Προς το περιεχόμενο

Συλλογή Βινυλίων


skar1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα καλή χρονιά και με πολύ μουσική.

Κατά την διάρκεια της καραντίνας όλο και παραπάνω άρχισα να ασχολούμαι και να δαπανώ χρήματα.

Αρκετό υλικό έγινε παραγγελία από Αγγλία, δυστυχώς τώρα θα έχουν δασμούς όπως και την Αμερική και άρα θα υπάρχει οικονομική επιβάρυνση.

Ξέρει κανείς κάποιο δισκοπωλείο για αγορά είτε ανταλλαγή στην χώρα μας (σε νορμάλ τιμές και όχι τιμές σαν πρεζάκι);

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για discogs, ότι έχω πάρει είναι ΟΚ. Και από Αμερική που είχα πάρει μια φορά γιατί δεν το έβρισκα EU είχε βάλει πολύ μικρό ποσό ο τύπος πάνω στο δέμα και έτυχε να μην χρειαστεί να πληρώσω δασμούς (αυτό βέβαια είναι εξαίρεση)

Επίσης από amazon είτε .com είτε .co.uk περιλαμβάνει τους δασμούς στο checkout οπότε και από εκεί μπορείς (απλά να προσέχεις να είναι fullfiled by amazon)

Άποψη μου για discogs, βάλε πράγματα στην wishlist, βρες πωλητές που έχουν πολλά απ' αυτά που θες και αν έχουν 100% rating στο discogs και πήγαινε στα site τους. Το πιθανότερο να τα έχουν και λίγο πιο φθηνά καθώς δεν έχουν την χρέωση του discogs.

Πες μας και το είδος μουσικής που θες κυρίως μήπως ξέρουμε κανά καλό μαγαζάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα στην παρέα,

Ορμώμενος από το πρώτο ερώτημα ήθελα να ρωτήσω τον @skar1983 εάν τελικά του ήρθε αυτό που είχε παραγγείλει. Έχω παραγγείλει LP από bandcamp - το συγκεκριμένο LP έρχεται από Αμερική. Τα μεταφορικά ήταν κάνα 20αρι, οπότε πλήρωσα σύνολο περίπου 40 ευρώ.

Ήθελα να ξέρω στο περίπου αν και πόσο θα πληρώσω τελωνείο.

 

ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cirrus είπε

Καλησπέρα στην παρέα,

Ορμώμενος από το πρώτο ερώτημα ήθελα να ρωτήσω τον @skar1983 εάν τελικά του ήρθε αυτό που είχε παραγγείλει. Έχω παραγγείλει LP από bandcamp - το συγκεκριμένο LP έρχεται από Αμερική. Τα μεταφορικά ήταν κάνα 20αρι, οπότε πλήρωσα σύνολο περίπου 40 ευρώ.

Ήθελα να ξέρω στο περίπου αν και πόσο θα πληρώσω τελωνείο.

 

ευχαριστώ

 

Καλησπέρα φίλε,

ναι πλήρωσα γύρω στα 25ευρώ , 40 ευρώ περίπου με τα μεταφορικά κόστισε ο δίσκος.

Επεξ/σία από skar1983
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...