

Διάβασα σε σχόλιο ότι βάζοντας το Box αν κάνεις ανάζητηση του chromecast από την εφαρμογή home του κινητού δεν το βρίσκει το chromecast μέσα στο box ισχύει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...