Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Gaming Υπολογιστή ( Budget)


DatFace

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίο σετάκι και αυτό, αλλά δεν θέλω να τρώω bottleneck με την GPU μου, λες να μην έχω θέμα αν πάω σε i7?

Για ψήκτρα κοιτούσα την Arctic Freezer 34 , πολύ value for money και καταπληκτικές επιδόσεις! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ψυκτρουλα κατα γενικη ομολογια τα σπαει.

Περι bottleneck εδω

https://pc-builds.com/calculator/Core_i7-10700F/GeForce_GTX_1070_Ti/0Zo0ZYlu/16/100/

Μνημες αρχικα μην τις αλλαξεις και βλεπεις.

Ειναι cl15 3000 ο 10700 θελει 2933,αρχικα εισαι καλυμενος μετα δοκιμαζεις cl16 3200 χειροκινητα και παει λεγοντας,εαν θελεις φυσικα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DatFace είπε

Πάντως όσον αφορά τον 10600ΚF, ποια είναι η γνώμη σας?

Ειναι ενας πολυ καλος επεξεργαστης και αυτος vfm αγορα.

Τι αλλο θελεις να μαθεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, leros2004 είπε

Eσένα ποια η γνώμη σου για τον i9 10900?

Καλούτσικος είναι αλλα θα ριχνει bottleneck στην 1070 του 😝

Ρε datface, με το συμπαθιο, τι παιχνιδια παίζεις και σε κοβει ο 1600 και οχι η 1070ti?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα συνήθως παίζω fps παιχνίδια και MMO's , συγκεκριμένα δεν έχω κάποιο σοβαρό θέμα, αλλά πιστεύω ότι μια αναβάθμιση πρέπει να γίνει, το καταλαβαίνω το pc μου όταν "ζορίζεται¨" σε games του 20-21 και από την στιγμή που μπορώ οικονομικά τώρα, είπα να το τρέξω!

Όσον αφορά την κάρτα μου, προς το παρών "κρατάει" γερά, είναι τούμπανο κακά τα ψέματα!
Σίγουρα θα αλλαχτεί στο μέλλον αλλά ακόμα με βγάζει ασπροπρόσωπο!

Ο i9 10900k που είπε το παλικάρι ποιο πριν, ναι είναι πολύ πολύ δυνατός, αλλά σκέψου όσο κοστίζει το upgrade που θέλω να κάνω γενικά τόσο κάνει και ο i9. :P
Δεν είμαι extreme gamer να παίζω με 200+ fps, θέλω το pc μου εν τέλη να μην ζορίζεται και να τρέχει τα πάντα smooth!

Ήθελα να μάθω περισσότερα για Intel μιας και δεν έχω ιδέα στην κυριολεξία, μια ζωή με AMD έτρεχα τα συστήματα μου και έτσι ήθελα την γνώμη σας και πραγματικά σας ευχαριστώ όλους σας που απαντήσατε σε αυτό το post!

Θα ποσταρο φωτογραφία μόλις τα κουμπώσω όλα πάνω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...