Προς το περιεχόμενο

Toshiba NB200-13j τι λειτουργικό μπορεί να σηκώσει με max specs;


Nik1239

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου έδωσαν το παραπάνω toshiba με έναν Atom N270 1.6ghz 1gb DDR2 ram με ανάλυση 1066χ600 με μια GMA 950 igpu και έναν HDD 160GB τι λειτουργικό να του βάλω αν μπει ένας ssd και αλλάξουμε και την 1gb ram σε 2gb γίνεται κάτι με windows 7 ή μονόδρομος τα linux ; 

Επίσης κάνα λολ θα μπορεί να τρέξει στην ανάλυση της οθόνης ή στα 480p με 30fps όλα τέρμα low;

Για απλή χρήση το θέλω κάνα word μόνο ή να το κάνω serverακι να το έχω στο ίντερνετ πάνω μονίμως σχεδόν και να έχει πάνω 2-3εις δίσκους για να μπορώ να ανοίγω αρχεία από άλλες συσκευές χωρίς να χρειάζεται να τα μεταφέρω στην συσκευή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Επίσης κάνα λολ θα μπορεί να τρέξει στην ανάλυση της οθόνης ή στα 480p με 30fps όλα τέρμα low;

Χαχαχαχα ... φιλε μου ηταν τοσο αστειο που δεν θα ειμαι ο ιδιος μετα απο τοσο γελιο :) Εδω καλα καλα δεν προκειται να τρεξει καποιο λειτουργικο και συ μιλας και για λολ ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mphxths είπε

Χαχαχαχα ... φιλε μου ηταν τοσο αστειο που δεν θα ειμαι ο ιδιος μετα απο τοσο γελιο :) Εδω καλα καλα δεν προκειται να τρεξει καποιο λειτουργικο και συ μιλας και για λολ ? :)

Χαχα το ξέρω αλλά είπα μήπως και..

 

7 ώρες πριν, rose from hell είπε

windows 7 starter

Windows 7 δηλαδή το starter τι είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Χαχα το ξέρω αλλά είπα μήπως και..

 

Windows 7 δηλαδή το starter τι είναι;

Είναι ειδική έκδοση που είχε βγει για αυτά τα netbook.

Ότι και να κάνεις θα χρειαστεί μνήμη, συνήθως αυτά παίρνουν μέχρι 2gb

Αν έχεις διάθεση να το δουλέψεις τότε μνήμη , ssd και κάποια ελαφριά έκδοση Λίνουξ.

Και με αυτά πάλι θα κάνεις πολύ απλά πράγματα καθώς ακόμα και Facebook ή youtube θα κολλάνε απίστευτα σε αυτό το μηχάνημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tempes είπε

Είναι ειδική έκδοση που είχε βγει για αυτά τα netbook.

Ότι και να κάνεις θα χρειαστεί μνήμη, συνήθως αυτά παίρνουν μέχρι 2gb

Αν έχεις διάθεση να το δουλέψεις τότε μνήμη , ssd και κάποια ελαφριά έκδοση Λίνουξ.

Και με αυτά πάλι θα κάνεις πολύ απλά πράγματα καθώς ακόμα και Facebook ή youtube θα κολλάνε απίστευτα σε αυτό το μηχάνημα

Για SSD το σκέφτομαι να του βάλω έναν 

Ραμ δεν ξέρω πόσο έχει στο αυτοκόλλητο λέει ένα αλλά άνοιξα το task manager και μου φάνηκε ότι είχε δύο gb 

Άρα βάζω έκδοση starter windows 7 και έναν ssd και θα κάνει δουλειά ελπίζω 

(Είχα pc με p4 2gb hdd 40gb και έτρεχε τα windows 7 απλά πράγματα χωρίς ιδιαίτερα κολλήματα άρα πιστεύω και αυτό μπορεί ίσως )

Από που μπορώ να κατεβάσω την έκδοση starter win7 δωρεάν; Το iso δηλαδή και το περνάω σε usb με rufus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kremenarasi είπε

Windows 7 Ultimate LITE EDITION.

Υπάρχει έκδοση μόνο στην Αγγλική γλώσσα ΑΛΛΑ δείνει Αέρα στα λάπτοπ αυτής της Κατηγορίας.

 

Γίνεται να την βάλω 32bit και δωρεάν χωρίς κλειδί να προχωρήσει η εγκατάσταση; 

Για την ώρα μέχρι να έρθει ο ssd έβαλα τα windows 8.1 θα κάνω και μια δοκιμή με τα 10 το απόγευμα και μετά αν βρω τρόπο για να βάλω δωρεάν τα 7 θα το κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...