Προς το περιεχόμενο

The Mandalorian: Πρωτιά και στο... BitTorrent


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, dijkstraJ είπε

Μακάρι να υπήρχε η δυνατότητα να πληρώνεις και per content κάποιο αρκετά μικρότερο ποσό.

Μα μπορείς να αγοράσεις επεισόδια ή ολόκληρες σεζόν αλλά δε συμφέρει (15-20€/ σεζόν).

(μιλάω για αμαζον πραιμ)

 

6 ώρες πριν, stefanos_13 είπε

πολύ καλή σειρά , αλλα ρε Carano κορίτσι μου αν με διαβάζεις κόψε το φαί. Ξεμπακιάστηκες έλεος.

Χα, κι εγώ το ίδιο είπα σε κάποιο σχόλιο στο 9GAG και έπεσαν να με φάνε οι παρθένοι nerds που θα πήγαιναν και με τη Roseanne bar

Επεξ/σία από pseira
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

8 ώρες πριν, whoever81 είπε

Και πολύ είπες μισή ώρα...οκ εξαρτάται από τη σύνδεση

Κυρίως λόγω ποιότητας εικόνας/ήχου υψηλότερο bitrate, 4K κτλ.

οτι ειπες το εχει το stremio.Αρκει να εχεις επιλεξει κατάλληλους server.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, jerry banana said:

οτι ειπες το εχει το stremio.Αρκει να εχεις επιλεξει κατάλληλους server.

Ακριβώς. Θέλει να έχεις και μια επαφή, τα torrent έχουν την ευκολία ότι δε χρειάζεται να ρυθμίσεις κάτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, isim είπε

Ακομα και VPN να εχεις με συνδρομη στην πλατφορμα εισαι "παρανομος"! 

Οποτε καλυτερα ο θειος και τσαμπα 😉

με VPN+συνδρομή, δεν θα σε πετάξει έξω.. γιατί εισπράττει από σένα. Είσαι ακόμη πελάτης του.

Ακόμη και η Microsoft, μπορεί να μην έχεις ενεργοποιημένα windows, αλλα τα χρησιμοποιείς χωρίς πρόβλημα , με κάποιες λίγο λιγότερες δυνατότητες στο αισθητικό κομμάτι. Για τον απλό λόγο ότι είσαι πιθανός μελλοντικός πελάτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pokemon640 είπε

με VPN+συνδρομή, δεν θα σε πετάξει έξω.. γιατί εισπράττει από σένα. Είσαι ακόμη πελάτης του.

Ακόμη και η Microsoft, μπορεί να μην έχεις ενεργοποιημένα windows, αλλα τα χρησιμοποιείς χωρίς πρόβλημα , με κάποιες λίγο λιγότερες δυνατότητες στο αισθητικό κομμάτι. Για τον απλό λόγο ότι είσαι πιθανός μελλοντικός πελάτης.

Αν εχεις καλο VPN δεν σε πεταει, αλλα θεωρητικα δεν επιτρεπεται να βλεπεις κατι που ειναι licensed μονο για Αμερικη! Αλλιως θα ειχαμε προσβαση σε ολο το περιεχομενο της πλατφορμας.

Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, dijkstraJ είπε

Μακάρι να υπήρχε η δυνατότητα να πληρώνεις και per content κάποιο αρκετά μικρότερο ποσό.

Όχι όμως όπως στο Google movies που ζητάει 10-15€ για μια ταινία ... Χαχα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Όχι όμως όπως στο Google movies που ζητάει 10-15€ για μια ταινία ... Χαχα 

Αν ήταν σε 4k/8k ποιότητα και με καλό bitrate, ΟΚ, θα ήταν σαν να το είχα σε bluray.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, koutsis είπε

Ναι αυτό εννοώ. Έχεις ένα γραφικό περιβάλλον σαν του Netflix που μπαίνεις και ψάχνεις ότι θέλεις και το βλέπεις κατευθείαν. Ούτε να μπαίνεις σε torrent sites και μετά να ανοίγεις τον torrent client και να περιμένεις να κατέβει, ούτε να πιάνουν τα αρχεία χώρο  στο σκληρό σου ούτε τίποτε. Πολύ μεγαλύτερη ευκολία!

Όταν ολοκληρωθεί το stream της ταινίας τότε αποθηκεύεται τοπικά στον σκληρό. Είναι μάλιστα διαθέσιμο το αρχείο προς αναπαραγωγή και με vlc ή άλλο πρόγραμμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, jerry banana είπε

οτι ειπες το εχει το stremio.Αρκει να εχεις επιλεξει κατάλληλους server.

Δεν έχω πετύχει ποτέ 4Κ στο Stremio. Δεν το χρησιμοποιώ και πολύ αλλά έχω εγκατεστημένους αρκετούς server.  Επίσης αν δεν υπάρχουν αρκετοί seeders το streaming δεν είναι πάντα αξιόπιστο ή εφικτό.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Δεν έχω πετύχει ποτέ 4Κ στο Stremio. Δεν το χρησιμοποιώ και πολύ αλλά έχω εγκατεστημένους αρκετούς server.  Επίσης αν δεν υπάρχουν αρκετοί seeders το streaming δεν είναι πάντα αξιόπιστο ή εφικτό.

εχει αρκετά αρκει να εχεις καλή σύνδεση και φυσικα η ταινια να εχει βγει σε 4Κ ή να ειναι καινουργια.Πιο σπανιο ειναι βεβαια το 4Κ αλλα εχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας φροντιζαν εκει στη disney να ειχαν ετοιμο το disney+ σε περισσοτερες χωρες διαθεσιμο.

εκανα υπομονη και περιμενα αλλα τελικα υπεκυψα στα torrents

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν δεν υπάρχουν δουλειές, υπάρχει ανεργία τεράστια και ο κόσμος ειναι κλεισμένος στο σπίτι του για δεύτερο έτος τι ακριβώς περιμένουν όλοι τους που βγάζουν σειρές και ταινίες? ότι θα πιάσουν όλοι να πληρώνουν συνδρομές για να δούν κάτι που τους ενδιαφέρει? Έτσι πάει πλέον το πράγμα και όσο περνάνε τα χρόνια θα συμβαίνει όλο και παραπάνω....ότι μπορεί να υπάρχει τσάμπα θα είναι τσάμπα και προτεραιότητα έχει το φαγητό...το ρεύμα και το νερό. Ακόμα και το ίντερνετ αν μπορεί να είναι του γείτονα ας είναι δεν τρέχει τίποτε. Έχουν αρχίσει πολυκατοικίες και βάζουν 200άρες ταχύτητες με wi fi extender ανά όροφο και μία συνδρομή για όλους. Έτσι πάει ο κόσμος θα προσαρμοστεί το ίδιο και η παντώς εταιρεία που θα βλέπει τα δικαιώματα από τα προιόντα της να μην πληρώνονται όπως λέει..ο νόμος. Οι Μ@λ@κ1ες του κεφαλαίου θα γυρίσουν πίσω στο ίδιο το κεφαλαίο αναπόφευκτα.

Επεξ/σία από mistiri0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, pseira είπε

Χα, κι εγώ το ίδιο είπα σε κάποιο σχόλιο στο 9GAG και έπεσαν να με φάνε οι παρθένοι nerds που θα πήγαιναν και με τη Roseanne bar

Χαχαχα! Ε ναι ρε φιλε ελεος τετοια γυναικάρα να γίνεται διπλή μεσα σε τόσο μικρό διάστημα. Την είδα στην 1η σαιζον λέω ξεφυγε υπερβολικά ... Βάζω 2η σαιζόν , Παναγιά μου! Στην 3η θα παίξει την ξαδέρφη του Jabba ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...